
Hv.:
a tésztához: 3 egész
tojás, 8 ek. cukor, 1 cs. van.cukor, 15 ek. tej, 12 ek. liszt, 1 cs. sütőpor,
10 ek. olaj, 2 ek. kakaópor (holland)
a krémhez: 1 cs. vaníliás
puding,
a csokimázhoz: 10 dkg
olvasztott margarin, 4 ek. porcukor, 4 ek. kakaópor (szintén holland), 3 ek.
tej
A tészta hozzávalóit elektromos habverővel egyszerűen
összekeverjük. Vajazott, lisztezett tepsiben 180 fokon kb. 25 perc alatt
megsütjük.
A pudingot a zacskón lévő utasítás szerint elkészítjük, majd
a forró pudingba belekeverjük a margarint és a kókuszreszeléket.
A kihűlt tészta tetejére kenjük a kókuszos krémet és
kihűtjük a süteményt.
A csokimázat a hozzávalókból kikeverjük, és a krém tetején
egyenletesen eloszlatjuk.
Hűtőben pár órát dermesztjük. Hosszúkás szeletekre vágva
tálaljuk.
Nagyon finom!!!
25 dkg liszt
fél sütőpor
15 dkg margarin
15 dkg porcukor
kevés tej
2 kanál kakaó
Krém:
6 tojás fehérje
25 dkg cukor
25 dkg kókuszreszelék
Tetejére:
6 tojássárgája
25 dkg cukor
3 Aranka puding /vanilia/
6 kanál tej
25 dkg margarin
Tortadara Elkészítés:Tészta anyagát összegyúrjuk,ketté vágjuk,kinyújtjuk.
Az egyik lapot,zsírozott tepsibe tesszük.
Tojásfehétjét a cukorral keményhabbá verjük,bele tesszük a kókuszreszeléket és
a tésztára kenjük.
Kinyújtjuk a másik lapot és a krém tetejére tesszük.Közepes sütőben
aranysárgára sütjük.
A tojássárgáját a cukorral habosra keverjük,vaníliát hozzáadjuk.Tejet
felforraljuk,lehűtjük és a pudingot belekeverjük,majd a margarint is hozzá
tesszük,rá kenjük a kihült tészta tetejére.
Tortadarával díszítjük.
Hideg helyre tesszük.másnap szeleteljük.
Kókuszos sütemény:

Tészta
-50 dkg liszt
-15 dkg margarin
-15 dkg porcukor
-1/2 cs. sütőpor
-2 kanál tejföl
-2 kanál kakaó
-1 tojássárgája
Ezeket jól összedolgozom,és 2 részre osztom.Két lapot nyújtok belőle,az egyiket
zsírozott,lisztezett tepsibe rakom.Ráöntöm a 6 tojásfehérjéből,20 dkg
porcukorból,20 dkg kókuszreszelék hozzáadásával vert masszát.
A másik lappal lefedjük,és megsütjük.(kb. 20-25 pec) Teljesen hagyjuk kihülni.
Krém:
-6 tojássárgája
-3 ek. liszt
-
-25 dkg margarin
-25 dkg porcukor
A tojássárgáját elkeverem a liszttel és a tejjel,krémet
főzök belőle.A margarint kihabosítom a porcukorral,és összekeverem a kihűlt
krémmel.A tésztára simítom,csokival bevonom a tetejét.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése