2021. december 13., hétfő

Kávés csokoládés kifli recept

 

Kávés csokoládés kifli recept

Hozzávalók:

  • 10 dkg vaj, vagy margarin
  • 10 dkg porcukor
  • 1 ek kakaópor sötét jó minőségű
  • 15 dkg liszt
  • 1 tk sütőpor
  • 1 adag instant 3 az 1-ben kávépor
  • 1 tk rumaroma
  • 1 tk vanília aroma
  • 1 tk kardamom mag
  • 1 ek Meggle főzőtejszín
  • 10 dkg étcsoki
  • 2 ek olaj

Díszítés tetszés szerint:

  • Én csokis kekszet használtam, de lehet kávészemeket is tenni a tetejére.

Elkészítése:

A lisztet, a sütőport, a cukrot, a kávéport, a kakaóport, a vajat, a fűszereket és az aromákat a dagasztógép táljába öntöm. Alacsony 2-es fokozaton összedolgozom, miközben a tejszínt hozzáöntöm.

Ha túl lágy lenne, kevés lisztet tegyünk még hozzá. A sima tésztát hűtőbe tesszük 1 órára pihenni, majd nagyobb diónagyságúra daraboljuk és  kiflikre formázzuk.

180 fokos sütőbe 15 perc alatt készre sütjük.Hagyjuk kihűlni, majd gőz felett olvasztott csokoládéba mártjuk a végét és tesszük csomagoló papírra, hogy a hűtőbe tehessük dermedni tálcán.

Dermesztés előtt díszítjük.

Kókuszos csábítás, sok krémmel – villámgyorsan elkészül és egy morzsa sem marad belőle annyira mámorító!

A kókuszos krém nagyon csábító, ellenállhatatlanná teszi ezt a sütit! A vanília és a vékony tészta pedig megkoronázza ezt a csodás ízt!

Hozzávalók:

  • 10 dkg cukor
  • 15 dkg vaj
  • 1 evőkanál cukrozatlan kakaópor
  • fél tasak sütőpor
  • 25 dkg liszt
  • 1-2 evőkanál tejföl (amennyit felvesz)

A kókuszos krémhez:

  • 6 tojásfehérje
  • 10 evőkanál cukor
  • 20 dkg kókuszreszelék

A vaníliás krémhez:

  • 2 tasak vaníliás pudingpor
  • 9 evőkanál cukor
  • 1 l tej
  • 1,5 dl habtejszín

A tetejére:

  • 20 dkg étcsokoládé
  • 1 teáskanál vaj
  • 2 dkg kókuszreszelék

Elkészítése:

A vajat kikavarjuk a cukorral, majd hozzáadjuk a többi alapanyagot is. A tejfölből először csak egy kanállal adunk hozzá, ha a tészta elég lágy, nincs szükség a második kanálra. A masszát két adagra osztjuk, kinyújtjuk és az egyiket sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk. A tojásfehérjét a cukorral felverjük, belekeverjük a kókuszreszeléket és elkenjük a lapon. A másik lappal befedjük és 180 fokos sütőben 15 percen át sütjük. Amíg sül, elkészítjük a másik krémet. A pudingot, a cukrot és a tejet összekeverjük, a szokásos módon megfőzzük, majd folyamatos kavargatás mellett kihűtjük. A habot felverjük és a pudinghoz keverjük. A  sütemény tetejére kenjük, jól eloszlatjuk, hogy egyenletes legyen. A csokoládét a vajjal együtt egy tálba tesszük és felolvasztjuk, a krém tetejére kenjük és megszórjuk a kókuszreszelékkel, hogy beletapadjon, így szeleteléskor nem hull le a süteményről. Hűtőbe tesszük legalább 2 órára, hogy a krémek és a csokoládé is szilárddá váljon, majd szeletelhetjük.

 

 

Kókuszos-grízes krémes, sokkal kevesebb munka van vele, mint elsőre gondolnád!

Hozzávalók:
a tésztához:
6 tojás (szétválasztva)
6 evőkanál kristálycukor
4 evőkanál sima liszt
1 csomag sütőport
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
1 dl olaj
0, 5 dl víz
0, 5 dl rum (aroma – de kihagyható)
csipet só

a kókuszkrémhez:
20 dkg kókuszreszelék
5 dl tej
5 evőkanál kristálycukor (ízlés szerint)
4 csomag vaníliás cukor
3 evőkanál étkezési keményítő
20 dkg vaj


a grízes krémhez:
1,5 dl búzadara
5 dl tej
4 csomag vaníliás cukor
5-6 evőkanál kristálycukor (ízlés szerint),
3 tojás szétválasztva
10 dkg vaj

 

a tetejére:
15 dkg étcsokoládé
10 dkg fehér csokoládé kevés tej
5 dkg vaj
(a csokoládék helyett lehet kakaóporral megszórni a tetejét, aki olcsóbban szeretné megoldani – aztán lehet reszelt csokoládéval is beszórni)


Elkészítése:
A sütőt 150 fokra bekapcsolom, alsó-felső sütésre és előmelegítem. Mire a tésztát összeállítom, felmelegszik.

A tojások sárgáját kikeverem habosra a cukrokkal, a csipet sóval, hozzáadom a lisztet (melyben előzőleg elkevertem a sütőport és a kakaót) és az olajat, jól kikeverem és még a vizet és rumot is beleöntöm, egyneművé kikeverem. Ehhez adom a kemény habbá vert fehérjét, ezt is óvatosan, de jól összekavarom.

A kivajazott, lisztezett tepsibe (mérete 23×38 cm) öntöm, elegyengetem, előmelegített sütőben (ugyanazon a hőfokon) körülbelül 25-30 perc alatt megsütöm (azért végezzünk tűpróbát 20 perc után, mert nem egyformán sütnek a sütők, s a tepsi anyagától is függ, melyikben sül meg hamarabb vagy kicsit később), a tepsiben hagyom kihűlni.

Amíg hűl, elkészítem a krémeket. A kókuszkrémhez egy kisebb lábasban felteszem a tejet (1 dl-t hagyjunk a végére), beleszórom a kókuszreszeléket, a cukrokat, lassú tűzön – miután felforrt – főzöm körülbelül fél órát, majd a maradék 1 dl tejben csomómentesre elkeverem az étkezési keményítőt, hozzáöntöm a kókuszos masszához és addig főzöm tovább, míg besűrűsödik (nem „kőkemény” masszát kell kapnunk), hagyom hűlni. Amikor kissé már hűlt, de még jó langyos, a vajjal jól kikeverem, félre teszem, hogy teljesen kihűljön.

A grízes krémhez a tejet felteszem melegedni, beleteszek 5 dkg vajat, amikor felforrt, beleöntöm a grízt, elkeverem, hozzáadom a cukrokat, így sűrű tejbegrízt főzök. Ha besűrűsödött, leveszem a tűzről, picit állni hagyom. De csak addig, míg a tojások sárgáját kissé felverem, a fehérjéket pedig kemény habbá verem gépi habverővel. A forró grízhez öntöm a tojások sárgáját, jól összekeverem, majd a kemény habbá vert fehérjéket is hozzáadom, összekeverem. Egyik sem marad nyers, mert a forró grízben megfőnek. Amikor langyosra hűlt, elkeverem benne a vajat, szépen egyneművé, egyenletesre, majd hagyom teljesen kihűlni.

Összeállítás:
Ha minden kihűlt, a tepsiben hagyott tésztára kenem egyenletesen a kókuszkrém felét, erre az egész grízes krémet, majd végül a kókuszkrém másik felét kenem fel, szintén egyenletesre. Mielőtt bevonnám a csokoládéval a tetejét, beteszem pihenni egy órára a hűtőbe.

Csokoládémáz elkészítése a tetejére: 2 kisebb lábasba a kétféle csokoládét beletördelem, pici tejet öntök mindkettőhöz az étcsokoládéshoz valamivel többet-, hozzáadom megfelezve a vajat mindkettőhöz. Először az étcsokoládésat lassú tűzön melegítve felolvasztom, közben állandóan kevergetem, míg szép sima nem lesz. Leveszem a tűzről és ugyanígy járok el a fehér csokoládéval is.

Ha a csokoládémázak már kissé hűltek, kiveszem a sütit a hűtőből, az étcsokoládés mázat ráöntöm a tetejére, szépen elsimítom, majd a fehér csokoládémázat még kissé melegen kanállal össze-vissza az étcsokoládés mázra csurgatom a kép szerint. Hagyom teljesen kihűlni, majd fóliával lefedem, 4-5 óra hosszán át a hűtőben dermesztem. Kockákra szeletelve tálalom.

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése