SÜTES NELKÜLI SÜTEMENYEK – MIGNYONOK(Marianna)
Parfé torta receptje/halvanyka
TRYFFEL
CSUCSOK (veszelyesen finom)
Ostyába vagy akármi másba (tortába) csokis töltelék
Csokoládés
dió-mandula grillázs
RAKOTT PANETTONE KAVEKREMMEL (Kira)
FOZOTT KREMMEL ES GYUMOLCCSEL RAKOTT PANETTONE (Kira)
Kókuszgolyó egyszerûen és finoman
Hóvirágkrém
(ketszersülttorta)
RETEGES
DESSZERT(-ahogy en nevezem)
GESZTENYÉS
DIPLOMATAPUDING (nem kell sütni)
GESZTENYEBOMBA
(drága-gyors és finom)
GESZTENYES - CSOKOLADES SZELET
Ostyába vagy
akármi másba (tortába) csokis töltelék
Csokis
krémünket ostyalapok töltésére:mikko
ostyába
töltelek - kipróbált recept
HOVIRAG TORTA
Na, hát akkor
hozzáteszem, hogy mivel ezt nekünk az anyukám kisgyerekkorunkban csinálta, így
egy rumaromást kevert el fél meleg cukrostejjel, és abba mártogatta meg a
kétszersülteket.
Továbbá nem ám holmi pudingpor. . . hanem rendes, istenifinom, vaníliarudas
főzött vaníliakrémet főzött, aminek olyan illata volt, hogy már nem bírtunk
magunkkal. . . s a fincsi, forró vaníliakrémet picit meghülve, de még melegen
szedte rá merőkanállal mindig a kétszersültekre (egy réteg krém, egy réteg
áztatott kétszersült), a tetejére simán jött a maradék krém, be a hűtőbe,
legalább egy napi állni hagyni (ez volt a legnehezebb), és utána mint a
tiramisut vagy mint egy somlói galuskát porciózta ki, ment rá kis tejszínhab és
csokiszirup (vagyis asszem, akkor még csak felolvasztott főzőcsoki vagy
lereszelt főzőcsoki). Eszement jó kaja, mert a kissé rumos ízű kétszersültek
enyhén tocsogósra puhulnak, miután a krémből a nedvességet magukba szívják,
viszont ettől a krém halálosan besűrűsödik, szinte késsel szeletelhetőek az
adagok.
Hóvirágtorta
Édes kétszersültet meglocsolok rumoskávéval,
beterítem vaníliapudinggal, réteg újabb lekávézott kétszersülttel, rá a
habos-kakaós mascarponet, egy adag tejszínhabot (porból), rá olvasztott
csokoládét csorgatok, hűtőben alaposan (2ó) lehűtöm.
1,5dl
víz
25dkg cukor
1ráma ezt összeforralni utána belekeverni 3 csomag sovány tejport 20 dkg
kókuszreszeléket ,hűtőbe tenni
utána golyókat formázni amibe 1 szem mandulát teszünk és kókusz reszelékbe
forgatjuk
ostyalapot
Ezt jól
összekeverjük, majd hűtőbe tesszük. A masszából golyókat gyúrunk, s ezek közepébe
tehetünk drazsét vagy mogyorót.
HOVIRAG TORTA
Na, hát akkor hozzáteszem, hogy mivel ezt nekünk az
anyukám kisgyerekkorunkban csinálta, így egy rumaromást kevert el fél meleg
cukrostejjel, és abba mártogatta meg a kétszersülteket.
Továbbá nem ám holmi pudingpor. . . hanem rendes, istenifinom, vaníliarudas
főzött vaníliakrémet főzött, aminek olyan illata volt, hogy már nem bírtunk
magunkkal. . . s a fincsi, forró vaníliakrémet picit meghülve, de még melegen
szedte rá merőkanállal mindig a kétszersültekre (egy réteg krém, egy réteg
áztatott kétszersült), a tetejére simán jött a maradék krém, be a hűtőbe,
legalább egy napi állni hagyni (ez volt a legnehezebb), és utána mint a
tiramisut vagy mint egy somlói galuskát porciózta ki, ment rá kis tejszínhab és
csokiszirup (vagyis asszem, akkor még csak felolvasztott főzőcsoki vagy
lereszelt főzőcsoki). Eszement jó kaja, mert a kissé rumos ízű kétszersültek
enyhén tocsogósra puhulnak, miután a krémből a nedvességet magukba szívják,
viszont ettől a krém halálosan besűrűsödik, szinte késsel szeletelhetőek az
adagok.
Hóvirágtorta
Édes kétszersültet meglocsolok rumoskávéval, beterítem vaníliapudinggal réteg újabb lekávézott kétszersülttel, rá a habos-kakaós mascarponet,
egy adag tejszínhabot (porból), rá olvasztott csokoládét csorgatok, hűtőben
alaposan (2ó) lehűtöm.
Ostya szelet
250g kristálycukor
1 sűrített tejkonzerv
Salko
ostyalapok¬
A cukrot sárgára kell
karamellizálni, hozzáadni a sűrített tejkonzervet és a diót, majd a vajat. Nem
kell megijjedni egy kicsit habos lesz. Keverni kell amíg összeáll.
Megtöltöd a lapokat. Én két lapot szoktak megkenni, de
lehet többet is, de lehet csak egyet is. Ahogy tetszik. Ha meg vannak kenve a
lapok, nehezéket kellene rátenni, én csak a kezemmel szoktam jó lenyomkodni.
GESZTENYES TIRAMISU
Egy hosszukas plum. cake formahoz: 40-60 db babapiskota 2,
Gesztenyekremhez: 20 dkg gesztenyepure 10 dkg porcukor 1 csom. vanilias cukor
2,
Csokolades parizsi kremhez: 20 dkg etcsokolade 2,
A kiengedett gesztenyepuret a porcukorral + vanilias cukorral simara keverjuk.
(Kozben a zselatinlapokat pici vizben puhulni hagyjuk, majd kinyomkodjuk, es
keves meleg vizben
feloldjuk). A tejszintbol kemeny habot verunk,
es a zselatinnal egyutt a gesztenyemasszahoz adagoljuk ovatosan.
Ezennel keszen vagyunk a gesztenyekremmel. Egy hosszukas plum-cake format
kibelelunk folpackkal, es a rumos tejben eppen csak megmarjuk a piskotakat,
amivel egy sort rakunk. Megkenjuk narancslekvarral es a gesztenyekrem felet
rakenjuk. Ujra megmartott babapiskota-sor, narancslekvar , majd a gesztenyekrem
masik fele. Ujra babapiskota, es betesszuk a hutobe kb. 3 ora hosszara.
A hutobol kiveve a csokoladekremet rakenjuk, es martogatott piskotaval fejezzuk
be. Egy ejszakat allhat a hutoben, nem art neki!!!!!!
KROKANTTORTA(hütött)
Hozzavalok:
4 db tojassargaja, 1es ½ dl cukor,
A
tojassargakat a cukorral es a phiadelphia sajttal jol kikeverjük.
A
tejszint verdd fel kemenyre es ovatosan keverd bele a tojasos keverekbe.
A
tojasfeherjeket kemeny habba verjük es beletesszük az elözö keverekbe.
A
csokoladet aprora megvagod, es a hosszukas kenyerformaba retegezve lerakod a
tojasos keverek kremmel. 3 orara
fagyasztoba teszed. Fogyasztas elött talra boritod es pl. Eperrel diszitve
kinalod. 6-8 adag lesz belöle.
Vaníliás-almás keksz
szelet
Hozzávalók:
30 dkg
cukor
2
csomag vaníliás puding
40 dkg
háztartási keksz
1
margarin
20 dkg
étcsokoládé
Elkészítése:
Pucoljuk
meg az almákat, s vágjuk fel őket vékony szeletekre, majd cukrot hozzáadva
főzzük sűrűre. Főzzünk pudingot, azt is kicsit sűrűbbre, majd keverjük össze az
almával. Hagyjuk hűlni a krémet. Addig tegyünk egy réteg kekszet a tepsi
aljába, majd öntsük rá a krémet, kenjük szét egyenletesen, majd helyezzünk rá
még egy réteg kekszet. Ha elkészült, akkor a tetejére csurgassunk csokoládét,
amit olvasszunk fel, s vajjal forraljuk kicsit krémessé. Hagyjuk így pihenni, s
megdermedni a csokit, és ha megdermedt, lehet szeletelni.
Elkészítési
idő: 1 óra
Parfé torta
receptje/halvanyka
5 féle
ízesítésű DR. Oetker fagyi por, amit a leírás szerint
Egy
csatos piskóta formát kibélelni folpakkal, a forma aljára piskóta tallért
helyezünk,feketekávéba pici baileyst öntünk (baileys helyett lehet valami
másfajta krémlikör is akár, vagy elis hagyhatjuk) a babapiskótát ezzel a
kávés löttyel meglocsoljuk, hogy jól átázzon. Az első fagyiport kikeverve
ráöntjük és kb fél órára mélyhűtőbe helyezzük. ha megdermedt lehet a következő
port kikavarni és ráönteni, vigyázzünk, hogy mindig a már megdermedt jégkrémre
öntsük a következő ízt. eyg éjszakára mélyhütőbe hagyni díszítés elött.
Kivéve
tányért teszünk a tetejére és átfordítjuk, kicsatoljuk ls a folpakkot leszedjuk
a tortánkról. vissza fordítjuk a tortánkat. tetejét ostyával, reszelt csokival,
teszínhabbal díszítjuk.
A
gyümölcs ízű fagyiporba és gyümölcs darabokat is kevertem (citromba
reszelt citromot, az eperbe pedig epret átpaszírozva, a csokiba csoki
reszeléket. Feldobja nagyon! Arra figyeljünk, hogy 2 egyforma színű fagyi ne
kerüljön egymásra! hm szmájli

JOGHURTTORTA
3 pohár gyümölcsjoghurt
1 csomag zselatin
8 evőkanál cukor
gyümölcs
A
joghurtot, zselatint és a cukrot összekeverni és felmelegíteni. (Felforralni
nem szabad!) Kihűlés után belekeverni a tejszínt és a gyümölcsöt. Kivizezett
formába tölteni és hagyni megdermedni. Kihűlés után tálcára kell borítani,
utána lehet díszíteni gyümölccsel és tejszínhabbal.
Rumos golyó(mikko)
Hozzávalók:
10 ek
rum vagy 2 kis üveg rumaroma
10-12
ek málnalekvár vagy más lekvár
A
cukorból és 125 ml vízböl szirupot fözünk. Egy tálba belemorzsoljuk a piskótát
és meglocsoljuk a rummal (vagy aromával), lekvárral és a kihült sziruppal. Egy
órát állni hagyni. A vajat a kakóval jól összekeverni, a darált mogyival együtt
beledolgozni a rumos masszába. Golyókat formálni tetszés szerint és csoki
darába hempergetni. Jó fogyasztás elötti napokban megcsinálni, hogy egy kicsit
keményedjen. (Fennáll viszont annak a veszélye, hogy mire a vendégek jönnek,
elfogy. . . . )))
Tippek: a babapiskótát egy fagyasztós zacsiban egy
húsklopfolóval apróra lehet törni.
Ha kókuszosra csinálod, akkor kókuszreszelékbe
hempergeted, ha mogyisra mogyoróba stb.Nagyon bevált recept, nem lehet eltolni!
Ez egy nagyon nagy adag
Sütes nelkül keszülö torta
Hozzávalók:
40 dkg piskóta/tortalap, 20 dkg tej tortabevonó, 15 dkg fehér csokoládé, 1/2
üveg vanília aroma, 6 ek narancslé, a díszítéshez tetszés szerint durvára
vágott natúr pisztácia, kókuszreszelék, csokoládédrazsék, cukorgyöngyök, 5 dkg
porcukor, 1 tk citromléA piskótatésztát szétmorzsoljuk, majd két egyenlõ adagra
osztjuk. A tej tortabevonót és a fehér csokoládét durvára daraboljuk, majd
külön-külön, forró vízfürdõben megolvasztjuk. A tortabevonóból keveset
félreteszünk a díszítéshez, a többit az egyik adag piskótához adjuk. A másikba
belekeverjük a felolvasztott fehér csokoládét. A félretett tortabevonót a forró
vízfürdõben állni hagyjuk. Mindkét masszát vanília aromával és narancslével
ízesítjük, majd kézzel kb. 6-6 egyforma tojást formálunk belõle. Amíg még
puhák, néhányat felaprított pisztáciába, kókuszreszelékbe és kicsi
cukorgyöngybe forgatunk, s néhányba csokoládéreszeléket, színes cukrokat
nyomkodunk. A többi tojást a maradék tej tortabevonóval bevonjuk, majd ezeket
nagyobb cukorgyöngyökkel díszítjük. A porcukrot csomómentesen elkeverjük a
citromlével. Két tojás tetejét éles késsel levágjuk, végül a vágott felületeket
a fehér cukormázzal bevonjuk és 1-1 sárga csokoládédrazsét helyezünk rá
tojássárgaként. Száradni hagyjuk.
Túrótorta I.
Hozzávalók:
3
teáskanál zselatin, gyümölcs, babapiskóta.
1
csomag túrót
Azután
a formába rakjuk rétegesen: elõször a túrót, utána egy réteg gyümölcsöt, ismét
a túrót, és így tovább. A felsõ réteg ismét túró legyen. A tetejére babapiskótát rakunk. Lezárjuk
a formát és betesszük a hûtõszekrénybe. Kb. 1 óra múlva kivesszük, ráfordítjuk
a tálcára. Az alsó tetõt levesszük, így könnyen leemelhetjük a formát róla. A
végén még díszíthetjük gyümölccsel és tejszínhabbal.
Túrótorta II.
Hozzávalók:
1/2; kg túró, 1/2; Ráma, 30 dkg porcukor, 5 tojás sárgája, 1 csomag vaníliás
cukor, 1 csomag zselatin,
A Rámát, cukrot és tojás sárgákat habosra keverjük,
majd beletesszük az összetört túrót, és alaposan összedolgozzuk.
Túrótorta III.
3 tojás sárgáját, és 1 egész tojást 2 pohár cukorral
és 25 dkg margarinnal, 1 csomag vaníliás cukorral habosra keverünk. Egy másik
tálban 50 dkg túrót kevés tejjel kikeverünk, és a tojásokhoz adjuk.
Túrókrémes
babapiskota
25 dkg túró, 1 pohár tejföl, 1 cs vaniliás cukor, 2 ek
rumban áztatott mazsola, porcukor, citromhéj.
A túrót, a tejfölt, a vaniliás cukrot, 10 deka
porcukrot, a mazsolát és a reszelt citromhéjat jól elkeverem.
Babapiskótákat rumaromába beáztatod.
Rárakod a túrókrémet + a gyümölcsöt.
Készitesz a tetjére gyümölcsös zselatinból a tasakon
található leírás szerint zselatint.
Ha félig kihûlt, ráöntöd a tetjére és mehet a hûtõbe.
(Ha
gyümölcsöt teszel bele a mazsolát elhagyhatod. )
Tejszinhab mehet a tetjére.
Túrós sütemény sütés
nélkül
Hozzávalók: 25 dkg túró, 10 dkg vaj, 25 dkg porcukor, 2,
5 dkg zselatin,
A porcukrot a vajjal kikeverjük, hozzáadjuk a túrót, majd
a
MARCIPÁN MASSZA
/ Fröken
Fõzd fel a vizet a vajjal, verd bele a lisztet, és
melegítsd amíg tészta lesz belõle, és az edény alját elengedi.
A mandulamasszát reszeld le nagylyukú reszelõn, és a
kihûlt tésztát és porcukrot dolgozd bele.
MANDULAMASSZA /
Fröken
Hozzávalók 1 adaghoz:
A mandulát beledobod lobogó vízbe 2 percre. Utána
leöntöd róla a vizet és két ujjad között könnyedén kinyomod a héjából.
Hagyd megszáradni, és utána daráld meg. Egy tálban a
darált mandulát, cukrot, és tojásfehérjét meg a vizet jól összegyúrod.
Ha túl keménynek találod, tegyél hozzá néhány CSÖPP
vizet meg.
Rumbomba
Hozzavalok: 5 dkg mazsola, 3 ek. rum, 10 dkg
fozocsokolade, 10 dkg porcukor, 1 csomag csokoladedara, 5 dkg vaj A mazsolat
leforrazzuk, majd leszurjuk, es aprora vagjuk, raontjuk a rumot, es 1 orat
allni hagyjuk. A csokoladet megreszeljuk, osszekeverjuk a cukorral, es
lassankent hozzaadjuk az olvasztott vajat, vegul a mazsolat. Nedves kezzel
gombocokat formalunk a masszabol, csokoladedaraba hempergetjuk es
mignonpapirban talaljuk. Ez is finom.
Mozart golyó
Hozzávalók: 20 dkg darált dió, 20 dkg porcukor, 20 dkg
reszelt étcsokoládé, vagy 2 ek kakaópor, 1 ek baracklekvár, 2 ek rum, 1
tojásfehérje, kristálycukor vagy csokoládé dara, meggybefõtt vagy rumosmeggy A
diót, a cukrot, a csokoládét, alekvárt, a rumot és a tojásfehérjét alaposan
összedolgozzuk. (én gyúrni szoktam) Vizes kézzel diónyi gombócokat formálunk
belõle, mindegyik közepébe egy-egy szem meggyet igazítunk, kristálycukorba,
vagy csokoládé darába hempergetjük, mignonpapírba helyezve levegõs helyen
szikkadni hagyjuk. Elõre el lehet készíteni, jót tesz neki, ha áll! Én dupla mennyiségbõõl
csinálom, mert annyira fogy. . . "+ Én kicsi több rumot teszek bele, attól
függ, hogy gyerek eszik e belõle. Raffaello 1,
TRYFFEL CSUCSOK (veszelyesen finom)
Hozzavalok:
Fözzd
fel a tejszint, tedd bele a darabolt csokoladet es a többi hozzavalokat a
szeszen kivül. Jol kavard ki melegen, hogy minden egynemü legyen. hütsed
langyosra, keverd a szeszt bele. Tedd bele 1 zacskoba amilyen a cukraszok
hasznalnak, es nyomjal kis csucsokat a papirformakba.
TRYFFEL GOLYOK 15-20 db
Hozzavalok:
0.
Izesitesek:
konyak-whisky vagy rum 1-2 teaskanal
vagy
porra dörzsölt neszkave 1-2 teaskanal
vagy
vanilias cukor 1 teaskanal
vagy
reszelt narancshej 1-2 teaskanal
es /
vagy narancslikör 1 evökanal
A
tejszint felmelegited a vajjal, es az aprora tördelt csokoladet belekevered.
Egesz idö alatt kevergeted, mert a csokoladenak fel kell olvadnia, de nem
föhet. Leveszed a tüzhejröl, es belekevered a felvert tojassargajat. Keverd
bele a kivalasztott izesitö anyagot, es keverjed amig kihül es kemeny lesz.
Formazzal apro golyokat belöle, es guritsad kakao poron keresztül
Egyszerû túrótorta
Hozzávalók:50
dkg túró,
A túrót
a tejjel turmixoljuk. A cukrot és a vaníliás cukrot beleszórjuk a zselatinnal
együtt. Kevergetve néhány perc alatt megmelegítjük, de nem forraljuk!A tûzrõl
levéve a tejszínnel dúsítjuk. Vizezett formába öntjük, a tetejére rumos tejbe
mártott babapiskótát tehetünk. (Mikor kiborítjuk ez lesz az alja. Dermedni a
hûtõbe tesszük. /Ha vki kapcsos tortaformában csinálja annak az aljára is tehet
babapiskótát. Én szoktam beletnni néha gyümölcsöt is (õszibarack, málna,
ananász)/
Turó Rudi
Hozzavalok:
1/2 kg turó 2 csomag vaniliás cukor 2 evökanál cukor 1 tasak étkezési zselatin
(itt van instant, csak bele kell keverni)
Túrótorta - sütés nélkül
Hozzávalók:
50 dkg
túró, 4 tojás, 20 dkg cukor, 1/2 csomag margarin,
Elkészítés:
A túrót
kikeverjük a tojások sárgájával, a cukorral és a margarinnal. A
Tornyocska
Hozzávalók:
50 dkg
darált keksz,
Krém:
25 dkg
ráma margarin, 25 dkg porcukor,
Tészta elkészítése
A
darált kekszet, a rumot, a diót, a cukrot, a kakaót, a tojást, valamint a meggy
levét összedolgozzuk vigyázva arra, hogy ne túl lágy masszát kapjunk. Ehhez az
kell, hogy a meggy levét csak fokozatosan adjuk hozzá.
Krém
elkészítése:
A
Tornyocska
elkészítése
A
formába beleszórunk egy kis kókuszreszeléket, majd egy jó csipet tésztamasszát
nyomkodunk bele, ezután a közepébe 1 szem meggyet teszünk. A meggyet befedjük 1
kiskanál krémmel , amelyre 1 db kerek kekszet fektetünk. Végül szétnyitjuk a
tornyocska formát és kivesszük a kész sütit. Vigyázzunk, jó erősen
nyomkodjuk bele a tésztát, hogy ne váljon szét.
A végén
még megszórhatjuk egy kis kókuszreszelékkel.
Kefirtorta
Kell
hozza 3 kefír (3x2 dl), 9 kanál cukor,
25g-os
étkezesi zselatin.
Ezt
összeöntöd, jól elkevered, közben felteszed fõni,
de nem
kell felforralni, csak amíg üveges nem lesz.
Utána
félreteszed hûlni, közben két csomag tejszínhabport
utasítás
alapján felversz, majd a langyos keverékbe teszed és
jó
alaposan össze kell keverni, utána tortaformába öntöd és be a hûtõbe.
Ha
összeállt tetéjere valamilyen gyümölcs(szerintem piros gyümölccsel a legjobb)
és
utasítás szerint elkészített gyümölcstorta zselatin,
utána
vissza a hûtõbe.
Kokuszos tiramisu
Hozzavalok
3 tojás
25 deka
mascarpone
10 deka
porcukor
3 evokanal
rum
2
zoldcitrom
5 dkg
kristalycukor
1
csomag kokuszreszelek
1-2
doboz babapiskota
Ehhez a
frissito edesseghez eloszor habosra keverem a mascarponet
a
tojassargajval es a porcukorral, hozzaszorom a kokuszreszeleket, aztan
pedig
johet a zoldcitrom leve is. Ezutan a tojasfeherjebol csipet soval
habot
verek, majd fakanállal, laza mozdulatokkal osszekeverem a kokuszos
kremmel.
Ezutan
elkeszitem a szirupot: a forro vizet, a kristalycukrot, a zoldcitrom
levet
es a rumot suru és illatos sziruppa keverem.
Johet a
retegezes: desszertes talkat veszek elo, melybe egy sor
szirupba
aztatott babapiskota, ra pedig egy sor kokuszkrem kerül, egeszen addig,
amig az
osszes finom hozzavalo el nem fogy. A tetejere kokuszreszeleket havazok.
Tiramisu Bibic
Hozzávalók kb. 10 szelethez, elözö nap fözünk
fél liter tejböl vaniliapudingot, és hütöbe tesszük.Ebböl csak a fele kell, de
a többi megmarad nassolni
Egy püspökkenyér formát kibélelünk fóliával.A
kávét a konyakkal összekeverjük és belemártogatjuk a piskótát, majd kibéleljük
vele a püspökkenyér forma oldalát úgya, hogy a piskóták cukros fele legyen a
külsö; oldalon.A mascarponet összekeverjük kb.
A kakaóport összekeverjük a reszelt
csokoládéval és az egy harmadát a forma aljára szórjuk.Ott nincs piskóta csak
az oldalán, erre rákenünk egy réteg mascarpone krémet, a maradék piskótákat
elhelyezzük a krémen, rászórunk megint a kakós-csokis pórból, majd megint
mascarpone krém jön és a tetejét ismét megszórjuk kakós-csokis porral, 3 órára
lehütjük.Tálalásnál a fomából kiborítjuk egy hosszúkás tálra.
Megjegyzés:Az eredeti recept 2 tojást ír
hozzá cukorral elkeverve.Mivel Én nyers tojást soha nem használok friss
krémekhez, ezért választottam az elöre megfözött pudingot helyette
Tiramisu(tojas nelkül)
1 tejszinízű pudingport megfőztem 3 ek cukorral és 4 dl tejjel.Tetejére alufóliát
téve kihűtöttem..
Összekevertem 50 dkg mascarponéval és 6dl habbá vert tejszinnel.A tejszint 1 ek
porcukorral,1 habfixálóval és egy,azt hiszem habporral vertem habbá.(pontosan
nem tudom a nevét,mert most használtam először és kidobtam a papírját)
A babapiskótát kávé és kakaó keverékébe mártogattam,majd rétegeztem a krémmel.
Tetejére kakaóport szitáltam.
Ez a mennyiség 1 db 29x16x6cm és 1 db 22x14x5cm-es edénybe ment bele.
TIRAMISU
Hozzavalok:250 gr mascarpone, 2 egesz tojas,
2 evökanal cukor, 1/4 l hideg-erös fekete kave, 1/4 l tej, 1 csomag vanilias
cukor, 1 csomag babapiskota, 3 evökanal rum, kakaopor.
A tojasok sargajat a cukorral es vanilias cukorral
feheredesig verjük, bele a mascarponet es a rumot , tovabb verni. A tojasok
feherjet kemenyre verni es az egeszet lazan összekeverni. A kavet tejjel
felengedjük, es izles szerint rummal izesitjük. Egy tal aljat kirakjuk ebben a
folyadekban megmartott babapiskotakkal, ra a krem, majd kicsi kakaoporral
megszorjuk. A retegezest addig folytatjuk, amig az alapanyag engedi. Fel napra
hütöbe tesszük. Talalas elött a tetejet meghintjük kakaoporral.
TIRAMISU
(Elöljáróban annyit, hogy ez a fajta azoknak fog talán
ízleni, akik nem szeretik a kávé intenzív ízét, de ezért a sütiért
odavannak.Mély tálban összekeverek
TIRAMISU light
2 pohar (2x250g) Créme Fraiche vagy tejföl (a
magyar tejfölböl sztem 3 pohar kell bele, mert olyan picike)
1 pohar (250g) kaves joghurt (en olyan vettem, ami nem nagyon folyos)
1 csomag (250g) sovany turo attörve
4 lap zselatin
3 nagy tojas
2x3 EK cukor
edesitöszer izles szerint (en folyekonyat hasznaltam)
1,5 csomag dietas babapiskota
kb. 1/2 liter erös kave
0,3 cl rum
tetejere kakaopor meghinteni
Egy kapcsos forma aljat szorosan kirakunk babapiskotaval. A Creme Fraiche-t, a
kavejoghurt felet es a turot elkeverjük egy nagy talban, izesitjük izles
szerint edesitöszerrel. A tojasokat szetvalasztjuk, feherjet es sargajat
külön-külön, mindegyiket 3 EK cukorral nagyon kemeny habba verjük (geppel a
legegyszerübb). Közben beaztatjuk a zsealtint 5 percre hideg vizbe. A
kavejoghurt masik felebe beleöntjük a rumot es mikroban langyosra melegitjük
(nem forrora, mert kivalik a feherje belöle). A kicsavart zselatinlapokat feloldjuk
benne, es varunk, mig kicsit kihül, aztan ezt hozzaadjuk a Creme Fraiche-es
kremhez, elkeverjük. Aztan a tojassarga habot tesszük hozza ovatosan, nagy
mozdulatokkal keverve, legvegen a feherjehabot, vigyazva, hogy ne törjön össze.
A krem 1/3-at a babapiskotara simitjuk, erre jön egy reteg kaveban
meghempergetett babapiskota, aztan a masogik reteg krem, megint kaveba aztatott
piskota, a vegere krem. Megszorjuk a tetejet böven kakaoporral es be a hütöbe
ejszakara. Reggelre megdermed (de csak kicsit, igy is nagyon kremes, de
vaghato). Nagyon fincsi es csak feleannyi - vagy meg kevesebb - kaloria, mint a
rendes tiramisu.
Csokolades parizsi kremhez:
20 dkg etcsokolade
2,
A kiengedett gesztenyepuret a porcukorral +
vanilias cukorral simara keverjuk. (Kozben a zselatinlapokat pici vizben
puhulni hagyjuk, majd kinyomkodjuk, es keves meleg vizben feloldjuk). A
tejszintbol kemeny habot verunk, es a zselatinnal egyutt a gesztenyemasszahoz
adagoljuk ovatosan.
Ezennel keszen vagyunk a gesztenyekremmel.
Egy hosszukas plum-cake format kibelelunk
folpackkal, es a rumos tejben eppen csak megmarjuk a piskotakat, amivel egy
sort rakunk.
Megkenjuk narancslekvarral es a gesztenyekrem
felet rakenjuk.
Ujra megmartott babapiskota-sor,
narancslekvar , majd a gesztenyekrem masik fele.
Ujra babapiskota, es betesszuk a hutobe kb. 3
ora hosszara.
A hutobol kiveve a csokoladekremet rakenjuk,
es martogatott piskotaval fejezzuk be. Egy ejszakat allhat a hutoben, nem art
neki!!
/Csokoladekrem: Az etcsokoladet aprora
tordeljuk, A tejszint felforraljuk, hozzaadjuk a csokoladet, majd allandoan
kevergetve - lassu tuzon - ujra felforraljuk, lekapcsoljuk es
KIHUTJUK!!!!!!!!!!! Miutan teljesen kihult kezi robotgeppel habba verjuk. /
Az ejszakai allas utan ovatosan kiboritjuk a
formabol, lehuzzuk a foliat, es diszitjuk - reszelt csokolade, durvara vagott
dio, tejszinhab, stb.
Tiramisu (Olaszország)
Hozzávalók (kb. 15 adaghoz):
1,
20 dkg porcukor
0,
3 csomag babapiskóta
1 dkg kakaópor
Elkészítése:
A krémtúrót, a likõrt és a porcukrot
összekeverjük. Egy hosszúkás tûzálló tál alját vékonyan kikenjük ezzel a
masszával, arra egy sor piskótát rátesszük, és azt kávéval meglocsoljuk. Újabb
réteg krémtúró, újabb réteg piskóta meglocsolva kávéval - ezt addig folytatjuk,
míg a hozzávalók el nem fogynak. (Legfelülre túró kerüljön. ) Megszórjuk
kakaóval, majd hûtõbe téve 1-2 órát érleljük.
Desszertként is fogyasztható, s hideg büfé
részeként is jól mutat.
Torta-fagyasztott
Hozzávalók:
2 csomag babapiskóta
15 dkg darált dió
15 dkg porcukor
10 dkg vaj v. margarin
4 tojás
7 dkg kakaó
rumos tej
tejszín
Egy õzgerincformát béleljünk ki rumos tejben
áztatott babapiskótával, tegyük utána a hûtõbe. A diót a porcukorral, vajjal,
és a tojássárgákkal jól kikeverjük, majd adjuk hozzá a kakaóport. A
tojásfehérjékbõl kemény habot verünk, ezt is a krémhez adjuk. A hûtõbõl
kivesszük a formát, és az elkészült krémet beleöntjük, befedjük a maradék rumos
tejben áztatott babapiskótával, majd folpackkal lefedve mélyhûtõbe tesszük. Egy
óra múlva már fogyasztható. Tejszínhabbal tálaljuk.
TIRAMISU
Hozzavalok:250 gr mascarpone, 2 egesz tojas,
2 evökanal cukor, 1/4 l hideg-erös fekete kave, 1/4 l tej, 1 csomag vanilias
cukor, 1 csomag babapiskota, 3 evökanal rum, kakaopor.
A tojasok sargajat a cukorral es vanilias
cukorral feheredesig verjük, bele a mascarponet es a rumot , tovabb verni. A
tojasok feherjet kemenyre verni es az egeszet lazan összekeverni. A kavet
tejjel felengedjük, es izles szerint rummal izesitjük. Egy tal aljat kirakjuk
ebben a folyadekban megmartott babapiskotakkal, ra a krem, majd kicsi
kakaoporral megszorjuk. A retegezest addig folytatjuk, amig az alapanyag
engedi. Fel napra hütöbe tesszük. Talalas elött a tetejet meghintjük
kakaoporral.
Puddingos piskota gyümölccsel
hozzávalók:
- 2 csomag babapiskóta
- 1 zacsi epres puddingpor (a fõzhetõ
változat) + ami szükséges a pudding elkészítéséhez
- 1 zacsi fagyasztott gyümölcs ( mi általában
eperbõl vagy málnából készítjük)
- tejszinhab
- cukor.
Elkészítése: Kerek formájú jénai tálba vagy
olyan tálba, aminek van pereme, lerakunk egy sor babapiskótát. Ráöntjük az
elõírás szerint elkészített puddingot, rögtön úgy melegen, ahogy elkészült.
Ekkor újabb sor babapiskóta következik. Majd összeturmixoljuk a gyümölcsöt
(elõtte kicsit ki kell engedni, hogy ne legyen jeges) az ízlés szerinti
cukormennyiséggel és annyi tejszínhabbal, hogy ne legyen nagyon sûrû, hanem
önthetõ, kicsit folyós legyen az állaga.
Ezt ráöntjük a második sor babapiskótára,
úgy, hogy ellepje, beborítsa az egészet. Fontos, hogy egy babapiskóta se
"lógjon ki", mert az nem fog megpuhulni, kemény marad. A jénaira
rátesszük a tetejét, s az egészet betesszük a hûtõbe, legalább 2 - 2, 5 órára.
A babapiskóta teljesen megpuhul majd a puddingtól és a gyümölcsös
öntettõl. Tejszínhabbal a tetején
tálaljuk.
Diókrém ostyalapba/Cimpulusz
20 dkg cukor
20 dkg dió
20 dkg margarin
4 tojás sárgája
A tojásokat és a margarint összemelegítjük óvatosan
nehogy megsüljön!,állandóan kavargatni kell!A cukrot külön
megpirítjuk,breletesszük a durvára vágott diót,majd az egész masszát a
margarinos tojással összekeverjük.Melegen kell az ostyalapok közé
betölteni.Sose lesz kemény,nagyon finom!
Tiramisu villámgyorsan
1 cs babapiskota (kb 20 db?), 1 kis doboz
mascarpone jellegu sajtkrem (25
dkg?) 3,
cs tejszinhabpor, fel citrom heja
a disziteshez: 1 ek kakaopor
A
tejszinhabport 2,
mixerrel
puresitettem, majd a kettot osszekevertem. Beleraktam a cukrot, van
cukrot, citromhejat.
Egy jenai aljara teritettem a harmadat.
Rakerult a rumos-kaveba martogatott
piskota fele. Ujabb kremreteg, rumos-kaves
piskota, majd a maradek krem.
A tetejet egy nagy evokanal keseru
kakaoporral szortam meg, egy ejszakat
pihent.
Tiramisu
5 tojást szétválasztani, fehérjét csipet
sóval nagyon-nagyon-nagyon!!!! keményre felverni, sárgáját 5 ek. cukorral
kikeveri, hozzáadni a 0,
Kávét fözni, kb 0,
Torta-Gesztenyetorta II.
Hozzávalók: 25 dkg gesztenye massza, 1 csomag
vanília ízû pudingpor (nem fõzõs), 2
csomag tejszínhabpótló por, 1 csomag
zselatin, 8-
Elkészítése: A zselatint
Konyakos praliné
Hozzávalók
25 darabhoz:
10 dkg
fehér csokoládés tortabevonó, 50 darab praliné- vagy minyonpapír A töltelékhez:
10 dkg tejszín, 2 teáskanál instant kávé, 4 cl konyak, 20 dkg tej tortabevonó,
2 deka fehér csokoládés tortabevonó
Elkészítése:
Két
darab süti alátétet fogjunk össze, egy ecsettel kenjük meg az olvasztott
tortabevonóval, ha kihûlt, még egyszer ismételjük meg a mûveletet. Hagyjuk
megkeményedni, majd szedjük le róla a papírt. A töltelékhez fõzzük fel a
tejszínt, vegyük le a tûzhelyrõl, keverjük bele a kávét. Adjuk hozzá a konyakot
és a felolvasztott tortabevonót. A konyhai robotgép kézi mixerével keverjük
meg. Hagyjuk kihûlni, majd a robotgéppel verjük fel. A masszát töltsük
habzsákba, majd nyomjuk a csokira. A fehér tortabevonóval egész vékony csíkokat
húzzunk a pralinéra.
Praliné falatok
Hozzávalók
kb. 60 darabhoz:
2
narancs 60 dkg csokoládé tortabevonó 4 dkg fehér tortabevonó csokoládé 4 dkg
tejcsokoládé tortabevonó 1,
Elõkészítés:
A
narancsot alaposan megmossuk, héját lereszeljük. A csokoládét kisebb darabokra
tördeljük. A csokoládéreszelékhez durva lyukú reszelõn lereszeljük a 4-4 dkg
tej- és fehér tortabevonó csokoládét.
Elkészítés:
A
tejszínt a vajjal felforrósítjuk egy kis lábosban. Belekeverjük a csokoládét,
és lassan, kevergetve felolvasztjuk. Hideg vízbe állítjuk a lábost, és
kihûtjük, alkalmanként megkeverjük. A csokoládés masszát kézi robotgéppel kb. 3
percig keverjük, majd három tálkába szétosztjuk. Az elsõt a narancshéjjal, a
másodikat a cseresznyepálinkával, a harmadikat a konyakkal ízesítjük.
Variációk: Narancsos: a masszát a kézi robotgéppel még egyszer megkeverjük, kis
lyukú csillagcsõrös habzsákba tesszük, és a mignonpapirkákba nyomjuk. A tetejét
megszórjuk pisztáciával. Pálinkás: a masszából két teáskanál segítségével kis
halmokat szakítunk ki. Hideg kézzel golyóvá formázzuk, meghempergetjük a
csokoládéreszelékben, és a papirkákba tesszük. Konyakos: a masszából két teáskanál
segítségével kis halmokat szakítunk ki. Hideg kézzel golyóvá formázzuk,
meghempergetjük a fehér csokoládéban, és a papirkákba ültetjük. Hidegen
tároljuk, így kb. 1 hétig eltartható.
Kokuszos tiramisu 2
Hozzavalok
3 tojas
25 deka
mascarpone
10 deka
porcukor
3
evokanal rum
2
zoldcitrom
5 dkg
kristalycukor
1
csomag kokuszreszelek
1-2
doboz babapiskota
Ehhez a
frissito edesseghez eloszor habosra keverem a mascarponet
a
tojassargajaval es a porcukorral, hozzaszorom a kokuszreszeleket, aztan
pedig johet a zoldcitrom leve is. Ezutan a
tojasfeherjebol csipet soval
habot verek, majd fakanallal, laza mozdulatokkal
osszekeverem a kokuszos
kremmel.
Ezutan elkeszitem a szirupot: a forro vizet, a
kristalycukrot, a zoldcitrom
levet
es a rumot suru es illatos sziruppa keverem.
Johet a
retegezes: desszertes talkat veszek elo melybe egy sor
szirupba
aztatott babapiskota, ra pedig egy sor kokuszkrem kerul, egeszen
addig,
amig az osszes finom hozzavalo el nem fogy. A tetejere
kokuszreszeleket
havazok.
Karácsonyi võlegénytorta
Hozzávalók:
1 cs babapiskóta, 35 dkg Nutella, 1 doboz Mascarpone krém,
A
barackízt rummal és
KÓKUSZOS TIRAMISU
Hozzávalók:mascarpone,3
tojás,porcukor zöldcitrom,fehérrum, bapiskótak, kókuszreszelék 1 cs; Mascarpone
sajtot összekeverek porcukorral és 3 tojás sárgájával. Szórok bele
kókuszreszeléket és zöld citrom reszelt héját meg levét. Felverem a tojások
habját és belekeverem a krémsajtos keverékbe. A babapiskótát cukros fehérrumos,
zöldcitromleves vízbe mártogatom ( 3-ig kell számolni és akkor jó!), majd a
hagyományos módon rétegezem. A tetejét kókuszreszelékkel kell megszórni és
legalább fél napot a hûtõben pihentetni.
TEJSZÍN TORTA
Hozzávalók:
2
csomag babapiskóta, l/2 l tej,rum, 2 csomag teavaj, 15 dkg étcsoki, 5 tojás, 25
dkg porcukor,
A
tortaformát rumos tejjel kikenjük, majd mindkét oldalán tejjel megkent
zsírpapírral béleljük. A babapiskótát rumos tejbe mártjuk, a tortaforma alját
és oldalát befedjük a babapiskótával. A cukrot a vajat és a tojéássárgáját
kikeverjük. Hozzáadjuk az olvasztott csokit, majd a tojások felvert fehér
habját. Ráöntjük a piskótákra. 1 réteg áztatott piskótával befedjük. Rákenjük a
kézzel felvert tejszínhabot, majd csokireszelékkel megszórjuk.
Ügyelni
kell arra, hogy a vaj ne legyen lágy. Így egy kicsit nehezebb vele dolgozni, de
ha lágy a vaj, a kész torta a hûtõbe téve sem fog teljesen megdermedni, és
akkor nem lehet szépen szeletelni. Kalóriabomba, de megéri engedni a
csábításnak.
TIRAMISUNK(valko)
Hozzávalók:
25 dkg Mascarpone sajt
1 csomag fõzés nélküli vaníliapuding
2
csomag babapiskóta
cappuccino
(kb. 2dl, gyenge)
kevés
rum (mondjuk 1,5 evõkanálnyi)
cukrozott kakaópor
Elkészítés:
A fõzés nélküli pudingot elkeverem a tejjel, majd
folytonos keverés mellett hozzáadom a Mascarpone sajtot és a rumot. A
babapiskótákat megforgatom a cappuccinoba, majd a krémet és a piskótát
felváltva egy tálba rétegzem, a rétegzést a krémmel fejezem be. A tetejét
kakaóval megszórom és fogyasztás elõtt min. 12 óráig hûtõbe teszem.
PIRAMIS
40 dkg darált keksz, 35 dkg porcukor, 40 dkg darált
dió,
Ezeket összekeverni úgy, hogy a massza összeálljon.
Krém:
puding vagy fozött krém.
A
fozött krémet így készítettem:
Krém
hozzávalói: ½ l tej, 5 kanál liszt, 20 dkg cukor, 1 margarin
Összeállítás:
A formát meghintjük kókusszal, belerakjuk a masszát, a tölcsérrel kiszúrjuk a
közepét, és a helyére krémet töltünk. Az alját Albert keksszel zárjuk.
Kinyitjuk a formát, kivesszük és jöhet a következo.
Mozart golyó (sütés nélkül)
Hozzávalók:
20 dkg darált dió, 20 dkg porcukor, 20 dkg reszelt étcsokoládé, vagy 2 ek
kakaópor, 1 ek baracklekvár, 2 ek rum, 1 tojásfehérje, kristálycukor,
rumosmeggy, mignonpapír
A diót,
cukrot, csokoládét, alekvárt, a rumot és a tojásfehérjét alaposan
összedolgozzuk, kikeverjük. (Én a kezemmel szoktam gyúrni!). Vizes kézzel
diónyi gombócokat formálunk belõle, mindegyik közepébe egy-egy szem meggyet
igazítunk, kristálycukorba vagy torta darába hempergetjük és mignonpapírba téve
1-2 napig levegõs helyen szikkadni hagyjuk.
Én
többnyira dupla mennyiségbõl csinálom, annyira fogy.
Mozart golyó
10 dkg
mogyoró (kerek)
10 dkg
porcukor
1
tojásfehérje
A
mogyorót serpenyõben sûrû keverés és rázogatás mellett megpörköljük. Ha már
barnák konyharuhára szedjük és dörzsöléssel a héját eltávolítjuk. Ezután a
mogyikat ledaráljuk, hozzáadjuk a porcukrot és a tojásfehérjét. Addig
gyúrogatjuk, míg teljesen össze nem áll. Aprócska gombócokat formázunk belõle és
fogpiszkálóra szúrva, olvasztott tortabevonóban megmerítjük. Hûtõben tároljuk.
Nagyon hamar elfogy!!
Mákos golyó
20 dkg
lisztet, 15 dkg nem darált mákot, pici õrölt fahéja elvegyitünk. Másik tálban
20 dkg cukrot, 25 dkg vajat és 10 dkg lisztet elmorzsolunk, majd a két tálban
lévõ anyagokat összekeverjük, adunk hozzá még 1 db tojást is.
Kivajazott
tepsibe pici golyókat formálunk belõle, egy fakanál végébe mindegyik közepébe
lyukat nyomunk és megsütjük. Ha kész, a lyukakba lekvért, vagy 1-1 szem
konyakos meggyet ültetünk.
Csokolade bomba
Hozzavalok:
A tejszint felmelegitem az összes hozzavalokkal, jol
elkeverem. Hütöbe teszem hogy dermedjen. Beleteszem habzsakba es kisebb
papirformakba kinyomom. Csokolade
reszelekkel diszitem a tetejet. HÛTÖBEN vagy MELYHÛTÖBEN tarolando!!!!
Gesztenyebomba
Hozzávalók:
· 2 csomag gesztenyemassza
· 10 dkg vaj
· 1/2 dl rum
· 1/2 dl víz
· 1/2 csomag zselatin
· 2 pohár tejszín
· 2 csomag vanília cukor
· porcukor
· babapiskóta
A 2 csomag gesztenyemasszát lereszeljük és a vajjal ill. a rummal ízesítjük.
Vízzel kiöblítünk egy mélyebb tálat, folpackkal kibéleljük és ismét kiöblítjük.
Beletesszük a gesztenyét úgy, hogy az alját és az oldalát 1, 5 ujjnyi vastagon
borítsa, de a közepe üres legyen. Hűtőszekrényben hagyjuk megkeményedni. 1/2
evőkanál zselatint 1/2 dl vízzel elkeverünk, felmelegítjük és közben
kavargatjuk, nehogy összecsomósodjon. 2 pohár tejszínt, 2 csomag vanília
cukrot, egy kanál porcukrot és a zselatint összekeverjük és kemény habbá
verjük. Megtöltjük vele a massza üresen hagyott részét. A tetejét 2 sor, rumos
tejben megáztatott babapiskótával rakjuk le. Tányérra borítjuk és csoki
öntettel leöntjük.
Fantasztikus tésztasaláta
Natúr
joghurtot /vagy tejfölt és majonézt/ összekeversz ezersziget salátaporral
vagy öntettel. Ha kicsit ízetlen, pici ételízesítőt is rakhatsz bele. Belerakod
a kifőtt tésztát. Kockázol bele füstlit, vagy sonkát vagy mindkettőt. Teszel
bele vörösbab konzervet, kockázol bele valamilyen sajtot. Kígyóuborkát is
teszel bele, de a héját nem hámozod le, mert nagyon jól kiemeli az étel ízét.
Nagyon apróra vágott vöröshagymát kockázol bele. Tehetsz bele kukoricakonzervet
valamint főtt tojással díszítheted.
Namost.
Amikor ezek összeérnek, akkor eheted, garantáltan finom.
JEGCSOKOLADE KAKAOVAL 100 db.
Hozzavalok:
A kokuszzsirt felolvasztod.
A cukrot a tojassal jol kikevered, hozzateszed a kakao
port. Keverd bele a langyos kokuszzsirt aprankent. Kevered erösen, es a vegen
belekevered az apro gyümölcsöt. Elosztod a formakban, es hüvösre teszed.
Csokitorta töltelek recept
1.
Szirupot fõzni
3,
2.
Tejszínhabbal összekeverni
Ez az
adag nagyon sok, betöltöttem vele egy kerek és egy hosszúkás (Tesco)
tortalapot+ kívülrõl körbe is jutott.
CSOKOLADES GOLYOK(Kira21)
Hozzavalok:
20 dkg
etcsokolade
10 dkg
szaritott sargabarack
10 dkg
kimagozott szaritott szilva (fuge)
10 dkg
cukrozott szaritott alma v. korte
12 dkg
dio
csopp
likor
A
mixerben atforgatjuk a szaritott gyumolcsoket.
Hozzaadjuk
a daralt diot.
Egy
csopp likorrel izesitjuk.
30 db
apro labdat formalunk belole, amit az olvasztott csokoladeban megforgatunk.
Sutopapiron szaradni hagyjuk.
Csokiszaláminak
indult
Hozzávalók:
20-20 dkg margarin és porcukor, 5-5 dkg kakaó és
mazsola,
Elkészítés:
Egy lábosba beletesszük a cukrot, a kakaót, a tejet és
a margarint, majd addig melegítjük, míg a margarin elolvad. Levesszük a tûzrõl,
hozzáadjuk a mazsolát, a diót, és a rumaromát, a lekvárt, majd belekeverjük az
apró darabokra tört kekszet is. Hülni hagyjuk, majd kis tálkákba adagoljuk és
tejszínhabbal díszítve tálaljuk. Nagyon finom langyos és hideg édesség, de
mivel elég tömény, kis adag is elég belöle, de az íze mennyei!
CSOKIKREM
2 db zacsko csokolade pudindporbol fözzel pudingot
ugy, hogy 1 dl-el kevesebb tejet hasznaljal. Hütsd ki, 1 db rama margarint
keverjel habosra 25 dkg cukorral, es 2 zacsko vanilias cukorral. Utana az egeszet verd össze
elektromos habverövel csomo mentesre. Isteni finom fözött kremet kapsz.
Csokikrem
Ezt a
kréme (tortában) a hétvégén ettem, valami csodás, bár egy kicsit talán drága,
de megéri. Németországi recept.
Hozzávalók
A csoki
összetörni. Tejszínben felolvasztani, kakaóport hozzákeverni. Lehûteni,
utáni habverõvel felverni, közben lassan 5 csomag habfixálót hozzákeverni.
Csokikrémes-rumos
piskóta
Hozzávalók:
2
tojás,
5 dkg
cukor,
8 db
babapiskóta,
10 dkg
csokoládé,
0,
Elkészítés:
A tejet
a tojásokkal, a lereszelt csokoládéval és a cukorral keverõtálba tesszük, és
gyenge tûzön állandóan kevergetve felfõzzük. Amikor krémszerûre sûrûsödött,
levesszük a tûzrõl, és kihûtjük.
Csodatorta-turorudi izü
Hozzávalók:
1 doboz
habmester
Elkészítés:
A
habmestert a citrom levével és héjával, valamint a porcukorral jól
összekeverjük, hozzáadjuk a tejfölt és belereszeljük a gyümölcsöket. Habverôvel
jó keményre verjük. Magas tálba elôször egy sor piskótát, majd krémet teszünk
úgy, hogy a legtetejére krém jusson. A tetejét díszíthetjük gyümölccsel (pl.
narancskarika). Hûtôbe tesszük 20 percre.
Habmester
Ez egy tejszínféleség, de részben növényi alapú. Jó
kemény tejszínhabot eleht eblõle verni, és nem kell hozzá habfixáló. A nagyobb
szupermarketekben ott találod, ahol a dobozos fõzõtejszíneket. Szóval nem a
hûtõpultos részen. Ja,
és ez is dobozban van. . .
Csokikrém-fözött
25 dkg
cukor
4 púpos
kanál liszt (evõkanál)
1 egész
tojás
5 dkg
ráma
4 e. k.
kakaó
Ezeket
hidegen kikeverem, majd az egészet felfõzöm.
Ha
kihûlt hozzáadok 20 dkg rámát.
Ostyába vagy akármi
másba (tortába) csokis töltelék
CSERESZNYÉS SAJTTORTA
Hozzávalók:
Elkészítés:
A cseresznye
harmadát félretesszük a díszítéshez, a többit kimagozzuk. A kimagozott
gyümölcsre likõrt öntünk, és megszórjuk kb. 10 deka porcukorral, majd
félretesszük.
A
mascarponét 5 evõkanál mézzel és néhány csepp citromlével ízesítve kikeverjük.
A tejszínt 4 csapott evõkanál porcukorral és habfixálóval habbá verjük. A
tejszínhabot és a mascarponét óvatosan összeforgatjuk. A likõrös, cukros
cseresznyét leszûrjük, a levét egy tálkában felfogjuk. A babapiskótákat
egyenként belemártogatjuk a cseresznyelébe, és egy csatos tortaforma alját
kirakjuk vele. A kimagozott cseresznye felét rárakjuk, majd a tejszínes
mascarpone felét rákenjük. Arra gyümölcslébe mártogatott babapiskóta kerül,
majd a maradék gyümölcs és a maradék krém. Néhány órára vagy egy éjszakára
hûtõbe (nem fagyasztóba) tesszük. Tálaláskor a tortaforma oldalát lepattintjuk,
a tortát felszeleteljük, és friss cseresznyeszemekkel díszítjük.
Jó tanács: A babapiskótákat éppen csak mártsuk bele a
gyümölcslébe, ne áztassuk el.
Citromos varázs
Hozzavalok: Tejfölbe kell porcukrot tenni, citrom
héjját és levét, ezt felvert tejszínnel összekeverni. Én jó nagy tálba (4 l-es
) rétegezem ezt a krémet két csomag babapiskótával ( összetördelve) , majd a
tetejét körkörösen eperszeletekkel rakom ki. Kicsit áll a hûtõben, úgy
megkeményedik a krém, szinte puding-szerû lesz, a piskóta meg megpuhul. Ja,
nálunk
CHOKITÓ SZELET
Hozzávalók:
25 dkg margarin, 25 dkg cukor, 3 csg vaníliás cukor, 3
evõkanál kakaópor,
Elkészítés:
A margarint a cukorral, a vaníliás cukorral és a
kakaóporral kikeverjük és állandó kevergetés mellett felfõzzük. A hideg tejbe a
zselatint beáztatjuk, majd belekeverjük a felfõzött masszába, és félig
kihûtjük. Közben a tejport elkeverjük a rizspehellyel, majd belekeverjük a
masszába és folpackkal bélelt õzgerinc formába tesszük. 2-3 órára a
hûtõszekrénybe tesszük. Gyorsan
kell dolgozni vele, mert hamar köt.
Megjegyzés:
Ha csak 9 dkg tejport teszel bele, az is elég! Isteni finom!!!
Házi csoki
Hozzávalók:
40 dkg
porcukor, szitált
2 tojás
2 cent
rum
30 dkg
vaj
10 dkg
mazsola
10 dkg
kakaó (jó minõségûbõl elég 5 dkg)
27 dkg
sovány tejpor, szitált (vagy 24 dkg zsíros)
15 dkg
darált háztartási keksz
10 dkg
darált dió (vagy mogyoró)
2 dkg
vaníliás cukor (Az utolsó 4 tétel együttes neve: porok)
A
porcukrot a tojással és a rummal kikeverjük.
Csokimáz (Horváth Ilona)
2 ek
kakaót 2 ek cukorral kicsi vízben simára keverünk, állandóan kavargatva sûrûre
fõzzük. Tûzrõl levéve beledobunk 3 dkg vajat (tényleg vajat, ne margarint!) és
addig keverjük míg a vaj elolvad. Azonnal a tésztára kell önteni!!! Ráöntés
elõtt egy tojásfehérjét is keverhetünk a mázba, attól még fényesebb lesz.
Néhány óra száradási idõre van szükség. (Megj. nekem ez szokott sikerülni,
tojásfehérjével még nem próbáltam. Kényelmi szempontból azonban leginkább kész
bevonó csokit veszek, amit mikróban szoktam megolvasztani. )
cukrozott narancshéj
4
vastaghéjú narancs
a héj
súlyával azonos cukor + 50g cukor és 1,
Cukrozott
narancshéjat csinálni,
: elõször is nagyon alaposan megmosom a
narancsokat ( a jó vastag húsú, görög narancsot válaszd), éles késsel
meghámozom, és kb.
Csokoládés dió-mandula grillázs
Hozzávalók:
15 dkg dió, 15 dkg mandula (földimogyoróval is szuper), 4 dkg margarin, 12 dkg
kristálycukor, 20 dkg étcsoki,
A
margarint a cukorral addig forrósítjuk, amíg a cukor elolvad, és kissé pirulni
kezd. Hozzáadjuk a durvára vágott diót és mandulát, majd tovább pirítjuk, míg
világosbarna lesz. Olajozott alufóliára öntjük, elsimítjuk és kihûtjük. Amikor kihûlt, apró darabokra
tördeljük. A csokit vízfürdõben lassan felolvasztjuk, hozzáadjuk a tejszínt, és
simára keverjük. Amikor langyosra hûlt és kissé besûrûsödött, hozzáadjuk a
grillázst. Kis halmokat rakunk tálcára, és teljesen megdermesztjük hûtõben
Kávés pralinék
Hozzávalók
kb. 30 darabhoz:
1,
20 dkg
étcsokoládé tortabevonó
1
teáskanál neszkávé
3
evõkanál porcukor
2
evõkanál kakaópor a szóráshoz
kb. 30
db csokoládé kávészem
Elkészítés:
A tejszínt felforraljuk, beletördeljük a csokoládét, és felolvasztjuk benne. Hozzáadjuk
a porkávét és porcukrot. A krémet a hûtõbe tesszük, hogy megdermedjen. A krémet
a kézi robotgép keverõspiráljával habosra verjük, és csillagcsõrös habzsákba
töltjük. A krémet a kis pralinéformákba töltjük, megszórjuk kakaóporral, és egy
szem csokoládékávéval díszítjük.
Narancskarikához
2 nagy vastaghéjú narancs
200+
3 cl
narancslikõr
a
narancsokat meleg folyóvíznél körömkefével meg kell tisztatani a viaszos
bevonórétegtõl meg a piszoktól.
Szárazra
törölni.
A
narancshéjhoz a narancsokat meghámozzuk és nagyjából egyforma darabokra 2-
A
héjakat a forrásban lévõ oldatba dobjuk. 5 perc fõzés után lehûtjük hideg
vízben, majd lecsepegtetés után a forrdogáló sziruphoz adjuk.
Addig kell fõzni, míg a szirup a felére nem fõ.
Lehúzni a tûzrõl,
rácsra tenni és hagyni levegõs helyen eészen
megszáradni.
Csokolades Malna Szigetek
4
tojasfeherje
20dkg
kristalycukor
4
evokanal malna lekvar
6dkg
olvasztott feledes csoki
500ml
narancs likoros martas
A
tojasfeherjet kemeny habba verjuk, majd fokozatosan hozza adjuk a cukrot.
Keverjuk bele a malna lekvart es a csokoladet. Szaggasuk bele forrasban levo
vizbe pupos evokanalankent es fozzuk 2-3 percig. Rakjuk talra es locsoljuk meg
narancs likoros martassal.
Narancs Likörös Martas
2
kaveskanal kukoricakemenyito
12dkg
kristalycukor
375ml
narancsle
125ml
narancs likor
2
kaveskanal reszelt narancshej
1 es
fel evokanal vaj
Keverjuk ossze a kukoricakemenyitot a cukorral. Forraljuk fel a narancslevet es
a likort. Adjuk hozza a cukrot, csokkentsuk a hot es lassu tuzon fozzuk, mig
besurusodik. Leveszuk a tuzrol es belekeverjuk a reszelt narancshejat meg a
vajat. (Forron tehetjuk fagyira, palacsintara, felfujtakar)
Csokoládéhab
Hozzávalók:
(egy
személy részére)
3 dkg
fõzõcsokoládé
0,
Elkészítés:
A kis
darabokra tördelt csokoládét a tejszínnel együtt tegye egy lábosba, és lassú
tûzön olvassza meg. Töltse át egy tálba, és legalább 24 órára tegye a
hûtõszekrénybe. Röviddel tálalás elõtt kézi habverõvel verje jó habosra.
Ét- és
tejcsokoládéból egyaránt finom.
TIRAMISU PANETTONEBOL (Kira)
25 dkg
szeletelt panettone (kalacs) 2 tojas 1 tojasfeherje 2 evokanal cukor 30 dkg
mascarpone sajt
4 dkg csokoladereszelek
Felverni habosra a 2 tojassargat a cukorral. Hozzaadni a
mascarpone sajtot es a brandyt. Kemenyre verni a 3 tojasfeherjet egy csipet
cukorral, es ovatosan elkeverni a tojasos-mascarpones keverekkel. Egy kb. 16x22
cm-es formaban lerakni a fel dozis szeletelt panettonet, es meglocsolni egy
keves kaveval. Befedni a krem felevel.
A porkolt mandula felevel meghinteni. Befedni a
maradek panettone szeletekkel + kave + maradek krem. A maradek
mandulaforgaccsal es csokoladereszelekkel disziteni, hutoben legalabb 2-3 ora
hosszaig pihentetni.
GESZTENYES TIRAMISU
(Kira)
Egy hosszukas plum. cake formahoz: 40-60 db
babapiskota 2,
Gesztenyekremhez: 20 dkg gesztenyepure 10 dkg porcukor
1 csom. vanilias cukor 2,
Csokolades
parizsi kremhez: 20 dkg etcsokolade 2,
RAKOTT PANETTONE KAVEKREMMEL (Kira)
30 dkg
panettone 20 dkg mascarpone sajt 3 tojas 7 dkg cukor 2 kiskanal instand kave 2
dkg keseru kakaopor
Elvalasztani a tojasfeherjet a sargaktol. A feherjeket jo kemenyre felverni. A sargakat
a cukorral es a kaveporral jo habosra verni egy masik edenyben. Hozzaadni a
tejszines sajtot, vegul ovatosan a felvert tojasfeherjet. 4 nagy uvegpoharban,
vagy egy jenai talban elosztani a panettone szeletek felet, meglocsolni a
tejben elkevert brandyvel, kremmel retegezni. Addig folytatni, amig a
hozzavalokbol tart. Kakaoporral meghinteni a tetejet, es legalabb 2 ora
hosszara hutoszekrenybe tenni.
FOZOTT KREMMEL ES GYUMOLCCSEL RAKOTT PANETTONE (Kira)
Hozzavalok:
1 egesz panettone (kb.
1
citrom kessel levagott heja
Felforralni
a tejet a citrom hejaval + 1 narancs vekony hejaval. Beleonteni a 2 csom.
vanilias cukrot. A tojassargakat habosra verni a cukorral, es hozzaadni az etk.
kemenyitot, csomomentesre keverni. Lassankent kevergetve hozzaadni a
forro illatos tejet, es visszatenni a lassu tuzre. Kevergetve addig
melegiteni, amig besurusodik.
A vegen kibodni belole a citrom- es narancshejat, es
felretenni, kihuteni. A panettonet szeletekre vagni, es pici vajon egy
serpenyoben atpiritani az oldalait. Kiszedni, porcukorral meghinteni. A gyumolcsoket alaposan
megtisztitani, gerezdekre vagni (fehr hartyat is leszedni). Nagyobb
uveg-kelyhekbe lerakni az atpiritott panettone szeleteket a kremmel es
gyumolccsel. A tetejet ribizli furtokkel es porcukorral dicsiteni. Behuteni.
A
kiengedett gesztenyepuret a porcukorral + vanilias cukorral simara keverjuk.
(Kozben a zselatinlapokat pici vizben puhulni hagyjuk, majd kinyomkodjuk, es
keves meleg vizben feloldjuk). A tejszintbol kemeny habot verunk, es a
zselatinnal egyutt a gesztenyemasszahoz adagoljuk ovatosan.
Ezennel
keszen vagyunk a gesztenyekremmel. Egy hosszukas plum-cake format kibelelunk
folpackkal, es a rumos tejben eppen csak megmarjuk a piskotakat, amivel egy
sort rakunk. Megkenjuk narancslekvarral es a gesztenyekrem felet rakenjuk. Ujra
megmartott babapiskota-sor, narancslekvar , majd a gesztenyekrem masik fele. Ujra babapiskota, es betesszuk a hutobe kb. 3
ora hosszara.
A
hutobol kiveve a csokoladekremet rakenjuk, es martogatott piskotaval fejezzuk
be. Egy ejszakat allhat a hutoben, nem art neki!!!!!!
/Csokoladekrem:
Az etcsokoladet aprora tordeljuk, A tejszint felforraljuk, hozzaadjuk a
csokoladet, majd allandoan kevergetve - lassu tuzon - ujra felforraljuk,
lekapcsoljuk es KIHUTJUK!!!!!!!!!!! Miutan teljesen kihult kezi robotgeppel
habba verjuk. /
Az
ejszakai allas utan ovatosan kiboritjuk a formabol, lehuzzuk a foliat, es
diszitjuk - reszelt csokolade, durvara vagott dio, tejszinhab, stb.
Kávés pralinék
Hozzávalók
kb. 30 darabhoz:
1,
20 dkg
étcsokoládé tortabevonó
1
teáskanál neszkávé
3
evõkanál porcukor
2
evõkanál kakaópor a szóráshoz
kb. 30
db csokoládé kávészem
Elkészítés:
A tejszínt felforraljuk, beletördeljük a csokoládét, és felolvasztjuk benne. Hozzáadjuk
a porkávét és porcukrot. A krémet a hûtõbe tesszük, hogy megdermedjen. A krémet
a kézi robotgép keverõspiráljával habosra verjük, és csillagcsõrös habzsákba
töltjük. A krémet a kis pralinéformákba töltjük, megszórjuk kakaóporral, és egy
szem csokoládékávéval díszítjük.
Tejfölös
keksztorta
Hozzávalók:1 l tejföl,4 ek porcukor,2 ek baracklevár,2
cs háztartási keksz,magozott meggybefõtt, zselatin
A tejfölt 3 részre osztjuk,1. részbe baracklekvárt,
másik kettõrészbe a porcukrot keverjük.Majd egy kapcsos tortaforma alját
elkezdjük rétegezni:1.sor keksz(csak úgy szárazon)2.sor a cukros tejföl
fele,3.sor keksz, 4. sor a barackos tejföl, 5. sor keksz,6. sor a cukros tejföl
másik része,7.sor keksz.Erre gyümölcsöt teszünk, és gyümölcskocsonyával
leöntjük. Anyukám magozott meggybefõttet, és a levében fõtt zselatint használt.
Málnás
túrótorta
Alap hozzávalók:
20 dkg
babapiskóta
12, 5
dkg olvasztott vaj
A
babapiskótát finomra őröljük, és összekeverjük az olvasztott vajjal
(+pici tejjel), hogy kézzel kemény gyúrható tésztát kapjunk.
Egy
kapcsos tortaformába nyomkodjuk, és kb. 40-50 dkg friss málnával (szederrel
vagy eperrel) kirakjuk, elosztjuk a tetejét.
Málnás csoda
Túros töltelék
25 dkg
túró
5 dkg
cukor
3 ek.
citromlé
2
csapott tk. étkezési. zselatin + 3 ek. hideg víz
A túrót a cukorral - citromlével - tejjel elkeverjük.
A zselatint elkeverjük a vízzel, 10 percig állni hagyjuk,
langyosra olvasztjuk.
Belekeverjük a túros masszába +
Málnás-vaníliás
trifle
Hozzávalók:
40 dkg
babapiskóta
rum
4 evõkanál erdei gyümölcs lekvár
2 csomag hidegen kikeverhetõ
vanília krémpor
a hozzá szükséges tej (kb.: 3-
30 dkg friss málna
szeletelt
mandula
Elkészítése:
A
babapiskóta egy részét tedd egy mély, öblös üvegtálba, öntözd meg néhány
evõkanál rummal és kend meg lekvárral. A vanília krémport az elõírás szerint
készítsd el: 3-
Ezután
újból kell kezdeni a sort: jöhet a maradék babapiskóta, rummal meglocsolva,
lekvár és a maradék vaníliás krém. Tetejét szórd meg mandulával és néhány órára
helyezd el e hûtõszekrénybe.
VANÍLIÁS MÁLNA
Hozzávalók: 1 doboz
babapiskóta,
A krémhez: 50 dkg málna, 2 tojás, 1 evőkanál liszt és cukor, 1 csomag
vaníliás cukor,
A babapiskótákat egyenként megmártjuk rummal ízesített tejben, és
kibélelünk vele egy jókora üvegtálat. A rumos piskótára hintjük a málnát,
majd az egészet leöntjük sűrű vaníliakrémmel.
Krém: az egész tojásokat, a lisztet, a cukrot, a vaníliás cukrot és a tejet
gőz fölött, habverővel kevergetve, sűrűre főzzük. A krémet kihűtve öntjük a
gyümölcsre, és a tetejét vagy tejszínhabbal, vagy reszelt dióval díszítjük.
Jégbe hűtve kínáljuk. Adhatjuk adagolva, talpas poharakban is.
Malnas-csokis-zucotto
Hozzávalók
8 személyre
1 kész
piskótalap
2-2-2
cl maraschino, narancslikõr és rum
Fóliát
simítunk egy tálba, majd kibéleljük a piskóta kétharmad részével, végül
meglocsoljuk az alkohollal.
Felolvasztjuk
a csokoládét.
A
tejszínt felverjük a cukorral, 2/3 részét elkeverjük a málnával és az aprított
kandírozott gyümölccsel, majd rásimítjuk a piskótára.
Az
összemorzsolt babapiskótát elvegyítjük a maradék krémmel, az olvasztott
csokoládéval, és a málnás krémre simítjuk.
Befedjük
a maradék piskótával, ráhajtjuk a fóliát, és 8 órán át fagyasztjuk.
Lehúzzuk
róla a fóliát, a tálra borítjuk, és málnával mentával díszítjük.
Turos sütemeny
0,
A tejet felmelegítjük a zselatint felolvasztjuk, a
többi
hozzávalóval összekeverjük.
Fóliával kibélelünk 2 db õzgerincformát, és beleöntjük
a
túróskrémet. Beleteszünk 1-1 db banánt. Tetejére
kekszet
teszünk, a legjobb a négyzet alakú, a fóliát
ráhajtjuk,
hûtõbe teszzük kb. 3 órát.
Fordítva kiemeljük, szeleteljük. Nagyon finom más
gyümölccsel is, de ne legyen nagyon rostos, mint pl. a
narancs
Keksz tekercs
Hozzávalók:
«
Töltelék:
40 dkg vaj vagy margarin « 30 dkg porcukor « 1/2 dl
rum « 1 csomag kókuszreszelék
A tésztát összegyúrjuk és azt 6 egyenlõ részre osztjuk
ezután egyenként kinyújtjuk ( a nyújtó
deszkára én nájlonos csomagoló papírt szoktam tenni, mert a deszkára tapadna és nem lehetne
felcsavarni a csavarást is a papír
segítségével csinálom. és megkenjük a
kókuszos krémmel , aztán felcsavarjuk és megszórjuk kókusszal mindenhol. Ez egy
második csomag kókusz. Hidegre tesszük és aztán lehet szeletelni, nagyon
mutatós és finom.
Keksztorta
Hozzávalók: kb. fél kg háztartási keksz
vagy
8-12 adag gyenge feketekávé
6
ekanál liszt, 8 ekanál cukor, 3 ekanál kakaó, 1 vanilliáscukor,
10 dkg
vaj v. margarin, rum aroma.
Bevonáshoz:
1 csokis pudingpor, 1/2 l tej, 4-5 ekanál cukor, kis vaj.
A
feketet kávét lefözöm, néhány kanál cukorral és rum aromával ízesítem,
megáztatom benne a kekszet. Egy tortaformát v. tálat kiknek vajja v margarinnal
és megfözöm a krémet.
Krém: 6
evökanál lisztböl, 8 ekanál cukorból, 3 ekanál kakaóból és 1 vanilliáscukorból
A télba
lerakok egy sor kávéban megáztatott kekszet úgy, hogy a falát is kibélelem. Egy
sor krémet terítek rá, aztán megint keksz. Ezt addig csinálom, míg tart a hozzávalókból.
A kekszet puhára áztatom és úgy rakom a tálba, hogy kissé megnyomkodom, ne
legyen benne sok kávé.
A tál
tetején keksznek kell lennie, mert ez lesz az alja.
Egy
éjaszakát hütöszekrényben áll, de nem a mélyhütöben!
Másnap
késsel körbevágom a tál szélét, hogy könnyen kijöjjön, nagy tálaló tálat teszek
a tetejére és hirtelen felfordítom. Kicsúszik a tálra, akkor megfözöm a
pudinporból a bevonatot, de ebbe is teszek egy kis rum aromát, meg vajat.
Bekenem vele a tortát, aztán lehet szeletelni. Tejszínhabot is szoktam rá, de
csak annyit, amennyit éppen megeszünk, hogy ne essen össze, vagyis a kirakott
szeletekre.
Másképp
is díszíthetö
Kicsit
babrás, de olcsó és nagyon finom
Citromos babapiskóta
Szögletes
jénai aljára símíts egy adag krémet majd (kb 2 csomag) babapiskótával
váltogatva rétegezd. A tetejére krém kerüljön + a megmaradt 0,5 citrom vékonyra
szeletelve,cukrozva díszítésnek.
Ha
gyors fogyasztásra csinálom (mindíg) akkor a babapiskótát tejben megforgatom
mielõtt lerakom. Ne idegenkedjetek a citromtól, ez így együtt nagyon fínom.
ANYOSTORTA
Elkeverunk
2 tojas sargajat 8 dkg cukorral, 1 evokanal liszttel,
Egyenkent
belemartogatunk 25 babapiskotat es lapos tal aljara egy sort lerakunk belole.
Rakenjuk a krem felet, melyet elozoleg 2 dkg kakaoporral izesitunk es
meghintjuk 5 dkg mazsolaval. Rafektetjuk a tobbi rumos-tejes
babapiskotat,megkenjuk a krem masik felevel es meghintjuk 5 dkg mazsolaval. 2
dkg cukorral izesitett
Babapiskotabol edesseg
Mi
nagyon imádtuk régebben ezt a receptet: kell hozzá 2 csomag babapiskóta(fél
kiló körül) 2 csomag puding(bármilyen ízÛ sok gyümölcs, tortazselé. Egy kapcsos
tortaformában összetörve lerakom a piskótát nem baj ha apró darabos. 2 csomag
pudingot megfõzök, kissé hígabbra. A piskótára rádobálok bármilyen apróra
vágott gyümölcsöt(én konzerv ananászt szoktam, õszibarackot) ráöntök a konzerv
levébõl is. Erre önötöm a híg pudingot. Várok egy kicsit, hogy hüljön és a
tetejére tortazselét rakok vagy gyümölcskocsonya port. Nagyon egyszerû és
gyorsan elkészíthetõ, és laktató!! (akkor a legfinomabb ha pár órát áll a
hûtõben)
Kremes babapiskota
Egy
habüstöt kell folpackkal kibélelni és vaníliás tejbe picit bemártott
babapiskótákkal kirakni az alát úgy, hogy teljesen beborítsa. ezután feloldott,
langyos zselatinnal és mézzel elkevert natúr joghurtot kell belerétegezni
gyümölccsel és piskótával váltogatva. Végül hûtõben dermeszteni, majd
kiborítani egy tálra, lerángatni a folpackot és nyamika..... És ha lesz@rod,
hogy light-e vagy sem, hát rányomsz egy porció tejszínhabot. Én is
így szoktam
Csinálsz egy joghurtos-tejszínes zselatinos krémet, és
ezt lerétegezed a babapiskótával. Esetleg túró is mehet bele, még
finomabb.
Kb. ezek az
alapkrém arányai:
2 pohár joghurt, elkevered 10-12 dkg porcukorral. Mehet bele
egy kis reszelt citromhéj. Külön tálban felversz
Pudingos
A
piskótát tejben megáztatni egy kicsit, utána egy tálban lerakni, majd rá málnát
(jó a mirelit is) majd csokipuding, megint piskóta, málna, csokipuding. Pár
órára hûtõbe be, amig megköt a puding. Tálaláskor még jöhet egy kis tejszínhab
Babapiskótát
szintén megáztatod (éppen csak belemártod) a rumos
tejbe, mascarponét kikevered, felversz egy adag tejszínt és eperrel vagy
málnával rétegzed õket egy tálba: alulra a piskóta, rá az epres-mascarponés
krém majd rá a tejszínt
Piskotat
szintén megáztatni, de most a tejbe egy kis lekvárt is
keversz.... a mascarponét egy üveg nutellával kikeverni, szintén egy adat
tejszín (én általában a sajtból is és a tejszínbõl is a nagyot szoktam)
felverni és ezeket rétegezni, lehetõleg 2-3 rétegben, be a hûtõbe.
Õzgerincben szoktam ezt csinálni: alul gyümi (eper,
cseresznye, ki mit szeret), aztán egy túrós krém - szerintem valamit még tesz
hozzá, mert kellemesen lágy, egy pici citrom is tuti van benne, és a tetejére
tes babapiskótát. Ami felveszi a túró minimális nedvességét.
Hûtõben "összeérik", és néhány óra múlva
élvezhetõ. Könnyû, nyári és tényleg nagyon finom
Gesztenyés
golyók
Hozzávalók: 25 dkg darált keksz, 25 dkg
gesztenyemassza, meggybefött, kókuszreszelék (kb:10 dkg )
A darált kekszet keverd össze a gesztenyemasszával és
egy kevés beföttlével (ha éppenséggel akad), annyival, hogy összeálljon, és még
ne ragadjon. Kis golyókat formálj belölük és tegyél mindegyik közepébe 1-1
meggyszemet. A kis golyókat forgasd kókuszreszelékbe.
Kávés pralinék
Hozzávalók kb. 30 darabhoz:
1,
20 dkg étcsokoládé tortabevonó
1 teáskanál neszkávé
3 evõkanál porcukor
2 evõkanál kakaópor a szóráshoz
kb. 30 db csokoládé kávészem
Elkészítés: A tejszínt felforraljuk, beletördeljük a
csokoládét, és felolvasztjuk benne. Hozzáadjuk a porkávét és porcukrot. A
krémet a hûtõbe tesszük, hogy megdermedjen. A krémet a kézi robotgép
keverõspiráljával habosra verjük, és csillagcsõrös habzsákba töltjük. A krémet
a kis pralinéformákba töltjük, megszórjuk kakaóporral, és egy szem
csokoládékávéval díszítjük.
Kókuszgolyó
Hozzávalók: 25 dkg édes háztartási keksz, 2 evõkanál
vaj, 2 evõkanál cukor, fél üveg kompót, 1 evõkanál kakaó,
kókuszreszelék.
Elkészítése: A kekszet kis lyukú reszelõn lereszeljük.
Kávét fõzünk, majd ahogy egy kicsit kihûlt, a kekszre öntjük. Hozzáadjuk a
vajat, a cukrot, a kávét, a lekvárt és a kakaót, majd jól összedolgozzuk.
Golyókat formálunk belõle úgy, hogy mindegyik közepébe
egy meggyet teszünk, majd egyenként kókuszreszelékbe hempergetjük õket.
Kekszgombóc
Hozzávalók: 20 dkg Rama, 50 dkg háztartási keksz, 1
csomag vaníliás cukor, 20 dkg porcukor, 2 evõkanál kakaópor, 5 evõkanál
feketekávé, 2 evõkanál rum, 2 evõkanál tej, 5 dkg kókuszreszelék
Daráljuk le a kekszet, és a puha Ramával dolgozzuk
össze. Adjuk hozzá a kókuszreszelék kivételével valamennyi hozzávalót. A tej
mennyisége attól függ, mennyit vesz fel a tészta. Jó puha masszát készítsünk.
Formáljunk kis golyókat, forgassuk meg kókuszreszelékben és kristálycukorban.
Rumos meggyet is tehetünk a közepébe, ezzel
különlegessé tesszük.
KEKSZTEKERCS
Egy kockamargarint fel kell olvasztani, és bele kell
tenni 20-25 deka cukrot, 5 deka kakót és össze kell fõzni. Aztán egy nagy tálba
össze kell törni 2 csomi háztartási kekszett(nem a puhát, hanem a hagyományos
keményet), de ezt lehet venni a boltban már összetörve és akkor nem kell
bénázni vele. És akkor ráöntöd a kakaós meleg mázt a kekszre és összekevered.
Aztán elõveszel folpackot és kis rudat formázol a kekszkeverékkel. Ha
becsomagolod, akkor mér formázhatod nagyon könnyen hogy szép formája legyen.
Bedobod a hûtõbe és pár órát vársz, amíg megdermed és összeáll. Utána , ha
vágod a szeleteket, tényleg helyes kis pöttyös süti lesz belõle.
Sületlen keksz:
4 egész tojást, fél kg porcukrot, 25 dkg margarint, 10
dkg kakaót összekeverni, felforralni. Még melegen fél kg kekszet beletördelni. Jó bele vágott
dió, csokoládé, mazsola. A masszát jól összekeverni, formázni.
Elõbb
mindig a kekszet szoktam összetörni, hogy amint kéksz a massza, rögtön
összekeverhessem vele, hogy megpuhuljona keksz. Legjobb, ha néhány napig áll.
Gyönyörûen lehet szeletelni.
Keksz szalami
20 dkg
margarin
40 dkg
kristálycukor
4 tojás
5 dkg
kakaópor
60 dkg
háztartási keksz
kevés
rum
kevés
reszelt kókusz
celofán
Elkészítés:
A háztartási kekszet feltördeljük kb. 1 centis darabkákra (pl. sodrófa
segítségével). A boltokban kapható elõre ledarált keksz sajnos nem a
legmegfelelõbb e célra. A kekszdarabkákat meglocsoljuk rummal.
Egy
nagy tálban megolvasztjuk a margarint, beleöntjük a cukrot, a kakaóport és a
tojásokat is. A tûzrõl levesszük a masszát, és belekeverjük a
kekszet.
Kiterített celofánpapírra kevés kókuszreszeléket
hintünk, és ráteszünk egy adagot az elkészített masszából. A celofánt
feltekerjük, és hengert formázunk. A masszát jól összepréseljük, majd a celofán
két végét összecsavarjuk, mintha csak szalámit csinálnánk.
Hûvös helyen állni hagyjuk, majd vékony szeletekre
vágva tálaljuk.
Néger Szalámi
1
margarin
40 dkg
cukor
30 dkg
keksz
10 dkg
dió
1 cs
mazsola
2 púpos
kanál kakaó
1,
A
kakaót a cukorral és a tejjel összekeverjük és gõz fölött felolvasztjuk. Hozzáadjuk
a margarint és azt is felolvasztjuk benne. Bele rakjuk a diót és a mazsolát.
Mikor
kezd kihülni belekeverjük a darabokra tördelt kekszet. Zsírpapírba tekerjük és
hagyjuk teljesen kihülni. Rakhatjuk zsírpapírral bélelt õzgerinc formába is.
kekszes sutike
Hozzavalok:
25 dkg
vaj
50 dkg
porcuki
10 dkg
kakao
4 tojas
50 dkg
keksz
Elkeszites:
A vajat
megolvasztjuk egy labosban, belekeverjuk a kakaot, a porcukit a tojast vegul a
kekszet /osszetorjuk elotte/.
A
masszat kifolpackozott formaba ontjuk es betesszuk a melyhutobe 1 orara, utana
pedig a normal hutobe. Ha megszilardult mar falhatjuk is!:O)
Kókuszgolyó egyszerûen és finoman
Hozzávalók:
1/2 kg
darált keksz
1/2 kg
porcukor
15 dkg
kakaópor
1 /2dl
rum
kb.
kókuszreszelék
Egy
nagy tálban öszekeverjük a darált kekszet a porcukorral és a
kakaóporral,
majd hozzáadjuk a rumot, a kávét, amibõl sohasem pont
Ha alaposan összekevertük a masszát, egy kis tálba
vizet engedünk, egy
másikba pedig beleszórjuk a kókuszreszeléket,
Megvizezzük a tenyerünket
és apró golyókat formálunk a masszából. A kis golyókat
kókuszreszelékbe
forgatjuk.
Keksz
sutemeny:Rumos Diobomba
30dkg orolt dio
30dkg
daralt haztartasi keksz
20dkg
cukor
10dkg
vaj
8
evokanal forro tej
4
kaveskanal rum
10dkg
porcukor
A diot
es a haztartasi kekszet a cukorral, a vajjal, a tejjel es a rummal jol
osszegyurjuk. Fel oraig allni hagyjuk, majd nedves kezzel golyokat formalunk
belole. Reszelt dioban megforgatjuk es porcukrozott tanyerra rakjuk.
Rakott piskóta, krémes(mikko)
Hozzávalók:
1 tasak
vaníliás pudding
1 tasak
csoki puding
2
evökanál kakaópor
cukor
vagy édesítö tetszés szerint
egy pohár konyak vagy rum vagy akármilyen szeszes ital
vagy
kakaó ital vagy kávé ital
mogyoró vagy dió darabosan, de el is maradhat
45 darab babapiskóta
A pudingokat megfözni az elöírásnak megfelelöen. A
csokisnál kakót tenni hozzá és annyi cukrot vagy édesítöt, amennyivel
szeretitek. A csokisnál nem csináltam túl édesre, de a vaniliát igen.
Egy magasabb kerámia vagy üveg edénybe letettem egy
sor piskótát, hogy az edény alja ki legyen töltve. Az alkohollal enyhén meglocsoltam minden
darab piskótát. (Aki gyerekeknek csinálja, az csinál Nesscacaóból egy pohárral
vagy tejeskávéból és ezzel locsolja meg a piskótát. Vigyázat, csak annyira,
amennyit láthatóan beszív, ne többet, mert a rákerülö krémtöl is puhulni fog. Ne
lucsogjon!)
Erre jön a vaniliás puding, majd a csokis rá,
megszórni a dióval. Megint rá a piskóta sor és ugyanígy eljárni. A tetejére maradjon
egy kis krém még bejezésképpen. Erre
szintén kis diót szórni. (Lehet csokireszeléket is)
Lefedni vagy egy nagy zacsekba bepakolni és be a
hütöbe, én este megcsináltam és másnap ettük. Össze kell érjen, illetve meg
kell puhulnia a piskótának.
Igen könnyü, nyári édesség, lehet csak vanília
pudinggal dolgozni és friss epret, málnát tenni még a sorokra. Ki hogyan szereti, nem lehet
eltolni. Magasan jó, több sorral. Nekem háromsoros volt.
Babapiskotas finomsag
2
csomag (40 dkg) babapiskota
20 dkg porcukor
2 citrom
mazsola
kandirozott gyumolcs
A babapiskotakat osszetordeljuk es egy nagy talba
szorjuk. A citromok
hejat lereszeljuk, levuket kifacsarjuk, hozza adjuk a
porcukrot , a
tejfolt, a mazsolat es a kandirozott gyumolcsot.
Felverjuk a tejszint es
az elobbi kutyulekba forgatjuk, majd az egeszet a
babapiskotak
tetejere
es ovatosan osszekeverjuk. Legalabb 2-3 orat allni hagyjuk.
En este
szoktam elkesziteni es masnapig nagyon jol el van a hutoben
(ha
csak valaki fel nem fedezi kozben)
A
tetejet lehet idenygyumolcsokkel disziteni, de nelkule is finom.
Babapiskotas
ket
fore: kremnek elkeverek egy natur joghurtot kb
egy
napig a hutoben erleltem, hogy megpuhuljon a piskota, de maga az elkeszites
tenyleg ot perc
Babapiskóta-torta
6 tojás
sárgáját habosra keverjük l0 dkg porcukorral, majd egy másik tálkában 20 dkg
vajat keverünk ki, szintén l0 dkg porcukorral. Ehhez adjuk hozzá az elõzõleg
kikevert cukros tojást,
Babapiskotas edesseg (zuppa)
Hozzavalok:
2 tojássárgája
Pudingos-Babapiskota
torta
Hozzavalok:két csomag pudingpor, az egyik csokis, a
másik vaniliás.
egy csomag babapiskóta, lekvár, mazsola, tejszinhab
egy tálat kibélelni a babapiskóta felével, megkenni
lekvárral, nem kell sajnálni, megszórni mazsolával. . . megfõzni az egyik
pudingot és ráönteni, aztán megint babapiskóta, lekvár, mazsola, kicsit hülni
hagyni, majd megfõzni a másik pudingot és azt is ráönteni. . . . . . . jól
lehûteni az egészet, aztán fogyasztáskor kis tálkába vagy fagyiskehelybe
szedni, tetejére jó sok tejszinhabot nyomni, kicsi fahéjjal megszórni.
BABAPISKÓTÁS -
PUDDINGOS
hozzávalók:
- 2 csomag babapiskóta
- 1 zacsi epres vagy málnás puddingpor (a fõzhetõ
változat) + ami szükséges a pudding elkészítéséhez
- 1 zacsi fagyasztott gyümölcs ( mi általában eperbõl
vagy málnából készítjük)
- tejszinhab
- cukor.
Elkészítése: Kerek formájú jénai tálba vagy olyan
tálba, aminek van pereme, lerakunk egy sor babapiskótát. Ráöntjük az elõírás
szerint elkészített puddingot, rögtön úgy melegen, ahogy elkészült. Ekkor újabb sor babapiskóta
következik. Majd összeturmixoljuk a gyümölcsöt (elõtte kicsit ki kell engedni,
hogy ne legyen jeges) az ízlés szerinti cukormennyiséggel és annyi
tejszínhabbal, hogy ne legyen nagyon sûrû, hanem önthetõ, kicsit folyós legyen
az állaga.
Ezt
ráöntjük a második sor babapiskótára, úgy, hogy ellepje, beborítsa az egészet.
Fontos, hogy egy babapiskóta se "lógjon ki", mert az nem fog
megpuhulni, kemény marad. A jénaira rátesszük a tetejét, s az egészet betesszük
a hûtõbe, legalább 2 - 2, 5 órára. A babapiskóta teljesen megpuhul majd a
puddingtól és a gyümölcsös öntettõl Tejszínhabbal a tetején tálaljuk.
Rakott keksz
Hozzávalók:
1,5
csomag háztartási keksz, 2 csomag vaníliás pudingpor,
Csokoládémázhoz:
vaj, kakaópor, cukor
Elkészítés:
A vaníliás pudingot a tasakon leírt módon elkészítem. Az almákat vékony
szeletekre vágom, és cukros, fahéjas szirupban felfõzöm. Vigyázok, hogy az alma
csak éppen megpuhuljon. Kiveszem és lecsepegtetem.
Egy
jénai tál aljára elrendezek egy sor kekszet. Rárakok a karikára vágott banánból
egy részt, az almából is valamennyit. Következik a mazsola, majd a pudingból
annyi, hogy jól ellepje a kekszeket. A csokimázból csurgatok rá ízlés szerint.
Újból következhet a keksz, gyümölcs, mazsola, puding... és így tovább.
Amikor
elkészült, hideg helyre teszem, és egy napig állni hagyom.
Másnapra
a keksz jól átpuhul, és átveszi a többi hozzávaló ízét.
Felkockázva
tejszínhabbal tálalom.
Albert sütemény
Hozzávalók:
2 hosszú Gyõri Albert keksz, ha spórolsz a krémmel akkor 3-ból is kijön
Krém: 4
evõkanál liszt
2
evõkanál kakaó
20 dkg
kristálycukor
1 kocka
Ráma
mehet
bele egy kis rum, én ezt múltkor kihagytam
A
lisztet, a kakaót és a cukrot összekeverem, a tejet hozzáadom és lassú lángon
melegítem. Ha felforrt hozzáadom a margarint, a kávét és a rumot,
és sûrûre fõzöm.
Ha kihûlt összeragasztom vele a kekszeket, fóliába
csavarom és hûtõbe teszem. Egy éjszakát állni hagyom, hogy megpuhuljon a
krémtõl a keksz, és ferdén szeletelve tálalom, mert akkor lesz csíkos.
Csíkos keksz
Hozzávalók:
1,5 csomag (nagy) Albert keksz, 1 csokoládés
pudingpor, 3 evõkanál liszt,
Elkészítés:
Ezeket az alapanyagokat sûrûre fõzzük. Egy kicsit
hûlni hagyjuk, majd megtöltjük vele a kekszet (egymás után rakosgatva).. A
külsejét is megkenjük vele. A tetejét kókusszal megszórjuk és ferdén
szeleteljük.
TEJFÖL-TORTA
Csatos tortaforma alját sima négyzetalakú háztartási
keksszel beborítom.
1.lépés: Összekeverek: 2 doboz (4dl) tejfölt +3 kanál k.cukrot és ezt a kekszre
egyengetem
2.sor: szintén beborítom h. keksszel, ja a
résekbe tördelek
3.sor: szintén az elõzõ tejfölös adagot
összekeverem és ráöntöm a keksz sorra
4. sor:
beborítom keksszel
5. sor:
2 doboz tejföl+2 kanál bármilyen lekvár+2 kanál k.cukor ezt ismét a keksz sorra
egyengetem
6. sor:
beborítom keksszel
Egy
napra hûtõbe teszem, hogy a keksz magába szívja a tejföl levét. Másnap
gyümölcsöket rakok rá és zselével leöntöm.
A
tortaforma oldalát is ki szoktam rakni keksszel, ez még jobban összetartja és
látványosabb.
Finom õzgerinc
Egy
nagyobb edényben felolvasztunk 25 dkg Ramat (fontos, hogy Rama legyen, más vaj,
v. margarin nem jó hozzá!!!) Amikor felolvadt, belekeverünk 20 dkg porcukrot, 2
cs. (fõzõs)vaníliapudingport, 2 tojást, és 2 evõkanál kakaót. Ezeket jól
összekeverjük és még egy kicsit, amíg hólyagosodni kezd, visszarakjuk a tûzre. Míg meleg, beletördelünk 1 cs. nápolyilapot.
Egy folpackkal kibélelt õzgerinc formába töltjük, hûtõbe tesszük.
ÉDES FALATKÁK
Hozzávalók:
10 dkg
darált háztartási keksz,
2
tojásfehérje,
kókuszreszelék,
kristálycukor
Elkészítése:
A háztartási kekszet összegyúrjuk a Nutellával és a tojásfehérjével. Különbözõ,
érdekes kis formákra gyúrjuk, alakítjuk, meghempergetjük kókuszreszelékben,
kristálycukorban, színes cukrocskákkal díszítjük.
PUNCSGOLYÓK
20 dkg
piskótamorzsa, 4 evõkanál rum, 4 evõkanál málnaszörp, 10 dkg cukor, 6 dkg vaj,
3 dkg kakaó, 5 dkg darált dió, 10 dkg reszelt csokoládé.
A
piskótamorzsát leöntjük rummal, szörppel és 10 dkg cukorból és
GESZTENYÉK
(Margit
féle)
1 cs.
gesztenyemassza,
Golyókat
formálunk, tetejüket csokival bevonjuk.
KEKSZES
MANDULÁS
GOLYÓ
Összegyúrjuk,
golyókat formálunk. Kakaóba hempergetjük, tetejére diót rakunk.
MOZART GOLYÓ
20 dkg
darált dió, 20 dkg porcukor, 2 evõkanál kakaó, 1 evõkanál barackíz, 2 evõkanál
rum, 1 tojásfehérje.
Összekeverjük,
golyókat formálunk, közepébe meggyet, mogyorót teszünk.
Pudingos
1)vékony
réteg csokipudingot raktam egy jénai tál aljába, rá háztartási kekszet, arra
fagyasztott meggyet, puding, keksz, meggy, addig amíg el nem fogy. A
tetejére puding és meggy. Ha
kihült, lehet adagolni. (a fagyasztott gyümi azért is jó, mert gyorsan
hül!) Kalória bombaként jöhet rá
tejszínhab is, de nélküle sem tart sokáig!
2)Kell:
1 üveg
kimagozott meggybefõtt
1 cs.
háztartási keksz
2 cs.
vaníliás puding (fõzõs)
tej
A
vaníliás pudingot kifõzzük az elõírt mennyiségû tejjel. Aztán jöhet a
rétegezés: 1 réteg vanília, rá 1 réteg keksz, 1 réteg meggy, kanállal kevésk
levét is lehet ráönteni. Aztán újra: vanília, keksz, meggy... Végül a tetejére
vanília kerüljön, amibe díszítésként pár szem meggyet lehet rakni, ill. pár
szem kekszet beleszúrni.
Mehet a
hútõbe, pár óra állás után fogyasztható.
3)piskóta
vagy háztartási keksz rétegezve a krémmel, lehet a rétegek közé tenni mazsolát,
darabos diót, mandulát
Krém:2cs.
vaniliás pudingpor megfőzve 8dl tejben, ebbe vagy tejszínes mogyoró
aromát teszek(egy kis üvegcsével)vagy pl. kávét(nescaféból egy kis tejbe
elkeverek 3-4 teáskanállal) . Belekeverem a pudingba, ha kihűlt mehet
bele egy kis margarin és lehet rétegezni. Tejszínhabbal isteni! Nálunk nagyon
hamar elfogy!
Nagyon
finom és egyszerü
Csokiszalámi
Hozzávalók:
20 dkg
margarin
20 dkg
porcukor
5 dkg
kakaó
5 dkg
mazsola
30 dkg
háztartási keksz
rumaroma
4-5
szem apróra tört dió
Elkészítés:
Egy
lábosba beletesszük a cukrot, a kakaót, a tejet és a margarint, majd addig
melegítjük, míg a margarin elolvad.
Levesszük
a tuzrol, hozzáadjuk a mazsolát, a diót, és a rumaromát, majd belekeverjük az
apró darabokra tört kekszet is. 30 percig állni hagyjuk, közben többször
átkeverjük.
Ozgerincformát
folpackkal kibélelünk, és a masszát jól belenyomkodjuk. Hutobe tesszük, és 2-3
óra múlva szeletelheto.
Meggytekercs
Hozzávalók:
30dkg
darált háztartási keksz
30dkg
Rama
25dkg
porcukor
20dkg
magozott meggybefõtt
meggybefõttlé
fél dl
rum(el is hagyható
Elkészítés:
A
kekszet összedolgozzuk 20dkg rámával,15dkg porcukorral,valamint a
befõttlével,úgy hogy jól nyújtható masszát kapjunk,ne törjön amikor
kinyújtjuk.ezt a masszát porcukrozott alufóliára tesszük,s azon nyújtjuk kb
4-6mm vastagra.A maradék 10dkg rámát habosra keverjük a maradék 10 dkg
pocukorral majd beledolgozzuk a rumot és az apróra vágott meggyet.Ezt a krémet
kenjük rá a tésztára,amjd azt(a fólia segítségével) feltekerjük s (a fóliába
csavarva) 2-3 órára hûtõbe tesszük.Tálaláskor sréhen szeljük!
Hóvirágkrém (ketszersülttorta)
Hozzávalók
: egy csomag kétszersült, 1/4 l tej, 15 dkg cukor, 2 tojás, egy csésze erõs
feketekávé, 20 dkg tejszínhab.
5 dkg
cukrot barnára pirítunk, fölersztjük a tejjel simára keverjük. A tjojásokat
habosra keverjük 10 dkg cukorral, hozzáadjuk a karamelles tejet, kis lángon v.
gõz fölött állandó keveréd mellett krémmé fõzzük. A kétszersültet elmorzsoljuk, egyharmad
részét egy mély üvegtálba tesszük, és annyi feketekávét öntünk rá,hogy jó
nedves legyen. Erre öntjük a karamellkrém egyharmadát, erre kétszersültet
teszünk, megöntözzük kávéval, leöntjük rémmel, és ezt harmadszor is
megismételjük. Jégre tesszük és kifagyasztjuk. Tejszínhabbal díszítve tálaljuk.
Keksztorta :
Hozzávalók:
50 dkg háztartási keksz, 5 dkg cukor, 20 dkg pikáns ízû lekvár (pl. ribiszli-,
meggylekvár), 10 dkg darált dió,
Erõs
feketekávét fõzünk,majd a 3 részre osztott kekszmennyiség egyik részét a
cukrozott kávéba áztatva laposan egy tálra helyezzük. A kekszrétegre rákenjük a
vaníliakrémet, a tetejét megszórjuk darált dióval, rárakjuk a második rész
kávéba áztatott kekszet. Erre rákenjük a pikáns lekvárt, a tetejét megszórjuk a
többi dióval, rárakjuk a 3. rész áztatott kekszet. Az így kapott tortaformát a
cukrozott , kemény tejszínhabbal felspricceljük.
Sütésnélküli krémes
2
csomag csokis keksz (BEBE), 20 dkg kristálycukor, 3 puding Aranykalász, 7
tojásfehérje, 10 dkg porcukor, 2 tejszínhabpor,1 tejszínhabfixáló, 2
vaníliáscukor, csoki,
A kekszet rárakjuk a tepsibe szépen egymás mellé. A
pudingot és a cukrot elkeverjuk a vízben, és pudingot fozzunk belole. A
tojásfehérjébol és a porcukorból suru krémet keverunk ki. Fokozatosan
belekeverjuk a krémet a pudingba. A masszát rárakjuk a kekszekre. Kikeverjuk a
tejszínhabot a vaníliás cukorral és a tejszínhabfixálóval. Ez lesz a krém 2.
rétegje. Az édesség tetejére csokit reszelunk. 1 napig a hutoben állni hagyjuk.
Torta sütes nelkül
/Ani/
1 ramat 25dkg porcukorral kikeverni.
4 ek kakaót 2 ek vízzel kikeverni és egyszeri forrásig tűzre tenni,kihűteni és
a margarinhoz adni,és 1 púpos ek neszkávé.
3 dl tejjel felfőzzük az 1 cs.csokipudingot,hűtjük,ezt is a margarinos krémhez
keverni.
2 doboz babapiskóta kell hozzá.
A babapiskótát egy pillanatra hideg feketekávéba mártjuk,majd lerakunk egy sort
a tálcára,krémmel megkenjük.
Összesen 4 sor piskóta kerüljön egymásra.
A tetejét és az oldalát a maradék krémmel bevonjuk és 1 napig állni hagyjuk.
Tiramisu /Bibic
Már
sokszor megcsináltam és nagyon finom.
Hozzávalók kb. 10 szelethez, elözö nap fözünk fél liter tejböl vanilia pudingot
és a hütöbe tesszük. Ebböl csak a fele kell, de a többi megmarad nassolni
2 dl fekete kávé, 2 evökanál konyak vagy Amaretto likör 20 db babapiskóta, 25
dkg Mascarpone, 250 ml tejszin, 4 evökanál cukor, 5 dkg de jó ha kicsit több
durvára reszelt étcsokoládé. 3 evökanál kakaópor
Egy püspökkenyér formát kibélelünk fóliával. A kávét a konyakkal összekeverjük
és belemártogatjuk a piskótát, majd kibéleljük vele a püspökkenyér forma
oldalát ugy, hogy a piskóták cukros fele legyen a külsö oldalon. A mascarponet
összekeverjük kb.
A kakaóport összekeverjük a reszelt csokoládéval és az egyharmadát a forma
aljára szórjuk /ott l nincs piskóta csak az oldalán!/ erre rákenünk egy réteg
mascarpone krémet, a maradék megmártogatott piskótákat elhelyezzük a krémen,
rászórunk megint a kakaós - csokis porból, majd megint mascarpone krém jön és a
tetejét ismét megszórjuk kakaós-csokis porral, 3 órára lehütjük. Tálalásnál a
formából kiboritjuk egy hosszukás süteményes tálra.
Megjegyzés: Az eredeti recept 2 tojást ir hozzá
cukorral elkeverve. Mivel én nyers tojást soha nem használok friss krémekhez,
ezért választottam az elöre megfözött pudingot helyette.
Általában fél kiló mascarponéhoz 1/2
tejböl készült pudingot keverek. Lehet még plusz cukrot, van. cukrot
hozzá keverni!
TIRAMISUHozzávalók:
A
tojássárgákat habosra, szinte fehéredésig keverjük a porcukorral. Apránként
hozzáadjuk a krémsajtot, azzal is jól kikeverjük, hogy pillekönnyű legyen a
krém. Beleszórjuk a fahéjat, összekeverjük.
Erős
feketekávét főzünk (lehet nescaféból is), cukorral édesítjük, mélytányérba
öntjük, hozzáadjuk a rumot és gyors mozdulatokkal, hogy el ne ázzanak,
egyenként megforgatjuk benne a babapiskótákat. 24-
Rásimítjuk
a krém felét, aztán ismét kávéba forgatott babapiskóta következik, végül a
maradék krém. Kivételesen ne simítsuk el a krémet a tetején, inkább maradjon
"kócos", így a végén "rajzosabb", szebb felületet kapunk.
A
tálat gondosan letakarjuk fóliával és legalább 5-6 órára hidegre tesszük.
Tálaláskor a tetejét vastagon meghintjük kakaóporral, és a tálban hagyva,
tortaszerűen szeleteljük. Tejszínhabot adhatunk mellé.
GESZTENYÉS ALAGÚT
Hozzávalók:
3dl tej
3 evőkanál búzadara
3 evőkanál narancslekvár -sárgabarackkal is kiváló )-
2 evőkanál cukor
25 dkg gesztenyemassza
10 dkg vaj / margarin
5 dkg porcukor
2 evőkanál kakaó
kevés rum - elhagyható-
1 cs. vaníliás cukor
máz:
tortabevovó
Elkészítés:
1/ Tejbedarát főzünk
2/ 25 dkg gesztenyemasszát összekeverünk
10 dkg vajjal, 5 dkg porcukorral, vaníliás cukorral, kevés rummal, és 2
evőkanál kakaóval.
ízesített -kihűtött- búzadarát, végül befedjük a maradék
gesztenyével.
4/ A
hűtőben kifagyasztjuk.
5/ Kiborítjuk egy hosszúkás tálra és csinosan befedjük csokimázzal. Szépen
szeletelhető , nagyon mutatós. . . és igen gyorsan fogy
RETEGES DESSZERT(-ahogy en nevezem)
6 szemelyre mert hat pohar lesz belole
Konnyu elkesziteni; elkeszitesi ido kb fel
ora; pihentetesi ido negy ora.
hozzavalok:
vanilias kremhez-
80g kristalycukor
4 tojas sargaja
5dl tej
2 evokanal kukorica kemenyito+ egy vanilia
rud
Jol keverjuk ki a tojassargajat a cukorral.
Amikor feheredni kezd tegyunk bele ket evokanal kukorica kemenyitot. Kozben
melegitsuk (es ne forraljuk) fel a tejet a hosszaban felbevagott vanilia
ruddal. HA meleg, vegyuk ki belole a rudat es az igy kapott vanilias tejet
ontsuk bele a cukros-tojasos-kemenyitos masszaba. Az egeszet tegyuk vissza a
tuzre es lassu tuzon fozzuk mig az egesz "le" kremszeru nem lesz.
Tegyuk ki kihulni.
meggyreteghez-
600gramm melyhutott meggy
ket evokanal cukor es egy pici vaj (20g)
Eros tuzon melegitsuk meg a meggyet a
cukorral es a vajjal mig a meggy ki nem olvad.
malnas
ontethez-
negy evokanal malnalekvar
fel citrom leve
lassu tuzon olvasszuk meg a lekvart a fel
citrom levevel. Utana hagyjuk kihulni.
habos-mascarpones
reteg-
2dl
tejszin
4evokanal
mascarpone
es kis porcukor (recept
50g ot ir, de en kb a felet tettem bele, mert eleg "cukrosnak"
ereztem)
Verjuk fel a tejszint
tejszinhabba, utana tegyuk bele a mascarponet es a cukrot es finoman keverjuk
ossze.
babapiskota reteghez-
hat db babapiskota kis darabokra torve
Keszitsunk elo hat atlatszo poharat.
Mindegyikbe tegyunk a vanilias krembol, utana egy reteget az osszetort
babapiskotabol . En utana megint egy pici vanilias kremet tettem ra, h a
babapiskota "megazzon". A poharakba ezutan jon a meggyes retegbol,
utana a meggyes reteget ontsuk le a malnas ontettel. Az utolso reteg pedig a
tejszinhabos mascarpones reteg.
A desszertet fogyasztas elott tegyuk hideg
helyre vagy hutobe 4 oran at.Talalas elott en a tejszinhabot egy ksi
csokireszelekkel diszitettem!
ORDÓDY OSTYA ( Mimatu )
Hozzávalók:
20dkg cukor, 2dl tej, 25dkg margarin, min.
25dkg darált keksz (háztartási), 5dkg kakaó, 3 üres ostyalap.
A
cukrot a tejjel 5 percig forralom. Beleolvasztom a margarint, belekeverem a
kakaót, és a háztartási kekszet. Még langyosan a masszával megtöltöm a három
ostyalapot. Kb. ujjnyi vastag a krém a lapok közt. Alufóliába tekerem, és
beteszem a hûtõbe. Másnap felszeletelem kisujjnyi darabokra
Csokolade Bomba(fröken)
Hozzavalok:
A tejszint felmelegited, az egesz hozzavalot
belekevered, hogy jol elolvadjon. utana hütöbe allitod hogy jol lehüljön.
amikor dermedni kezd, spricczacskoba teszed es csillagos csövel kicsi formakba
kinyomod. csokolade reszelekkel lehet a tetejet disziteni. hütöben vagy
melyhütöben tartando!!!!!
elnezest, ezt elfelejtettem a menühöz irni.
regi bonbonos formaim megvannak es azokat fogom feltölteni. ISTENI finom
VANÍLIÁS TRÜFFEL(kertitörpe)
Hozzávalók kb 40 darabhoz:
A trüffelmasszához: 1/8 l tejszín,
A díszítéshez: fehér cukorvirágocskák vagy
színes cukorgyöngyök.
Továbbá 40 papír vagy fém desszertkosárka.
Az edénybe öntött tejszínt gyorsan fö;zzük
fel, majd vegyük le a tüzröl. A bevonómasszát törjük kis darabkákra., és
állandó kavargatás mellett adjuk a tejszínhez, és hagyjuk elolvadni benne.
A vaníliarudat hosszában hasítsuk fel, és
kaparjuk ki a belsejét. Ez utóbbit vagy a vaníliás cukrot keverjük a masszába.
A trüffelmasszát ezután hagyjuk kb. 1 1/2 óra hosszat kihülni, amíg el nem éri
a szobahömérsékletet.
Egy habverö; segítségével a tejfölt dolgozzuk bele a
trüffelmasszába. A lágy krémet tegyük csillagcsövü nyomózsákba és a kosárkák
mindegyikébe nyomjunk kis pöttyöket belöle. Ezután díszítsük
cukorvirágocskákkal, vagy szórjuk meg apró színes cukorgyöngyökkel. Hüvös
helyen tároljuk.
Gesztenyés tiramisu (istar)
Egy
hosszúkás plum. cake formához:
40-60 db babapiskóta
2,
1 kis stampedli rum
Gesztenyekrémhez:
20 dkg gesztenyepüré
10 dkg porcukor
1 cs. vaníliás cukor
2,
4 zselatinlap
15 dkg narancslekvár
Csokoládés párizsi krémhez:
20 dkg étcsokoládé
A kiengedett gesztenyepürét a porcukorral +
vaníliás cukorral simára keverjük. (Közben a zselatinlapokat pici vízben
puhulni hagyjuk, majd kinyomkodjuk, és kevés meleg vízben feloldjuk). A
tejszínbö;l kemény habot verünk, és a zselatinnal együtt a gesztenyemasszához
adagoljuk óvatosan. Ezennel készen vagyunk a gesztenyekrémmel.
Egy hosszúkás plum-cake formát kibélelünk
folpackkal, és a rumos tejben éppen csak megmarjuk a piskótákat, amivel egy
sort rakunk. Megkenjük narancs lekvárral és a gesztenyekrém felét rákenjük.
Újra megmártott babapiskóta-sor, narancslekvár, majd a gesztenyekrém másik
fele. Újra babapiskóta, és betesszük a hütöbe kb. 3 óra hosszara.
A hütöböl kivéve a csokoládékrémet rákenjük,
és mártogatott piskótával fejezzük be. Egy éjszakát állhat a hütöben, nem árt
neki!
Csokoládékrém: Az étcsokoládét
apróra tördeljük, A tejszint felforraljuk, hozzáadjuk a csokoládét, majd
állandóan kevergetve - lassú tüzön - újra felforraljuk, lekapcsoljuk és
KIHÜTJÜK! Miután teljesen kihült kézi robotgéppel habba verjük.
Az éjszakai állás után óvatosan kiborítjuk a
formából, lehúzzuk a fóliát, és díszítjük - reszelt csokoládé, durvára vágott
dió, tejszínhab, stb.
Bécsi gesztenyerózsák
HOZZAVALOK: 30dkg gesztenyemassza, 10dkg túró
8dkg porcukor fél deci fehér rum, 2. 5dkg kakaópor 4db mogyorós csók 4db
babapiskóta: Egy mély tálba tegyük a gesztenyemasszát a kakaóport a cukrot,
ezeket mindig / szitálva/ jöhet a túró és a rum az egészet, keverjük habosra. Morzsoljuk
szét a mogyorós csókot és a babapiskótát keverjük össze , szórjuk meg vele
mignonpapírok alját 25 lesz belõle. A gesztenye tölteléket tegyük nyomózsákba
és minden mignonpapírra nyomjunk rózsákat tegyük hûtõbe és kandírozott
cseresznyével díszítjük a tetejét partikra kiváló és hamar megvan
Amaretti-golyók
Hozzávalók: 225 gr tejcsokoládé, 200 gr
étcsokoládé, 2 tojás sárgája, 25 gr tej, 2 ek tejszín, 65 gr piskóta, 2 ek
likõr, 50 gr kakaópor
Olvasszuk fel a tejcsokoládét, majd adjuk
hozzá a tojássárgát, a vajat, a tejszínt, s az apróra tort babapiskótát, de még
jobb, ha Amaretti ostyánk van. Keverjünk hozzá 2 ek Amaretto likõrt, ha nincs,
Bonbonmeggyet. Tegyük hûtõszekrénybe, miután megdermedt, formázzunk belõle
golyókat. Újabb hûtés után mártsuk õket 200 gr felolvasztott, majd kissé
lehûtott étcsokoládéba. A golyókat rakjuk ki zsírpapírra, tegyük vissza a
hûtõszekrénybe, amíg a csokoládé jól megkot. Utána hintsük meg kakaóporral.
Ananászos Tiramisu
Hozzávalók: 1 dob. Ananász konzerv, 3 dkg
vaj, vagy margarin, 10 dkg
kristálycukor, 1 cs. babapiskóta , 8
evo~kanál ananászlé, 3 tojás
sárgája, 30 dkg. Mascarpóne(olasz sajt), 1,
joghurt(papaya-lime)ízu^, 1 citrom reszelt
héja, kakaópor, igény szerint
2 evo~kanál kókuszliko~r.
Elkészítés: Az ananászt lecsöpögtetem, levét
felfogom, a 3 dkg vajat
felolvasztok, az ananászt beleforgatom és egy
kicsit pirítom. A 3 tojás
sárgáját elkeverem a cukorral, joghurttal,
Mascarpónéval, mindezt reszelt
citromhéjjal ízesítem. Itt
kerülhet még bele a kókuszliko~r. A piskótát
beleáztatom az
ananászlébe. A tál alját kirakom piskótával, rárakok egy
réteg ananászt és erre
kerül egy réteg krém. Ezt addig
folytatom, míg a
hozzávalók elfogynak, úgy hogy a tetejére krém kerül,
amit megszórok
kakaóporral. Fél óra állás után már fogyasztható.
Almas süti
Hozzávalók:
2 csomag Albert keksz
1,
30
dkg cukor
1
citrom leve
3
cs. vaníliás pudingpor
A
mázhoz:
10
dkg tortebevonó csoki
kevés
vaj
Az
almát meghámozzuk, felszeleteljük.
A
keksz felét egy tepsi aljára tesszük. Rákenjük az almás, pudingos tölteléket. Beborítjuk a
maradék keksszel. Bevonjuk a csokis mázzal.
Pihentetni kell, hogy a
keksz megpuhuljon!
Rumos golyó(mikko)
Hozzávalók:
10 ek rum vagy 2 kis üveg rumaroma
10-12 ek málnalekvár vagy más lekvár
A cukorból és 125 ml vízböl szirupot fözünk.
Egy tálba belemorzsoljuk a piskótát és meglocsoljuk a rummal (vagy aromával),
lekvárral és a kihült sziruppal. Egy órát állni hagyni. A vajat a kakóval jól
összekeverni, a darált mogyival együtt beledolgozni a rumos masszába. Golyókat
formálni tetszés szerint és csoki darába hempergetni. Jó fogyasztás elötti
napokban megcsinálni, hogy egy kicsit keményedjen. (Fennáll
viszont annak a veszélye, hogy mire a vendégek jönnek, elfogy. . . . )))
Tippek:
a babapiskótát egy fagyasztós zacsiban egy húsklopfolóval apróra lehet törni.
Ha
kókuszosra csinálod, akkor kókuszreszelékbe hempergeted, ha mogyisra mogyoróba
stb. . .
Nagyon bevált recept, nem lehet eltolni! Ez egy nagyon nagy adag!
Tortara-Parizsi
krem
diszitésnek
bármit tehetsz rá, magát a krémet kis rózsákba nyomva, vagy veszel,
marcipánrózsácskákat, vagy megszórod szeletelt mandulával,
vagy
domborúra csinálod a tortát és megszórod csokireszelékkel
Párizsi
krém:
2dl
tejszín,
200g cukor,
250g vaj,
100g kakaó.
A tejszínnel felfõzzük a cukrot, 3-4 percig
forraljuk, majd beletesszük a vajat és még 3-4 percig fõzzük. Levesszük a
tûzrõl és a beleszitált kakaóval simára keverjük. A hûtõben jól lehûtött krémet
habosra keverjük.
Csokikrém:
1 tojássárgája,
40g cukor,
40g liszt,
2. 5dl tej,
30g kakaópor
A tojássárgáját habosra keverjük a cukorral
apránként jöhet bele a liszt majd kanalanként a tejet simára eldolgozzuk! lassú
tüzön állandó keverés mellett besürítjük forralni nem szabad mert a tojást
összekapja!! a végén hozzá keverjük a kakaót és kihü;tjük!!
Joghurttorta
A torta:7. 5dl joghurt(natur), 4dl
tejszin(milli a legjobb), 15-20dkg cukor, valamilyen gyümölcsök, egy étkezési
zselatin (25g) meg egy tortazselé. A tésztájához meg 25-30dkg sima keksz és
margain(annyi, amennyitõl összeáll), ezt egy tortaforma aljára símítani. A joghurtot, tejszint, cukrot jól felverni, a zselatint megfõzni és azt
is belemixerelni. Utána ráönteni a tésztára, belerakni a gyümöcsöt és betenni a
hûtõbe. Miközben hül, megfõzni a tortazselét is és mikor a torta már félkeméy,
rá lehet azt is önteni miután jól telepakoltuk a torta tetjét is fincsi
eprekkel, ananásszal, barackkal vagy banánnal.
Narancsos
tiramisu
Hozzávalók:
25 dkg mascarpone, 25 dkg babapiskóta, 3 tojás, 3 evõkanál cukor, 1 vaníliás
cukor, 1 evõkanál rum vagy narancslikõr, 2 narancs vagy
GESZTENYÉS DIPLOMATAPUDING (nem kell sütni)
Kell hozzá 1 nagy csomag babapiskóta, rum, 3
gesztenyemassza és
Gesztenyetorta
sütés nélkül
Hozzávalók:
2 tojás, 2 evõkanál cukor, 1 evõkanál liszt, 1 csomag vaníliás cukor, 1/4 liter
tej, 1/2 kg gesztenyemassza, 2dl tejszín, 30 db babapiskóta, rumos tej
Simára
keverünk 1 egész tojást, meg 1 tojás sárgáját cukorral, liszttel és vaníliás
cukorral. Tejjel felengedve gõz fölött sûrûre fõzzük. Kikeverjük a masszát a
tejszínnel. Hideg vízzel kiölítünk egy hosszúkás formát, az aljára egymás mellé
fektetjük a piskótát, a szélére felállítjuk, rumos tejjel megöntözzük.
Ráterítjük a vanilia krém felét, erre babapiskóta jön, majd a gesztenyekrém,
piskóta, végül a vanilia krém maradéka. Piskótával lefejdük. lenyomkodjuk.
hûtõszekrénybe rakjuk.
GESZTENYE
GOLYÓK
Hozzávalók
:
- 25 dkg gesztenyemassza
- 10 dkg darált mandula
- 1 dkg kakaó
- 5 dkg tortadara vagy
csokireszelék
- rum
A kész gesztenyemasszát
egy kis rummal fellazítjuk, hozzáadjuk a darált mandulát, a kakaót, majd
habosra kiverjük. Vizes kézzel kis golyókat formálunk, beleforgatjuk a
tortadarába vagy csokireszelékbe és mignon papírra tesszük. 1-2 órára behûtjük.
Gesztenyés sütemény
Hozzávalók:
2 cs. Babapiskóta
/40-50dkg/
2tojás
1ek
liszt
1ek
cukor
1cs
vanillás cukor
3dl
tej
2dl tejszín
0,
2cs gesztenyepüré
1tábla étcsoki
/szerencsi-vel a legjobb
A
2tojás sárgáját kikeverjük a lisztel, és a 2dl
tejjel
sürüre fõzzük, és óvatosan bele keverjük
a
tojások kemény habját. Az áttört gesztenyét
összekeverjük
a tejszínhabbal, és a fõzött krémmel,
egy
tálat kibélelünk folpakkal és kipakoljuk
a
rumos tejjel meglocsolt babapiskótával.
Bele
töltjük a krémet és rétegenként babapiskóta
darabokat
a tetejére egy réteg piskóta kerül/ ez lesz
az
alja/ ráhajtod a folpakkot és 1északára a hûtõbe
rakod
másnap tányérra, borítod és olvasztott csokival
bevonod hûtõbe hamar, megdermed.
ez nagyon egyszerü és a párom is egyedül
megtudja csinálni
Gesztenyés golyók
Hozzávalók:
- 50 dkg gesztenyemassza
- kb. 40 dkg darált keksz (vagy amennyit
felvesz)
- meggybefõtt
- kókuszreszelék, csokireszelék
A darált kekszet keverd össze a
gesztenyemasszával és annyi befõttlével, hogy a massza összeálljon, és még ne
ragadjon. Kis golyókat formálj belõlük és tegyél mindegyik közepébe 1-1
meggyszemet. A golyókat tetszés szerint forgasd kókusz- vagy csokireszelékbe.
Eredetileg fél kiló darált kekszet ír a
recept, de nekem kevesebb is elég lett, így a kimaradt darált kekszbe forgattam
a golyók felét, a másik részét pedig csokireszelékbe.
GESZTENYEBOMBA (drága-gyors és finom)
Hozzávalók: 2 doboz/zacskó babapiskóta, 3x
20-25 dkg gesztenyemassza, 1 OKÉ tehszín (320 ml), tej, kicsi rum/aroma, kakaó,
cukor, margarin
A piskótát darabonként kicsit beáztatom a
rumos tejbe és leteszem egy kb
egy-két tejeszacskót és mehet a hûtõbe egy
éjszakára. Másnap kiborítom egy tálra és a csokis banán öntete mehet rá.
Gesztenyebomba
¡ 2 csomag gesztenyemassza
¡ 10 dkg vaj
¡ 1/2 dl rum
¡ 1/2 dl víz
¡ 1/2 csomag zselatin
¡ 2 pohár tejszín
¡ 2 csomag vanília cukor
¡ porcukor
¡ babapiskóta
A 2 csomag gesztenyemasszát lereszeljük és a vajjal ill. a
rummal ízesítjük. Vízzel kiöblítünk egy mélyebb tálat, folpackkal kibéleljük és
ismét kiöblítjük. Beletesszük a gesztenyét úgy, hogy az alját és az oldalát 1,
5 ujjnyi vastagon borítsa, de a közepe üres legyen. Hûtõszekrényben hagyjuk
megkeményedni. 1/2 evõkanál zselatint 1/2 dl vízzel elkeverünk, felmelegítjük és
közben kavargatjuk, nehogy összecsomósodjon. 2 pohár tejszínt, 2 csomag vanília
cukrot, egy kanál porcukrot és a zselatint összekeverjük és kemény habbá
verjük. Megtöltjük vele a massza üresen hagyott részét. A tetejét 2 sor, rumos
tejben megáztatott babapiskótával rakjuk le. Tányérra borítjuk és csoki
öntettel leöntjük.
Meggyes gesztenyetorta
Hozzávalók:
A
tésztához:
2
tojás
5
dkg margarin
10
dkg cukor
7
dkg rétesliszt
A
töltelékhez:
1
nagy üveg meggybefőtt
40 dkg gesztenyemassza,
5 dkg margarin
tortabevonó csoki
rumaroma vagy rum
Elkészítés: Habbá verjük
a tojások fehérjét, és egyenként hozzáadjuk a sárgáját, cukrot, lisztet,
olvasztott langyos margarint. Összekeverjük óvatosan, majd egy nagy
tortaformába öntjük, és aranysárgára sütjük.
Hagyjuk
kihülni a formában. Simára keverjük az áttört gesztenyamasszát a puha vajjal és
a meggy levével, vagy annyi tejjel, hogy kenhetölegyen, belecsöpögtetve egy kis
rumot vagy rumaromát is. A formában a tésztára simítjuk.
Sűrűn belenyomkodjuk a jól lecsepegtetett, kimagozott
meggyszemeket, és a gesztenyekrémet elsimítjuk a tetején. A tortabevonót a
recept szerint felolvasztjuk a tetejére simítjuk, majd a hütöbe tesszük
fogyasztásig.
Gesztenye
alagút
Fél
kiló gesztenyemasszát kis rummal átkeverni, de ne legyen puha. Belenyomkodni
egy folpackkal kibélelt õzgerinc formába, lehetõleg egynletesen, az oldalán 1
ujjnyi sávot szabadon hagyni. Fél liter tejszínt kemény habbá verni és
betölteni a gesztenyére, hogy ugyanaddig érjen.
Piskótalapból
az õzgerincnek megfelelõ téglalapot kivágni, megkenni narancs dzsemmel( házi a
legjobb) és ráborítani. Folpakkal becsomagolni, pár órát hûteni. Tálalás elõtt
kiborítani és csokimázzal megkenni.
Gesztenyegolyók:
/Ani/
25dkg gesztenymassza, 3dkg porcukor, 2 ek tej, 4 ek
rum, 15dkg darált keksz,10dkg vaj
A hozzávalókat összegyúrjuk,golyókat formázunk
belőle és csokimázba forgatjuk.
Csokimáz: 8dkg porcukor, 4dkg margarin, 1 ek
csokipuding por, 1 ek kakaó, 1 ek tej
Csak melegíteni
kell,főzni nem.
LYONI GESZTENYETORTA
Hozzávalók (16 szelet):
40 dkg gesztenyemassza,
3 tojás,
7 dkg vaj,
3-4 evőkanál rum.
A tetejére:
keserűcsokoládé-öntet,
édes tejszínhab
A tortaforma kikenéséhez:
kevés vaj,
liszt
Elkészítés: A gesztenyemasszát habosra
keverjük a tojássárgájával és a puha vajjal, majd belekeverjük a rumot és a
kemény habbá vert tojásfehérjét. Kizsírozott, kilisztezett tortaformában
megsütjük, és kiborítva hagyjuk kihülni. Ha már hideg, keserücsokoládé-öntettel
vonjuk be, és külön tálkában aduk hozzá édes tejszínhabot.
200°-on
15 percig sütöttem, majd 180°-on további 15 percig. Hosszúkás falatkákra
szeleteltem és az egyik végét a csokiba mártottam.
Gesztenyés
golyók
-
25 dkg darált keksz
-
25 dkg gesztenyemassza
-
meggybefõtt
-
kókuszreszelék
A
darált kekszet keverd össze a gesztenyemasszával és annyi, hogy összeálljon, és
még ne ragadjon. Kis golyókat formálj belõlük és tegyél mindegyik közepébe 1-1
meggyszemet. A golyókat forgasd kókuszreszelékbe.
GESZTENYES
TIRAMISU - Kira
Egy
hosszukas plum. cake formahoz: 40-60 db babapiskota 2,
Gesztenyekremhez:
20 dkg gesztenyepure 10 dkg porcukor 1 csom. vanilias cukor 2,
Csokolades parizsi kremhez: 20 dkg
etcsokolade 2,
A kiengedett gesztenyepuret a porcukorral +
vanilias cukorral simara keverjuk. (Kozben a zselatinlapokat pici vizben
puhulni hagyjuk, majd kinyomkodjuk, es keves meleg vizben feloldjuk). A
tejszinbol kemeny habot verunk, es a zselatinnal egyutt a gesztenyemasszahoz
adagoljuk ovatosan. Ezennel keszen vagyunk a gesztenyekremmel. Egy hosszukas
plum-cake format kibelelunk folpackkal, es a rumos tejben eppen csak megmarjuk
a piskotakat, amivel egy sort rakunk. Megkenjuk narancslekvarral es a gesztenyekrem
felet rakenjuk. Ujra megmartott babapiskota-sor, narancslekvar , majd a
gesztenyekrem masik fele. Ujra babapiskota, es betesszuk a hutobe kb. 3 ora
hosszara.
A hutobol kiveve a csokoladekremet rakenjuk,
es martogatott piskotaval fejezzuk be. Egy ejszakat allhat a hutoben, nem art
neki!!!!!!
/Csokoladekrem: Az etcsokoladet aprora
tordeljuk, A tejszint felforraljuk, hozzaadjuk a csokoladet, majd allandoan
kevergetve - lassu tuzon - ujra felforraljuk, lekapcsoljuk es
KIHUTJUK!!!!!!!!!!! Miutan teljesen kihult kezi robotgeppel habba verjuk. /
Az ejszakai allas utan ovatosan kiboritjuk a
formabol, lehuzzuk a foliat, es diszitjuk - reszelt csokolade, durvara vagott
dio, tejszinhab, stb. "
Kókuszos golyó (Erika10)
20 dkg babapiskóta, 10 dkg vaj, 10 dkg porcukor,
2 ek kakaó, 2 tojás fehérje, vaníliás cukor, citromhéj, pici rum.
A babapiskótát ledaráljuk (húsdarálón) és
félretesszük. A vajat, porcukrot, kakaót, vaníliás cukrot, citromhéjat
összemelegítjük kicsi lángon (Ne forrjon!), majd a tojások habbá vert fehérjét
is belekeverjük, ezzel csak egy pici ideig melegítjük.
Melegen a darált babapiskótához öntjük, állni
hagyjuk egy fél órát. Vizes kézzel kicsi golyócskákat formálunk belöle, aki
szereti egy szem meggyet is tehet a közepébe, majd kókuszreszelékbe forgatjuk.
Karacsonyi Kola
Hozzavalok:
A hozzavalokat keverd össze, fözdd fel, es
ellenörizd a golyoprobat.
1 cseppet tegyel bele 1 pohar hideg vizbe. ha
1 golyo lesz belöle, akkor eleget fözted. keverd hogy langyosodjon. teritsed ki
laposra, kb.
Kókuszos golyó 2
Hozzávalók: 50 dkg háztartási keksz, 10 dkg
vaj, 2 evõkanál kakaó, 20 dkg porcukor, 1 csomag kókuszreszelék, 1
mokkáskanálnyi rum aroma,
meggybefõtt leve.
Elkészítése: A kekszet ledaráljuk, elkeverjük
a cukorral, a kakaóval és a megpuhult vajjal. A meggybefõtt rum aromával
ízesített levébõl
annyit teszünk hozzá, hogy formálható legyen.
Nedves kézzel golyókat készítünk és egyenként megforgatjuk õket a
kókuszreszelékben. Fóliával letakarva hûtõbe tesszük, míg megkeményedik.
Figyelem: Ha nem kapunk rum aromát, rumot is használhatunk, de akkor a csemegét
ne adjuk gyereknek.
Kókuszos golyó 2
Hozzávalók: 50 dkg háztartási keksz, 10 dkg
vaj, 2 evõkanál kakaó, 20 dkg porcukor, 1 csomag kókuszreszelék, 1
mokkáskanálnyi rum aroma,
meggybefõtt leve.
Elkészítése: A kekszet ledaráljuk, elkeverjük
a cukorral, a kakaóval és a megpuhult vajjal. A meggybefõtt rum aromával
ízesített levébõl
annyit teszünk hozzá, hogy formálható legyen.
Nedves kézzel golyókat készítünk és egyenként megforgatjuk õket a
kókuszreszelékben. Fóliával letakarva hûtõbe tesszük, míg megkeményedik.
Figyelem: Ha nem kapunk rum aromát, rumot is használhatunk, de akkor a csemegét
ne adjuk gyereknek.
Fagyasztott torta
Hozzávalók:
2 csomag babapiskóta
15 dkg darált dió
15 dkg porcukor
10 dkg vaj v. margarin
4 tojás
7 dkg kakaó
rumos tej
tejszín
Egy õzgerincformát béleljünk ki rumos tejben
áztatott babapiskótával, tegyük utána a hûtõbe. A diót a porcukorral, vajjal,
és a tojássárgákkal jól kikeverjük, majd adjuk hozzá a kakaóport. A
tojásfehérjékbõl kemény habot verünk, ezt is a krémhez adjuk. A hûtõbõl
kivesszük a formát, és az elkészült krémet beleöntjük, befedjük a maradék rumos
tejben áztatott babapiskótával, majd folpackkal lefedve mélyhûtõbe tesszük. Egy
óra múlva már fogyasztható. Tejszínhabbal tálaljuk.
Joghurtkrém
Hozzavalok: 0,
Mind a két tortát két, három órára hûtõbe
tesszük. Gyümölcsöt ízlés szerint, vegyesen is használhatsz.
Grillázskrémes szelet
Hozzávalók: 2 tojássárgája, 20 dkg cukor, 10
dkg vaj, 10 dkg darált dió, vanília, citromhéj, 2 ostyalap.
A tojássárgákat a vajjal és 10 dkg cukorral
addig fõzzük, amíg olyan sûrû lesz, hogy a lábas aljától kezd elválni.
Langyosra hûtjük, majd vaníliával és citrommal ízesítjük.
Ez alatt 10 dkg cukrot megpirítunk
világossárgára, hozzáadjuk a darált diót, és még forrón hozzáadjuk a krémhez,
jól elkeverjük, hogy csomók ne legyenek benne. Még melegen két ostyalap közé
kenjük, gyengén lenyomjuk. ha kihûlt, azonnal vágható.
GESZTENYES - CSOKOLADES SZELET
Hozzavalok.
2,
1 kis stampedli rum
40-60 db babapiskota
Gesztenyekremhez:
20 dkg melyhutott
gesztenyepure
10 dkg porcukor
1 csom. vanilias cukor
1 kis stampedli rum
2,
4 zselatinlap
15 dkg narancslekvar
Csokoladekremhez:
20 dkg fozocsokolade
2,
1 kis stampedli konyak
Csokoladereszelek es vagott diobel a disziteshez;
folpack folia a formahoz
A piskotahoz a tejet a rummal elkeverjuk.
A gesztenyepuret a porcukorral es a vanilias cukorral
simara keverjuk.
A zselatint egy keves hideg vizbe aztatjuk puhulni,
majd jol kinyomkodjuk, azutan egesz keves meleg vizben feloldjuk.
2,
Egy plum-cake format kibelelunk alufoliaval.
Nehany babapiskotat a rumos tejbe aztatunk, ugy, hogy
ne azzon szet teljesen, ezzel kibeleljuk a forma aljat.
Ezt eloszor narancslekvarral, majd gesztenyekremmel
kenjuk be, erre megint aztatott piskota reteg jon, es ujra narancslekvar +
gesztenyekrem.
Addig folytatjuk, amig tart a hozzavalokbol, a vege
piskota legyen. 3 orara hutobe tesszuk.
/
Befejezhetjuk parizsi kremmel: A megadott tejszinnben felolvasztjuk a
csokoladet, hozzaadjuk a konyakot, ezzel a kremmel + egy reteg piskotaval
fejezzuk be a format. Egy ejszakara hutobe tesszuk)
Gyors süti
5-7 tojásból piskótát sütünk és a tetejére az
alábbi krémet tesszük:
30 dkg daráltkeksz
20 dkg porcukor
20 dkg margarin (olvasztva, de ne forrjon
fel)
1 kávéskanál kakaópor
A száraz anyagokat összekeverjük, beleöntjük
az olvasztott margarint,
a
rumot és a tejet.
20
percre félretesszük, s amikor felszívta a kekszpor a hozzáöntött
anyagokat,
akkor símán rákenjük a piskótára.
A
tetejét csokimázzal vonjuk be.
Ezt
is lehet bolti piskótából.
Gesztenyés
tekercs
HOZZÁVALÓK: 25 dkg háztartási keksz 20 dkg vaj
10 dkg cukor 5 cl rum 1 evõkanál kókuszreszelék 1 kávéskanál kakaó A krémhez 25
dkg gesztenyepüré 15 dkg vaj 10 dkg porcukor 2 cl rum 1 kiskanál kókuszreszelék
A tetejére 10 dkg tortabevonó étcsokoládé ELKÉSZÍTÉS A kekszet ledaráljuk,
összedolgozzuk a vajjal, a cukorral, a rummal, a kókuszreszelékkel, a kakaóval,
majd félretesszük, amíg a krémet elkészítjük. A vajat a cukorral jól kikeverjük,
a gesztenyepürét hozzáadjuk, és a rummal meg a kókuszreszelékkel krémmé
keverjük. Bevizezünk egy tiszta konyharuhát, kiterítjük, és ráhalmozzuk a
kekszes massza felét. Vízbe mártott késsel 20x15 centis téglalappá nyújtjuk.
Elkenjük rajta a gesztenyetöltelék felét. A konyharuha szélét óvatosan
megemeljük, és feltekerjük a sütés nélkül készült gesztenyés süteményt. A
megmaradt alapanyagból hasonló módon készítjük el a másik tekercset is.
Hûtõszekrénybe téve kicsit lehûtjük, majd felolvasztjuk a tortabevonó csokoládét,
és bevonjuk vele a tekercseket. Hûtõben jól megdermed rajta a csokoládémáz. Sokáig eláll,
nagyon finom sütemény.
Tortakrém (bibic1945)
Már csináltam pudingból krémet, ami megállt
és könnyű meg finom volt.
Pudingot megfözni, picivel kevesebb tejjel,
alig langyosra kihűteni és felverni
Tarkedli
Hozzavalok: 1 db tojas,
Gyors nasi
20dkg
babapiskóta
Rá
valami gyümi én most őszit daraboltamrá,és kb két merőkanál kimagozott rumos
meggyet, ezt leönteni
1pohár
joghurt
1pohár
tejföl
2dcl
tejszin
ezt jól
összekeverni ráönteni és 2-3 óra hűtő
eddig
még mindenkinek izlett
A
cukrot nem hagytam ki nem kell bele ez így finom
Gesztenye golyó
Hozzavalok: 2 csomag fagyasztott gesztenyemassza, 1 tábla
ét tortabevonó csoki
A masszát hagyom kiolvadni, golyókat formálok belőle (kb 24 db), gőz fölött
felolvasztott csokiba mártom, majd hagyom rádermedni a mázt. Ha fel akarom
turbózni, ezután a másik felét felolvasztott tejcsokis bevonóba mártom. (A
maradék olvadt csokit a skacok az ujjukkal fogyasztják, így mindenki kellően
maszatos lesz!)
Kókusz golyó
50 dkg darált
keksz, 3 ek porcukor, 2 ek kakaópor (cukrozatlan),
A hozzávalókat összedolgozom, a "híg" dolgokat apránként teszem bele,
hogy ne legyen túl lágy, éppen csak formázható, picit nedves, golyókat
formálok, (közepébe mehet egy szem meggybefőtt) kókuszreszelékbe hempergetem.
Kekszes:
Az előző masszát készítem el, folpackkal kibélelt őzgerincbe teszem a harmadát,
erre ráteszek egy marék darabokra vágott zselés cukrot, jön a massza köv.
harmada, megint cukor, végül a maradék massza. Fél óra után kiborítom tálra,
szépen szeletelhető.
Pudingos piskóta
2 csomag
babapiskóta,
Hagyományos csokipudingot főzök, langyosra hűtöm. Babapiskótát éppenhogy
megmártok a kávéban (ha túl vizesedik, azt nem jó, nagy kerek jénaiba lerakok
egy sort, rá a puding negyedét, megint mártott piskóta, az előző sorra most
merőlegesen, megint puding, amíg a hozzávalók el nem fogynak. Másnapra érik
össze, szeletelhető, könnyű, nem túl tömény.
Pudingos piskóta 2. :
2 csomag babapiskóta,
A pudingot megfőzöm. A piskótát rumos tejbe mártom, rá a gyümi negyede, rá a
kihűlt puding negyede, a folytatás ua. mint az előzőnél.
Gyors túrótorta:
2 csomag babapiskóta, 50 dkg túró, 6 ek porcukor,
Túrót áttöröm, bele a cukrot, citromlét, c.héjat. Tejszínport felverem. 1 ek
zselatinból
Rakott piskota
Végy elő egy tortaformát, átlátszós nejlonnal vond be,
szélt is hagyva neki, majd rakd ki a forma alját babapiskótával (sütni nem volt
kedvem a melegben!), locsold meg kis meggy likőrrel (nekem ez volt!) vagy
rummal és főzz fel fél liter tejben egy csomag csokipudingot. Lehet kettő
csomag is, tegyél bele cukrot előírás és ízlés szerint. Ha kettő csomagból
csinálod, szép magas lesz a csokiréteg..
Ezután rakd ki a maradék babapiskótával, és kicsit nyomkodd bele a forró
pudingba, hogy alaposan át tudjon puhulni...
Várd meg kicsit míg kihűl.
Majd verj fel két csomag tejszínhabot Oetker habfixel, és cukorral, amit nem
kell felmelegíteni
a tejszínbe tétel előtt, és szuper kemény habot kapsz..Ezt ráteszed a tortára,
szépen be a hűtőbe, megdermeszted..
Utolsó lépés, darabolt konzerv vagy friss gyümölcsök, levétől lecsepegtetve
torta tetjére sorban kirakva, és főzött zselatin a gyümölcslében, langyosan rá
a torta tetejére...Mindez a torta formában..
Be a hűtőbe, összeállás után szeletelhető, nejlon nem megehető!!!!
Tiramisu /klematisz
Hozzávalók:
1 csomag babapiskóta
1 csomag vaníliás puding
5-6 evőkanál cukor
1/2 l tej
1 teáskanál zselatinpor
1 kis doboz tejföl, 20 %-os
1 bögre tejeskávé -pici cukor -
rum ízlés szerint, de elhagyható
kakaópor
eper
Elkészítés: A pudingot az utasítás szerint a cukorral megfőzöm, főzés közben a
forró tejbe belekeverem a zselatint. Amikor már nem teljesen forró, habverővel
hozzákeverem a tejfölt. A piskótákat belemártom a rumos kávéba, és tálba
fektetem . Erre egy sor félbe vágott epret rakosgattam és a krémmel váltakozva
rétegezem. A legfelső réteg tetejére kakaóport szórok. Fél napot érdemes
hűtőben pihentetni, utána szépen lehet szeletelni is.
Egyszerűen, gyorsan készíthető. Eper helyett málnával is nagyon finom.
Baccardi piskóta
Babapiskótákat egyenként rumba mártunk és a készlet felét egy üvegtál aljára
rakjuk. Megkenjük vaníliás pudingporból készített pudinggal, befedjük a piskóta
másik felével. Csokoládémártással leöntve tálaljuk.
Őszibaracktorta
(sütés nélkül)
Hozzávalók:
Babapiskótas(sütes nelkül)
2 zacskó Aranka krémpor(Gála nem jó
1 zacskó tejszínhabpor
1 tasak habfixáló
tej
kb 2 narancs,vagy csokidarabok
Vaníliás,narancsos variáció:
Kerek(
1 nagyobb narancs levét kifacsarom,leszűröm, és felöntöm annyi tejjel,hogy
Csoki variáció:
Szinte minden megegyezik,csak nincs narancs és csokis Arankát
használok.Csokireszelékkel díszítem.
Elkészítése kb 15 perc.Akkor lehet jól szelni,ha elötte este csinálom,és
hűtőben van. Nagyon lágy ,könnyű desszert!
Keleti csemege
Hozzávalók:
4 db tojássárgája
25 dkg cukor
25 dkg durvára összetört dió
25 dkg margarin
10 dkg mazsola
15 dkg cukor
Elkészítés:
A tojások sárgáját, a 25 dkg cukrot, a diót, a margarint és a mazsolát
összekeverjük, felolvasztjuk és 5 percig forraljuk.
A 15 dkg cukrot megpirítjuk, forrón a fenti masszához öntjük és jól elkeverjük.
Kicsit hűlni hagyjuk, majd két ostyalap közé kenjük és lenyomtatjuk. Másnap
felszeleteljük.
Grillázsos ostya
Hozzávalók:
1 cs. ostyalap, 10 dkg k.cukor, 10 dkg darált dió
Töltelék: 10 dkg vaj, 10 dkg p.cukor, 1 cs.v.cukor, 2 egész tojás.
Tetejére: csokimáz
A k.cukrot megpirítjuk, amikor teljesen felolvadt hozzáadjuk a darált diót, jól
összekeverjük. Kiolajozott tányérra öntjük, ha kihült ledaráljuk. A töltelékhez
valókat vízgőz felett kb. 5-10 percig keverjük míg összeáll. Hozzákeverjük a ledarált
grillázst és még melegen az ostyalaokat megkenjük. Gyengéden lenyomkodjuk,
másnap a tetejét csokimázzal bevonjuk.
Ziegler féle ostyalap
Hozzávalók: 23 dkg p.cukor, 23 dkg "tiszta" teavaj /kb. 30 dkg
teavajnak felel meg/ 10 dkg darált pörkölt mogyoró, 4 dkg kakaópor, v.cukor,
őrölt fahéj, 2 dk. napraforgóolaj
Elkészítés: legfontosabb, hogy a vaj ne tartalmazzon vizet, így az
ostya-tortánk napok múlva is friss, omlós marad. Ehhez a vajat fel kell
olvasztanunk, majd ismét lehütenünk. Lehülés után a víz és a "tiszta"
vaj különválik - a víz marad alul. A vajat egészben emeljük ki az edényből,
majd az aljáról kaparjuk le a vizes réteget. A jó krémhez erre a
"tiszta" vajra van szükség. Ezután a kimért összetevőket a mogyoró és
a napraforgó olaj kivételével lassú fokozaton keverjük simára, adjuk hozzá az
olajat, majd gyors fokozaton habosítsuk. Legvégül egy fakanállal keverjük hozzá
a darált pörkölt mogyorót. Ezután 2-
Csokikrémes ostya
Hv. 4
tojás, 10 ek cukor, 5 ek kakaó,
litita: a krémet úgy csináltam, hogy besamelt főztem, bele ment a cukor, tojás
(egyenként, kavargatva), kakaó (én 1 kanál kakaót dióval helyettesitettem) és a
végén a margarin. Megkenés után be a hűtőbe, rá egy tálcán egy fél dinnye.
Félnap után kivettem és a tetejét megkentem olvasztott csokoládé és
Philadelphia keverékével ( de lehet az olcasztott csokit vajjal, olajjal,
tejföllel vagy tejszinnel keverni), ebbe is tettem egy kis darált diót.
BABAPISKOTAS
Ami kell hozzá:
babapiskóta
2cs. vaniliás pudingpor+cukor ízlés szerint
1liter tej
gyümölcsök(én most körtét, banánt tettem bele és a tetejére ananászt)
A babapiskótákat langyos tejbe mártjuk, de csak éppen hogy, ezzel kirakunk egy
kapcsos tortaformát, erre meg a puding fele. A pudingra gyümölcs, lehet
bármilyen, lehet bele mazsolát is tenni.Aztán megint piskóta, a tetejére
puding, erre pedig valamilyen gyümölcs ami nem barnul meg. Lehet a tetejére
tenni zselét is de én nem szoktam. Nagyon egyszerű és gyorsan kész van. Pár
órát állni hagyjuk . Akkor óvatosan leszedjük a tortakarikát. Nagyon finom és
egyszerű süti!
Túrórudi ízű csodatorta
Hozzávalók:
1 doboz habmester
7 dl tejszín
1 citrom reszelt héja és leve
20 dkg porcukor
1-2 keményebb gyümölcs ízlés szerint
(pl. körte, alma, ananász stb.)
2 csomag babapiskóta
Elkészítés: A habmestert a citrom levével és héjával, valamint a porcukorral
jól összekeverjük, hozzáadjuk a tejfölt és belereszeljük a gyümölcsöket.
Habverôvel jó keményre verjük.
Magas tálba elôször egy sor piskótát, majd krémet teszünk úgy, hogy a
legtetejére krém jusson. A tetejét díszíthetjük gyümölccsel (pl.
narancskarika). Hűtôbe tesszük 20 percre.
GESZTENYÉS
50dkg
darált keksz,18dkg rama,10dkg cukor,1/2dl rum,1ek.kókuszreszelék,1
kisk.kakaópor/kevés tej,hideg kávé,hogy gyúrható
legyen/összeállítom,félreteszem.
Krém:38dkg gesztenyemassza,12dkg rama,10dkg cukor,2cl rum,1
kisk.kókuszresz.Masszát áttöröm krumplinyomón,összedolgozom a hvalókkal.
Tésztát 2 felé osztom,/a krémet is/kinyújtom VIZES KONYHARUHÁN,téglalap
formára,megkenem a geszt.krémmel,feltekerem,jöhet a másik.Hűtöbe teszem,mikor
megdermedt,jöhet a máz.
Katica
tortabevinót használok,/de csalok,mert még ebbe is szoktam tenni néhány csepp
rumot v aromát,és kevés főzőtejszínt/mert jobb az állaga.
Joghurt torta1
A hozzávalók: kb.
A joghurtot öntsd egy lábosba, kezdd el melegíteni, tedd
hozzá a zselatint+a cukrot/édesítõt. Melegítsd fel, olvaszd el benne az
összes zselatingombócot, de ne forrald fel! Amikor kész, akkor hûtsd langyosra.
A habporból+tejbõl verj habot. A gyümiket mosd meg, darabold fel. Ha fagyasztott a gyümi, akkor ne
olvaszd ki, mert csak eláztatja a "sütit"! A langyos joghurtot
óvatosan keverd össze a tejszínhabbal+a gyümivel. Egy tálat vagy formát bélelj
ki fóliával, és abba öntsd a gyümit. Én szoktam egy kis gyümit hagyni, amit nem
keverek bele a masszába: azt a tál aljára szórom, ráöntöm a mixet, és az a
végén majd szépen díszíti a sütit! Szóval amikor a maszza a tálban van, akkor
megint fedd be folpackkal, tedd hûtõbe néhány órára (optimálisan egy
éjszakára). Borítsd ki a tálból és szeleteld!
Nagyon finom! Nyáron
kb. kétnaponta kell csinálni, olyan gyorsan fogy! Mindig az aktuálisan érõ
gyümikkel készítem, télen konzervbõl vagy mirelitbõl. Isteni! ![]()
Az eredeti receptben
kekszet is kell használni: az aljára kell tenni, meg a rétegek közé, de mi nem
nagyon csípjük a kekszeset.
Joghurt torta2
5 dl natúr joghurt, 12 ek. cukor ( én a felét tettem),
2 ek. zselatin ( 1 csomagot tettünk). Ezeket nem felforralni, csak
összemegíteni. 2 cs. vaníliáscukrot hozzákeverni.
Amíg hűl, addig a gyümölcsöt felaprítani. (én 1 doboz ananászt, ha nincs friss,
akkor fél doboz - kb. 3 db őszibaracknak megfelelő mennyiséget- őszibarackot,
málnát, áfonyát szoktam beletenni.) Bármilyen idénygyümölcs: narancs (hártyája
nélkül), kivi, magozott meggy ugyanolyan jó hozzá. Minél színesebb legyen...
Mire ezeket előkészíted elhűlt a joghurt, hozzákevered a gyümölcsöt. Majd 3-
A
kifóliázott formába beletöltöm. A recept szerint 3 órára a hűtőbe teszem, de én
mindig este csinálom, és másnap tálalom.
JOGHURTTORTA3
akármilyen
gyümölcsös joghurt, de ugyanolyan gyümölcs is kell hozzá
fél liter
joghurt
1
csomag 25 gr-os zselatinpor
3
evonakán cukor
ezeket
összekeverni meglangyosítani éppen-hogy, utána a hutoben lehuteni.
a tejszínt felverni és a lehult joghurtba belekeverni.
ozgerinformát kivizezni és beledobálni a megfelelo
gyümölcsöt. ráönteni a masszát és hutobe tenni.
jól lehuteni. istenien néz ki, mikor kiborítod, és
nagyon finom. aki nem akar beletenni
cukrot, helyettesítheti édesíto szerrel. ha a nagyobbik ozgerincforma van, abba
két adat belefér.
ajánlom, meleg napokra. nekünk a meggyes a kedvenc.
Joghurt
torta4
1 liter gyümijoghurt
3 dl tejszín
1 cs. zselatin
1 dl víz
gyümölcs
keksz
tej
Keverd el a gyümit a joghurttal és a tejszínnel, ha kell tehetsz hozzá cukrot
is. Főzd fel a zselatinta vízzel és lassan csurgasd a joghurtba miközben
kevergeted. Öntsd formába (lehetőleg ne csattos oldaluba) tegyél a tetejére
tejbe áztatott kekszet és tedd a hűtőbe. Másnap mielőtt tálalásra kerül a sor
pillanatra merítsd meleg vízbe, ügyelve, hogy a peremen ne csurogjon be a víz!
És gyors mozdulattal borítsd a tálra.
Joghurt torta
2 pohár joghurt
7 evőkanál cukor
1 zacskó zselatin étkezési,nem a torta tetejére való.
3 dl tejszín
1 cs. vaniliás cukor
25 dkg gyümölcs ( én sose mérem, 2 db banán 1 db narancs barack befőtt )
lehet mirelit is.Most piros gyümölcskökkel készült.
A joghurtot felmelegíted a cukorral, és belekevered a zselatint.
Mikor langyos a joghurt belekevered a tejszínt, a gyümit és kész is.
Én Tupper formában szoktam megdermeszteni, az aljára mehet egy kis rumos tejbe
mártott babapiskóta. (ezt
nem mindíg alkalmazom)
Tupperes desszert gyűrűben dermesztettem.
Joghurt torta receptek6
Ahogy én szoktam:1
nagy doboz (vagy 2 kicsi ) joghurtot 25 dkg túróval és 5-8 evõkanál cukorral kikeverek.
1 cs. étkezési zselatint felfõzök
Formába teszem, kb. fél óra alatt lehûtöm. Kiborítva, szeletelem.
Tejszínhabbal.
Joghurt-torta7
4 doboz natúr joghurtot 10-12 evõkanál cukorral, vagy
édesítõszerrel, egy csomag étkezési zselatinnal összekeverünk és addig
melegítjük, amíg a zselatin feloldódik (Forrnia nem szabad!) Hagyjuk kihûlni.
Egy doboz trópusi gyümölcs konzervet és egy kis üveg befõttet
feldarabolunk és 2-
Joghurt-torta8
4 dob. natúr joghurtot 1 cs 25 gr-os zselatint 1cs van. cukrot és 15 dkg
cukrot v. édesítõt összekeverni, meglangyosítani, amíg minden elolvad benne.
3 dl tejszínt felverni és a kettõt összedolgozni. Én õzgerincformába szoktam
tenni, de bármibe lehet. Bármilyen gyümölcsöt lehet bele szórni, de nálunk
fagyasztott erdei vegyi gyümivel a menõ!!! Csak ne várd meg, míg a gyümölcs
megolvad, úgy fagyottan kell beleszórni, mert különben levet enged.
TIPP:
fölösleges megmelegíteni az összes joghurtot! Elég kb. 1-2 dl-t megmelegíteni,
amiben feloldod a zselatint. Amikor feloldódott, lassacskán hozzákanalazol egy
keveset a hidegbõl (azaz picit hûtöd), majd mikor kb. kiegyenlítõdött a
hõmérséklet, belekevered a hideg többi joghurtba. Így nem ugrik össze a
zselatin. Sok joghurt eleve hajlamos arra, hogy melegítés hatására
különválik a savó, és akkor már nem gusztusos. Na meg így feleannyi idõ alatt
megszilárdul, ergo hamarabb lehet enni.
Joghurt
torta
Készíthetõ babapiskótával vagy
piskótával.
Vizespiskóta: (3 egész tojás, 3 kanál víz, 15 dkg kristálycukor, habosra
kikeverjük, hozzá 14 dkg liszt, fél sütõpor)
A kihült piskótára rakjuk a krémet és rétegenként a friss gyümit.
Krém: 3 pohár (2 dcl-esek) natur joghurt /lehet gyümölcsös is/ 5 csapott ek kanál
kristálycukor, 2 csapott ek zselatin, összekeverjük forrásig hevitjük, forralni
nem szabad.
Felverjük a tejszinhabport 4 dl
hideg tejjel és hozzákeverjük a kihült zselatinos joghurthoz, majd a piskótára
kenjük.
A tortát a csatos tortaformába tesszük, úgy kenjük rá a krémet.
Joghurt torta
Nekem az egyik receptem instant, baromi
gyorsan megvan!
Nagy pohár joghurtot 6 ek cukorral, 3 ék
citromléval elkeversz és hozzáadsz 2 csomag Instant Zseléfixet (Dr Oetker, 20
grammos, kékzacsis) és az egészet belekevered fél liter kemény habbá vert
tejszínbe, bele gyümit és folpackos tortaformába simítgatod. Ét tortabevonóval
szoktam még díszíteni, ha sok idõm van.
Úgy hívom, hogy "egyreklámos"
torta, mert a két Barátok Közt rész között elkészül
Epres túrótorta
Hozzávalók:
50 dkg eper(ebböl pár darabot dekorációra félretenni)
50 dkg túró
4 dl tejszín
10 dkg cukor
1 csomag habkeményitö
10 lap zselatin
1 csomag vaniliás cukor
1 db citromnak a lereszelt héja
1 piskóta tortalap (vagy készen vett, vagy magad sütött)
Epret püréve tenni, a túrót , cukrot és a citrom reszelt héját kikeverni és az
eperrel összevegyíteni.
A zselatint, elöírás szerint elkészíteni(feloldani) és a túrós masszához adni.
A tejszínt a habkeményítövel és a vaniliáscukorral keményre felverni és ezt is
a túróhoz adni.
A túrós masszát ráhalmozni a piskóta lapra és a tetejét eper darabokkal
diszíteni.
3 órán keresztül a hütöszekrényben lehüteni. (vagy fél órát a mélyhütöben. )
A süti alapot lehet darált kekszböl vagy babapiskótából is csinálni.
EPERTORTA Ildi módra
1 db. gyümölcstortalap
1 db nagy tortalap kerek, világos (nem kakaós)
2 doboz friss eper, alaposan-óvatosan megmosva, megszáritgatva
3 cs. Dr. Oetker vanilia krém (nem puding! már ilyent is lehet kapni, kisebb a
zacskója a pudingénál!) Először fakanállal elkeverve a zacskóra felírt tej
mennyiséggel, és utána géppel krémmé vertem.
1/4 l. Hulala tejszin + 2 db habfixáló. Kemény habbá verve!
3 vaniliás krémtúró, aminek fehér doboza van, lapos. Ára tescos 115 - Ft/db.
2 cs. vanilincukor
" pici csomag gyümölcsös (kék zacskós) zselatinpor
Fél zacskó szeletelt mandula (én a LIDL-ben szoktam megvenni, de máshol is
kapható, gondolom!)
A vaniliakrémbe belekevertem a vaniliáscukrot, a 3 db vaniliás krémtúrót, és
óvatosan beleemelgettem a kemény habbá felvert tejszinhabot.
Először a gyümölcstortalapot kentem meg kb. a kapott krém nagyedével.
Rászeleteltem 3 nagy epret.
A kerek tortalapot félbevágtam, és mielőtt még bármit is kezdtem volna vele,
ráhelyeztem a megkent, eperszeletekkel kirakott gyümölcstortalapra. A
félbevágott nagy piskótalapot jól megkantem a vaniliáskrémmel, és kb 4 szem
epret darabokra vágtam, majd ezzel megszórtam a megkent fél tortalapot.
Rá a piskóta másik fele. Ezt alaposan megkentem minden oldalról a maradék
krémmel. A tetejét alaposan kirakosgattam a maradék felszeletelt eperrel. Mivel
nem használtam tortakarikát (kemény papírból kivágva azt), a gyümölcsos
zselatint a zacskón leírtak szerint elkészítettem, annyi ideig hagytam állni,
mint ami arra rá van írva, majd óvatosan belülről kifelé haladva evőkanállal
leöntöttem a még éppen folyós gyümölcszselatinnal a torta tetejét (a kirakott
eperszeleteket).
Néhol lecsurgott picit a zselatin, ezért a torta oldalát szeletelt
mandulával vontam be.
Hűtőbe tettem!
Epres túrókrém
Hozzávalók: túró, tejszínhab, méz, eper, epervelő, bazsalikomlevél,
babapiskóta, eperszörp
Az áttört túrót összekeverjük a tejszínhabbal, epervelővel, mézzel édesítjük. Vágunk bele bazsalikomlevelet,
összekeverjük. A babapiskótákat eperszörpbe mártjuk. Kis tálakba vagy
tányérokra egy réteg túrókrémet helyezünk, majd erre jön a szörpbe áztatott
babapiskóta s végül a felszeletelt eper. Befedjük újra túrókrémmel, a tetejét
eperrel és bazsalikomlevéllel díszítjük.
CSOKIKREM
2 db zacsko csokolade pudingporbol fözzel pudingot ugy,
hogy 1 dl-el kevesebb tejet hasznaljal. Hütsd ki, 1 db rama margarint keverjel
habosra 25 dkg cukorral, es 2 zacsko vanilias cukorral. Utana az egeszet verd össze elektromos
habverövel csomo mentesre. Isteni finom fözött kremet kapsz.
Csokikrem
Ezt a
kréme (tortában) a hétvégén ettem, valami csodás, bár egy kicsit talán drága,
de megéri. Németországi recept.
Hozzávalók
A csoki összetörni. Tejszínben felolvasztani,
kakaóport hozzákeverni. Lehûteni, utáni habverõvel felverni, közben lassan 5
csomag habfixálót hozzákeverni.
Csokikrémes-rumos piskóta
Hozzávalók:
2 tojás,
5 dkg cukor,
8 db babapiskóta,
10 dkg csokoládé,
0,
Elkészítés:
A tejet
a tojásokkal, a lereszelt csokoládéval és a cukorral keverõtálba tesszük, és
gyenge tûzön állandóan kevergetve felfõzzük. Amikor krémszerûre sûrûsödött,
levesszük a tûzrõl, és kihûtjük.
Ostyába vagy akármi másba (tortába) csokis töltelék
Házi csoki
Hozzávalók:
40 dkg porcukor, szitált
2 tojás
2 cent rum
30 dkg vaj
10 dkg mazsola
10 dkg kakaó (jó minõségûbõl elég 5 dkg)
27 dkg sovány tejpor, szitált (vagy 24 dkg zsíros)
15 dkg darált háztartási keksz
10 dkg darált dió (vagy mogyoró)
2 dkg vaníliás cukor (Az utolsó 4 tétel együttes neve:
porok)
A porcukrot a
tojással és a rummal kikeverjük.
Kávés pralinék
Hozzávalók
kb. 30 darabhoz:
1,
20 dkg étcsokoládé tortabevonó
1 teáskanál neszkávé
3 evõkanál porcukor
2 evõkanál kakaópor a szóráshoz
kb. 30 db csokoládé kávészem
Elkészítés:
A tejszínt felforraljuk, beletördeljük a csokoládét, és felolvasztjuk benne. Hozzáadjuk
a porkávét és porcukrot. A krémet a hûtõbe tesszük, hogy megdermedjen. A krémet
a kézi robotgép keverõspiráljával habosra verjük, és csillagcsõrös habzsákba
töltjük. A krémet a kis pralinéformákba töltjük, megszórjuk kakaóporral, és egy
szem csokoládékávéval díszítjük.
Ostya töltelék
4 tojás
10 evökanál cukor
5 evökanál kakaó
6 evökanál liszt
Ezeket sürü krémmé fözzük egy lábosban.
Ezzel kenjük meg a nagy darab ostyákat, elég vastagon.
Aki szereti, szórhat a megkent sorok tetejére pirított mogyoró darabokat vagy
krokant-otkat. Megtöltés után kis nehezéket kell az ostyára tenni.
Nutella Mousse
krém, igen könnyü
Hozzávalók:
250 ml tejszín
1 evökanál +1 kávéskanál kandírozott gyömbér kicsire
vágva
2-3
evökanál kakaópor
ostya
rollnik a dekohoz
A tejszínt és a Nutellát egy kis lábosban felhevítjük, míg
a Nutella elolvad és összevegyül a tejszínnel.
Áttöltjük egy magasabb müanyag pohárba és ca. 3 órára
betesszük a hütöbe.
Egy evökanál gyömbért kicsire vágunk össze.
A masszát kézi mixerrel habosra verjük, belekeverjük a
gyömbért, majd poharakba osztjuk szét. ez az adag 4 pohárra elég. A tetejét
megszórjuk kakaóval és az egy teáskanál hosszúra vágott gyömbérrel dekoráljuk. Melléje ostya rollnikat adunk.
Eddig a recept. Szerintem lehet csokidarabokat,
mogyorót, mazsolát is belekeverni, meggyel megszórni, csokidarával dekorálni és
más aszalt gyümölcsfélét is belekeverni. Mindenki fantáziájára van bízva az
egész.
Karamell töltelék ostyába
14 deka dió,
2x 14
deka cukor,
14 deka
vaj,
4 tojás
sárgája
Az egyik 14 deka cukrot kikeverem a 14 deka vajjal, és a 4
tojássárgájával. Közben karamellizálom a másik 14 deka cukrot.
Amikor szép barna lett, hozzákeverem a tojásos krémhez,
keverem, keverem, míg egybe nem vegyül a massza.
A végén beleöntöm a megdrált diót. Megint jól összekeverem.
Ezzel
a krémmel töltöm meg az ostyát, de úgy, hogy csak két lapot ragasztok vele
össze. Dupla adagot
készítettem.
Karamell töltelék ostyába
14 deka dió,
2x 14
deka cukor,
14 deka
vaj,
4 tojás
sárgája
Az egyik 14 deka cukrot kikeverem a 14 deka vajjal, és a
4 tojássárgájával. Közben karamellizálom a másik 14 deka cukrot.
Amikor szép barna lett, hozzákeverem a tojásos krémhez,
keverem, keverem, míg egybe nem vegyül a massza.
A végén beleöntöm a megdrált diót. Megint jól összekeverem.
Ezzel
a krémmel töltöm meg az ostyát, de úgy, hogy csak két lapot ragasztok vele
össze.
Dupla adagot készítettem.
Karamell es csokis
töltelék ostyába
14 deka dió,
2x 14 deka cukor,
14 deka vaj,
4 tojás sárgája
Az egyik 14 deka cukrot kikeverem a 14 deka vajjal, és a
4 tojássárgájával. Közben karamellizálom a másik 14 deka cukrot.
Amikor szép barna lett, hozzákeverem a tojásos krémhez,
keverem, keverem, míg egybe nem vegyül a massza.
A végén beleöntöm a megdrált diót. Megint jól összekeverem.
Ezzel
a krémmel töltöm meg az ostyát, de úgy, hogy csak két lapot ragasztok vele
össze. Dupla adagot készítettem. Valami csoda!
Csokis krémünket ostyalapok
töltésére:mikko
4 tojás
10
evökanál cukor
5
evökanál kakaó
6
evökanál liszt
Ezeket sürü krémmé fözzük egy lábosban.
Ezzel kenjük meg a nagy darab ostyákat, elég vastagon.
Aki szereti, szórhat a megkent sorok tetejére pirított mogyoró darabokat vagy
krokant-otkat. Megtöltés után kis nehezéket kell az ostyára tenni.
Karamellás ostya
Vendégváró sütemény a karamellás ostya. 15 deka cukrot
kevergetve aranyszínûre pirítunk, majd egy kiolajozott tányérra öntve
megdermedni hagyjuk, mozsárban finomra törjük. 15 deka vajat vagy Ráma
margarint három deka porcukorral, egy csomag vaníliás cukorral, mokkáskanálnyi
neszkávéval, meg a töri karamellel alaposan kikeverjük, és egy csomag ostyalap
lapjait megkenjük vele, egymásra fektetjük. Egy kevés krémet félreteszünk, mert
a tetejére egyelõre nem kerül krém: egy deszkával, és az erre rakott súllyal le
kell nyomtatni. Másnap a nehezéket levesszük róla, és csak ekkor vonjuk be a
maradék krémmel. Forró késsel a legkönnyebb szeletelni hüvelykujjnyi darabokra.
Nugát
5 tojás fehérét 25 deka porcukrot ½
citrom leve és héját, vaniliát, és fél kanál mézet üstbe téve összekeverjük. Az
üstöt egy edénybe tesszük, melyben víz forr a tûzön és a keveréket habverõvel
addig verjük, míg sûrû lesz. Ezután belekeverünk 25 deka szálkákra vágott diót
és mandulát, a masszát Karlsbadi ostya közé tesszük. Ha kihûlt felszeleteljük.
Töltött ostya, mogyorós grillázskrémmel
1 csomag ostya, 10 dkg mogyoró, 10 dkg cukor; 3 tojás, 10
dkg porcukor, 15 dkg vaj.
A mogyorót egy kissé megpörköljük, azután ledörgöljük a
barna héját, majd a mogyorót vékony szeletekre vágjuk. Tíz dkg cukrot
felolvasztunk egy kevés vízzel. Beledobjuk a feldarabolt mogyorót, és egy kis
ideig fõzzük a sûrû szirupban. majd mikor szálas lesz a cukor, egy nedves
tányérra vagy üveglapra öntjük, és teljesen kihûtjük. Mikor a massza kihûlt,
mozsárban porrá törjük. Az egész tojásokat és a porcukrot vízgõz felett
kikeverjük, s ha sûrûsödni kezd, hozzáadjuk a porrá tört grillázst. Végül
beletesszük a vajat, s ha feloldódott benne, levesszük a tûzhelyrõl és addig
keverjük, amíg teljesen kihûl. Egy csomag szögletes ostyát veszünk; a krémet az
ostyalapok közé töltjük, az ostyát bevonjuk csokoládémázzal, és hosszúkás
szeletekre vágjuk.
Ostyaba krem
Kell ehhez az adaghoz 2 csomag tejpor (169 /db 9 dekás)
tejport elkeverem egy tálban 3-4 evõkanálnyi kakaóporral.
Ha fõztem kicsit (süritem, pár percig), lezárom,
beleteszek 5 dkg vajat.
ha elolvadt, beleöntöm a tejporba. Illetve nem mindet egyszerre.
Öntök -keverem-öntök -keverem.
amint
hül, már pár perc múlva keményedik is, szóval lehet kicsit folyósabban hagyni!
(maradt a szirupból, nem tettem bele mindet)
aztán
fogtam az ostyát és megkenegettem. 6 lap volt a csomagban, 4 et tudtam
felhasználni, ennyire volt elég a krém.
de
nagyon finom lett!
DIÓS-KARAMELLÁS
OSTYA
20
dkg cukrot karamellizálok, majd beleteszek 20 dkg durvára vagdalt diót. Közben
20 dkg vajat, 20 dkg cukrot, 4 tojás sárgáját és 1 cs. vaníliás cukrot habosra
kikeverek és a pirított cukorhoz adom. A tüzön hagyom kb. 2-3 percig, majd
egészen langyosra hütöm. 6 ostyalapot kettessével megtöltök a krémmel,
nehezékkel legalább egy éjszakát lenyomatom, majd hosszú, kisujjnyi szeletekre
vágom.
Dalauzi
Barnára
hevítjük a mézet, belekeverjük a diót, a mandulát és a mákot, hozzáadjuk a
vajat, és jól összedolgozzuk. A forró masszát az ostyalapok közé töltjük,
hagyjuk kihûlni, majd felszeleteljük.
Diókrémes
ostya
4
szeletes ostyalap 4 db tojásfehérje l vanília 25 dkg cukor l dl méz 25 dkg dió.
A tojásfehérjéket
habnak felverjük, beletesszük a vaníliát, a cukorral újraverjük gõz fölött a
habot. A diót a mézzel keverjük össze, majd a habbal keverjük össze a diót gõz
fölött, míg jól besûrûsödik. Még melegen kenjük az ostyalapok közé. Hûtõgépben
kihûtjük, hidegen szeleteljük.
Fehér
halva
4
tojás,
A
tojásfehérjébõl habot verünk, hozzáadjuk a cukrot. Addig keverjük, míg a cukor
feloldódik, s a hab sûrû, keménnyé válik. A kissé
felmelegített mézet hozzáadjuk. Gõzfürdõn az egészet addig verjük, míg sûrû,
fényes massza lesz. Levesszük a lángról, belekeverjük a diót. Egy ostyalapot
bekenünk a masszával, ráteszünk egy másik lapot. Nehezékkel lenyomtatjuk.
Másnap szeleteljük rombusz alakúra.
Grillázs-kocka
25 dkg cukor, 20 dkg porcukor, 25 dkg durvára aprított
dió vagy mogyoró, 4 tojássárgája, 25 dkg margarin, 2 evõkanál olaj, 2 ostyalap.
A kristálycukrot 2 evõkanál hideg vízzel tûzön addig
kevergetjük, míg felolvad, és aranysárga lesz. Azonnal belekeverjük a diót, s
olajozott tálra öntjük. Kihûtjük, majd összetörjük. A tojás sárgákat a
porcukorral és a margarinnal kikeverjük, gõz fölött sûrû krémmé fõzzük, majd a
grillázst belekeverjük. Ha kihûlt, alaposan kikeverjük, és az egyik ostyalapra
kenjük. Befedjük a másik lappal, és hûtõben megdermesztjük. Végül forró késsel
kis kockákra vágjuk.
Grillázskrémes szelet
2 tojássárgája, 20 dkg cukor, 10 dkg vaj, 10 dkg
darált dió, vanília, citromhéj, 2 ostyalap.
A tojássárgákat a vajjal és 10 dkg cukorral addig
fõzzük, amíg olyan sûrû lesz, hogy a lábas aljától kezd elválni. Langyosra
hûtjük, majd vaníliával és citrommal ízesítjük. Ezalatt 10 dkg cukrot
megpirítunk világossárgára, hozzáadjuk a darált diót, és még forrón hozzáadjuk
a krémhez, jól elkeverjük, hogy csomók ne legyenek benne. Még melegen két
ostyalap közé kenjük, gyengén lenyomjuk. ha kihûlt, azonnal vágható.
ostyába töltelek - kipróbált recept
hozzávalók:
3 tojás
12 dkg
cukor
4 dkg
margarin vagy vaj
2 dkg
kakaó
a tojásokat a cukorral gõz fölött állandó keverés mellett
besûríted. még melegen belekevered a vajat és a kakót. megkened az
ostyalapokat, ráteszel egy nehezebb vágódeszkát és 24 óráig hûvös helyen
pihenteted.
Ostyaba töltelek 2.
40 dkg
cukor
20 dkg
kókusz
20 dkg liszt Ezeket összekeverni, és a cukros löttybe
önteni. Ha már kicsit hûlt, 1 Rámát belekeverni. Kettévenni a
masszát és a felébe kakaót keverni. 3 lapra kenni. (lap, kakaós massza, lap,
fehér massza, lap) Nagyon finom
Ostya 3
10 dkg méz barnára pirítva
4 t. fehérje habbá verve, leforrázni a mézzel.
Gõzre tenni a habot, és 30 dkg cukrot gyengéden
hozzákeverni. Sûrûre fõzni, állandó, óvatos keveréssel.
Vágott diót és mazsolát tenni bele. Még melegen
ostyalap közé tenni Forró vizes késsel igazgatni, állni hagyni.
Ostya -csokis, Feather
1 cs. ostya
1 Liga
margarin
25 dkg
porcukor
3
evõkanál kész kávé
3
evõkanál kakaó
Az ostyalapokat sütõben picit megmelegíteni. (meghajolnak
kissé). Közben a többit összeforralni ügyesen, hogy ne legyen se túl sûrû, se
túl híg. :o)) A krémet rácsorgatni a lapokra, szépen egymás után, mint a bolti
spéci. (csak ez finomabb) Ha nem fogy el azonnal, érdemes hûtõben tárolni, mert
a krém könnyen megolvad.
Ostya töltve-feltekerve
10 dkg. vajat felolvasztunk, beleteszünk mézet, kakót,
diót, mazsolát és egy kis tejet. felfözzül. Meleg legyen, mikor az ostyára
öntjük. Ezáltal az ostya megpuhul és feltekerjük az ostyát, a tetejét bekenjük
a krémmel (annyit kihagyunk belõle) és be a hütõbe. Mikor jól megkeményedett,
akkor szeletekre vágjuk. Igen izletes és különleges. Több ilyen hurkát érdemes
csinálni és mélyhûteni is lehet.
Ostyaba valo grillazs
Hozzavalok: 2 db tojassargaja, 10 dkg cukor, 10 dkg
vaj=kikeverni es addig fözni amig a labos aljarol kezd elvalni. Langyosra
hütjük, vaniliaval, citromhejjel izesitjük.
10 dkg cukrot megpiritunk, hozzaadunk 10 dkg daralt diot,
azzal jol elkeverjük.
Meg forron a kremhez keverjük, es melegen az ostyzlapok
köze kenjük.( finomabb lesz, ha elöször sargabarackizzel vekonyan megkenjük az
ostyalapokat.)
Ha kihült, azonnal fogyaszthato.
Ostyalap töltelek (kokuszos)
Tojásfehérjét, porcukrot gõz fölött habbá verünk és
hozzáadunk egy rendes adag kókuszreszeléket. Összekeverjük és ezt a masszát
ostyalapokra kenjük szépen. A sütõbe (nem túl melegbe) betesszük, de csak
száradni. Ha kicsit barnulgat a széle, akkor jó! Nagyon finom
nass!
Mennyiségeket sajnos nem tudok, teljesen érzésre megy,
de úgy sejtem, hogy 3 tojásfehérje az alap és akkor ki milyen édesen és
kókuszosan enné.
Ostyakrem
(karamellas)
30dkg kristalycukrot folytonos keveres mellett barnara
piritjuk(fontos hogy lyukas legyen a fakanal)Amikor a cukor karamellizalodik,
folytonos keveres mellett hozzaontom, a masfel tubus suritett tejet(a fele
lehet csokis is) es meg 20dkg margarint. Hagyom egy kicsit bugyani. Lehet siman
tolteni az ostyaba vagy rakhatunk hozza kicsi daralt diot vagy mogyorot. Ehez a
mennyiseghez 3 oslyalap kell.
Albert rúd
2 csomag pudingport ( tejszines vagy vaníliás),15 dkg cukrot,3 ek kakaóport,4
dl tejet,2dl feketekávét összekeverünk.
18 dkg rámát megolvasztunk,beleöntjük a keveréket és krémmé főzzük.
Ezt a krémet az albert keksz közé kenjük,a maradékkal kivülről
bevonjuk.Megszórhatjuk kókuszreszelékkel.
Kb: 2 óra múlva ferdén szeleteljük
Pudingfözés mikroban
1.közepes méretű jénaiba öntsd a tejet, kicsit
melegits rajta
2.csészében kevered össze a pudingport kis
tejjel, cukorral
3. öntsd össze őket a jénaiba és 1 percre tedd a
mikróba majdnem max.-on/max.-on (ez vhol mikrofüggő)
4. vedd ki, keverd át alaposan habverővel (nehogy csomós
legyen)
5. másfél percre tedd vissza, majd újra alapos
habverős keverés jön
6. újabb 1-1,5 percre tedd vissza, újra habverős
átkeverés jön (itt ne ijedj meg, ha úgy tűnik, hogy összekapta, mert átkeverés
után teljesen sima lesz megint)
És ezzel kész is van.
HAMISTUROS(töfike6)
Hozzávalók:
3
tojás, 10 dkg kristálycukor,15 dkg margarin, 2 cs.vaniliás cukor, 1 kefír(
A tojást,a margarinnal,cukorral habosra keverni hozzá
a tejet,kefírt,tejfölt. Közepes tepsit kivajazni beleönteni, majd lazán a
tésztát. Tetejére egy kevés darát szórni.
Előmelegített sütőben kb. 1 órát kell sütni.
Túrótorta recept
1/2
csomag babapiskóta, ananászkonzerv(bármilyen gyümölcs lehet), 1/2 kg túró, 20
dkg porcukor, 2 csom. vaníliáscukor, 1 csom. étkezési zselatin,
A kapcsos
tortaforma /26-os átm./ alját kirakjuk a babapiskótával, és az
ananászkonzerv levével, evőkanállal meglocsoljuk ( nem kell rá túl sok lé
mert elázik a piskóta). A túrót villával szétnyomkodjuk és hozzákeverjük a
porcukrot és az apró kockára vágott ananászt. A 2 csomag tejszínhabpótlóport a
öntjük, amikor hűlni kezd.

Kekszes túrós
Az eredeti recept az a Tejfölös kekszes, ezt
turbóztam fel még túróval.
Egy
négyszögletes jénai alját kirakunk kocka alakú háztartási kekszel és a
következő túrókrémet töltjük rá: 25 dkg túró, 1 nagy pohár teföl, 6 ek. cukor,
1/2 dl vízben megmelegített 2 kk. zselatin,

Sport szelet (1,5 adag!)
75 dkg
darált keksz
30 dkg
Ráma
50 dkg
cukor
1 rum
aroma (lehet több is!)
40 dkg
darált dió
Kakaópor
izlés szerint (jó sötét legyen a massza)
A
hozzávalókat összefőzni, sütőpapírral kibélelni egy mélyebb peremes tálcát,
beleönteni a masszát, majd a tetejére csokimázat tenni: 2 tábla Katica ét
tortabevonó+ 20 dkg margarin.
Tiramisu (tojas nelkül)
Hozzávalók:
25 dkg mascarpone
1/2 vaníliapuding (megfőztem egy egész zacskónyit, de nem kell mind)
3 ek cukor (ezt a pudingba főztem bele)
3 ek Amaretto
1 ek narancslé
2 cs. babapiskóta
2 dl kávé
kakaó (Holland)
A (kihűtött)
pudingot, mascarponét, Amarettot habosra keverni. A babapiskótákat megöntözni a
kávéval. Egy üvegtál aljára teszünk 1 sor piskótát, erre kenünk a krémből és megszórjuk
kakaóval. Ezt a műveletet addig folytatjuk míg van az alapanyagokból.
Legutoljára krém maradjon és ezt tálalás előtt hintsük meg kakaóval.
Akkor a legjobb ha 1 napot állt a hűtőben.
Tiramisu - tojás nélkül
Hozzávalók:
1 csomag
babapiskóta
1 csésze feketekávé
1 dl cseresznye- vagy meggylikőr
3,5-
7 dkg porcukor
2 csomag vaníliás cukor
1 kávéskanál fahéj
3
csomag habkeményítő
25 dkg mascarpone
magolt (likőrbe áztatott) meggy
kakaópor
Elkészítés: A babapiskótát átitatjuk a kávéval és a likőrrel. A tejszínt
elektromos habverővel verjük 1 percig, majd belekeverjük a habkeményítő, a
porcukor, a fahéj és a vaníliás cukor keverékét, és az egészet kemény habbá verjük.
A mascarponét adjuk hozzá a felvert tejszínhez. 1 réteg babapiskótára
kenjük rá a krém felét, tegyük rá a kimagolt meggyet, majd a piskóta másik
felét, és a maradék krémet. Tetejét szórjuk meg kakaóporral.
Kókuszos nápolyi
2 dl tej, 1/2 kg cukor, 15 dkg liszt, 30-40 dkg kókusz reszelék, 1 ráma.
A tejet a cukorral felforraljuk, majd a lisztet a kókusszal összekeverjük és a
tejben 4 percig főzzük. A tűzről levéve belekeverjük a margarint. A krém felébe
kakaót teszünk, majd megkenjük a nápolyi lapokat (3 lap: 1 lap nápolyi, egy
réteg krém, 1 lap nápolyi, 1 réteg másik krém, és a tetejére is egy lap).
Súllyal nyomjuk le. (pl.: tegyünk rá egy tálcát, arra meg 2 kilóscukrot egymás
mellé
CHERRY GALUSKA (TRIFLE)
sütes nelkül is keszithetö!
Hozzávalók: 1
csomag bolti piskóta
8 dkg málnalekvár
cherry-brandy
1 csomag tejszín ízű pudingpor
6 tojássárgája
5 dkg porcukor
Arvit- málna- és erdei gyümölcs keverék
díszítéshez málna, banánkarikák vagy bármi
Előkészítés:
A bolti piskótalapot kettévágjuk, megtöltjük málnalekvárral; utána kockákra
vágjuk és egy edénybe tesszük óvatosan, ahol hagyjuk megszáradni, akár egy
egész napig is.
Elkészítés:
Másnap megöntözzük cherry és brandy keverékével, így is hagyjuk egy pár órát
érlelődni.
A tejszín ízű pudingport az előírásnak megfelelően elkészítjük. A 6
tojássárgáját az 5 dkg porcukorral habosra keverjük (mint egy piskótához), majd
összekeverjük a pudinggal. Sűrűre összefőzzük.
A tésztára málnát, banánkarikákat, gyümölcskeveréket (vagy bármit) rakunk. Erre öntjük a fenti krémet. A
krémre óvatosan, keverés nélkül öntünk kemény tejszínhabot. Alaposan kihűtjük.
Megjegyzés: nem lehet szeletelni,
csak nagyméretű kanállal vehetsz belőle. Amúgy ez iszonyúan finom, mindenképpen
csináld meg!! A mostani karácsonyit én szederlekvárral csináltam. Isteni!
Gyöngy nevű, nagyrédei keveréket használtam idén, kiegészítve málnával,
szederrel (!!) és banánkarikákkal.
Én még nem használtam hozzá
tejszínhabot, de biztosan vele is nagyon klassz, ugyanakkor nélküle is kiváló.
U.i.: azért jó, ha hagyod száradni, mert utána (még)jobban fel tudja szívni az
alkoholt. Az aljára leülepedhet a szesz (ha van ideje), na, az brutális...
alkohol, krém, hab, gyümölcs... kész bűnbeesés. Ja, a savanykás lekvár azért
hasznos, mert máskülönben az édes pudinggal (talán) émelyítő lenne.
Eleinte
magam sütöttem a piskótát - aztán rájöttem, a bolti, picit
"fojtósabb" jobban magába szívja a szószokat/ízeket. Meg aztán nagy
mennyiségben... kényelmesebb is. És higgyétek el: valóban megéri várni
valamennyit, mire pl. összeérlelődnek egy csöppet az ízek!
Amúgy gyönyörűen is néz ki: átlátszó, mély üvegtál, benne a világos piskóta,
szép, mélyvörös lekvárral összeragasztva... rá mindenféle gyümölcs (én ugye, a
savanykásabbakkal szeretem - azok úgy "édesednek" tovább, hogy mégsem
lesz "túl sok".) Aztán rá (vastagon!) a csodás, aranysárga krém - én
azért írtam tejszínízű pudingport, mert a sima vaníliással
"snasszabb" volt, így (nekem) izgalmasabb. Végül a
tejszínhab.
Összességében: elképesztően finom, mindenki elolvad tőle, ha bolti piskótából
készítitek, akkor meg gyors és mindenekelőtt: egyszerű!
CHERRY GALUSKA (TRIFLE 2)
Először megolvasztott valamivel több, mint tíz deka
étcsokit. Kimért
Cappucino
torta
Hozzavalok: 4 db tojassargaja,
A tojassargajat a cukorral
habosra keverni, beletenni a mascarpone sajtot es jol kikeverni habverövel.
A zselatin lapokat hideg vizbe beaztatni, es
ezalatt az
Meg forron belekeverni a
zselatin lapokat, utana hozzaadni a konyakot.
A tejszint habba verni es a
mascarpones tojashoz keverni.
A tortalapot meglocsolni a
kaves keverekkel, rakenni a krem 1/3-at, következö lap, megkenni kaves
keverekkel + a krem 17-a, ratenni a tortalap tetejet, meglocsolni kaves
keverekkel es a maradek kremmel lekenni. A tetejet megszorni valodi kakaoval es
minimum 1 orara a fagyasztoba tenni.
Ezt a tortat lehet a
fagyasztoban sokaig tarolni.
Cheescake
4 sz.
1) 3 db tojassargaja +
2)
3) 3 dbtojasfeherjet kemeny habba verni
4) Az egeszet összekeverni, 4 db
kekszmorzsaval megszorni
5) A fagyasztoba tenni
ejszakara
Norsk
izkaka
3 db tojasfeherjet kemeny
habba verni
3 db tojassargajat kikeverni
Csokoladekrem-tortaba
A krém valami isteni, és
ami a titok: meg kell várni, míg hideg lesz a puding, nem kell bele egy egész
kocka margarin, és dobni kell a még forró pudingba kevés fahéjat, egy Mikulást,
vagy egy Nyulat, szezontól függően

Kekszes krémes
1l tejet, 4tojássárgáját, 3van.cukorral, 3van.pudinggal,
1cs zselatinnal, (amit 2evőkanál hideg vízben elkevertünk) 4 evőkanál cukorral
sűrűre főzzük.
Ha kihűlt elkeverni 25dkg margarinnal és a 4
tojásfehérje 5evőkanál cukorral felvert habjával.
A kekszet lerakjuk a tepsibe, rákenjük a
krémet, a tetejére is kekszet rakunk és csokimázzal leöntjük.

A töltelékhez való cukrászkrém, vagy sárgakrém
Hozzávalók:
1 l tej
30 dkg cukor
8 tojás
15 dkg
liszt
1 vaníliarúd (közepe kikaparva)
citromhéj
Elkészítése:
A tejet a vaníliával és a citromhéjjal forraljuk fel. Közben a tojást a
cukorral verjük fel habosra, és tegyük bele a lisztet. A felforrt tejhez adjuk
hozzá a lisztes-tojásos keveréket, és lassú tűzön, gyorsan kavargatva főzzük.
A forrástól számítva 5 perc kell, mire elkészül.
Ez a krém nagyon sok desszert
alapja.
Készíthetjük kakaóval, mogyoróval, dióval, mandulával vagy kávéval is.
Megjegyzéseim:
A fent leírt
krémnek csak a fele szükséges a krémeshez!!! A másik felét a képviselöfánkok töltéséhez
használtam. A
képen kicsit fehér a csoki a tetején, de ez amiatt volt, mert a hütöben
tároltam. Miután felvette a szoba hömérsékletét, újra szép fénye lett a
csokimáznak.

Tejfölös - kekszes Delfi módra
A négyzet
alakú kekszet a tepsi aljára sorba lefektetni. Ráönteni a 4 evőkanál
porcukorral elkevert tejfölt. Újra egy sor keksz. Minden darab keksz tetejére egy banánkarika és
zselatinnal leönteni. A zselatin színe és íze egy kis meggylével szép
pirosra és finomra varázsolható. Éjszakára hűtőbe vagy hideg helyre tenni. Reggelre a keksz megpuhul.
Szerintem
ezt fejlesztették már túróssá, mint ahogyan Én is megcsináltam a hétvégén és a
tejfölbe banánt törtem, és epret.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése