2021. december 13., hétfő

kókuszos

 

Hv.:

a tésztához: 3 egész tojás, 8 ek. cukor, 1 cs. van.cukor, 15 ek. tej, 12 ek. liszt, 1 cs. sütőpor, 10 ek. olaj, 2 ek. kakaópor (holland)

a krémhez: 1 cs. vaníliás puding, 5 dl tej, 4 ek. cukor, 15 dkg margarin, 15 dkg kókuszreszelék

a csokimázhoz: 10 dkg olvasztott margarin, 4 ek. porcukor, 4 ek. kakaópor (szintén holland), 3 ek. tej

 

A tészta hozzávalóit elektromos habverővel egyszerűen összekeverjük. Vajazott, lisztezett tepsiben 180 fokon kb. 25 perc alatt megsütjük.

A pudingot a zacskón lévő utasítás szerint elkészítjük, majd a forró pudingba belekeverjük a margarint és a kókuszreszeléket.

A kihűlt tészta tetejére kenjük a kókuszos krémet és kihűtjük a süteményt.

A csokimázat a hozzávalókból kikeverjük, és a krém tetején egyenletesen eloszlatjuk.

 

Hűtőben pár órát dermesztjük. Hosszúkás szeletekre vágva tálaljuk.

 

Nagyon finom!!!

 

 

25 dkg liszt
fél sütőpor
15 dkg margarin
15 dkg porcukor
kevés tej
2 kanál kakaó

Krém:
6 tojás fehérje
25 dkg cukor
25 dkg kókuszreszelék

Tetejére:
6 tojássárgája
25 dkg cukor
3 Aranka puding /vanilia/
6 kanál tej
25 dkg margarin

Tortadara Elkészítés:Tészta anyagát összegyúrjuk,ketté vágjuk,kinyújtjuk.
Az egyik lapot,zsírozott tepsibe tesszük.
Tojásfehétjét a cukorral keményhabbá verjük,bele tesszük a kókuszreszeléket és a tésztára kenjük.
Kinyújtjuk a másik lapot és a krém tetejére tesszük.Közepes sütőben aranysárgára sütjük.

A tojássárgáját a cukorral habosra keverjük,vaníliát hozzáadjuk.Tejet felforraljuk,lehűtjük és a pudingot belekeverjük,majd a margarint is hozzá tesszük,rá kenjük a kihült tészta tetejére.
Tortadarával díszítjük.
Hideg helyre tesszük.másnap szeleteljük.

 

 

 

 

 

Kókuszos sütemény:

 

 

Tészta

-50 dkg liszt

-15 dkg margarin
-15 dkg porcukor
-1/2 cs. sütőpor
-2 kanál tejföl
-2 kanál kakaó
-1 tojássárgája

Ezeket jól összedolgozom,és 2 részre osztom.Két lapot nyújtok belőle,az egyiket zsírozott,lisztezett tepsibe rakom.Ráöntöm a 6 tojásfehérjéből,20 dkg porcukorból,20 dkg kókuszreszelék hozzáadásával vert masszát.

A másik lappal lefedjük,és megsütjük.(kb. 20-25 pec) Teljesen hagyjuk kihülni.

Krém:

-6 tojássárgája
-3 ek. liszt
-3 dl tej
-25 dkg margarin
-25 dkg porcukor

A tojássárgáját elkeverem a liszttel és a tejjel,krémet főzök belőle.A margarint kihabosítom a porcukorral,és összekeverem a kihűlt krémmel.A tésztára simítom,csokival bevonom a tetejét.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése