2021. december 13., hétfő

sütik

 

Kossuth-kifli

Hozzávalók:

  • 40 dkg vaj
  • 40 dkg liszt
  • 40 dkg cukor
  • 6 tojás
  • 2 közepes citrom
  • 1 csipet só
  • 15 dkg dióbél

Elkészítés ideje:

25 perc

Elkészítés menete:

A tojásokat válaszd ketté, ez legyen az első lépés. A fehérjéhez add hozzá a csipetnyi sót, majd habverővel verd kemény habbá, aztán tedd félre. A sárgáját keverd simára a cukorral, majd olvaszd meg kicsit a vajat, és add hozzájuk. A citromokat nagyon alaposan tisztítsd meg, majd reszeld héjukat ehhez a keverékhez, és facsard mellé a levüket is.

Ezután add hozzájuk a felvert habot, majd szitáld hozzájuk a lisztet is, és keverd az egészet homogén masszává. A sütőt melegítsd elő 200 Celsius-fokra.

Egy tepsit bélelj ki sütőpapírral, egyengesd el benne a masszát, majd szórd meg a dióbéllel - előtte célszerű durvára törni. Ha mindezzel megvagy, told be a sütőbe, és nagyjából 15-20 perc alatt süsd készre, majd, ha kihűlt, egy pohárral szaggasd kifliformájúra.

Gyors kókuszos süti

Hozzávalók:

  • 20 dkg cukor
  • 1 tojás
  • 2 kispohár tejföl
  • 20 dkg rétesliszt
  • 5 dkg kókuszreszelék
  • fél csomag sütőpor

Elkészítés:

A hozzávalókat összekeverjük, kikent kisméretű tepsiben sütjük 160-180 fokon. Ha a tészta kihűlt, tetejére csokimázt kenünk, és megszórjuk még kókuszreszelékkel.

Megjegyzés:

Nagyon gyorsan el lehet készíteni, amilyen gyors, olyan finom is.

mi van a hűtődben?

17 tojásos recept

receptek édes süti kókuszos süti

 

Kalória?

 

17 tojásos

hozzászólások (15)

hirdetés

story

Talán már van 20 éve is, amikor kaptam ezt a receptet, egy munkatársnőmtől, Ibikétől. Akkoriban névnapokon mindig vittünk be a gyárba (akkor még voltak gyárak) sütit és megkínáltuk egymást. Igaz, én a kókuszt nem szeretem, de az alját levágtam és úgy ettem, mert ez a krém isteni finom. Akkoriban elég sokszor én is megsütöttem, de feledésbe merült. Most jött a Melinda és Ferenc...

story folytatása

hozzávalók / 8 adag

A kókuszos tésztához

A piskótához

A krémhez

A tetejére

mi van a hűtődben?

17 tojásos recept

17 tojásos

story

Talán már van 20 éve is, amikor kaptam ezt a receptet, egy munkatársnőmtől, Ibikétől. Akkoriban névnapokon mindig vittünk be a gyárba (akkor még voltak gyárak) sütit és megkínáltuk egymást. Igaz, én a kókuszt nem szeretem, de az alját levágtam és úgy ettem, mert ez a krém isteni finom. Akkoriban elég sokszor én is megsütöttem, de feledésbe merült.

A kókuszos tésztához

A piskótához

A krémhez

A tetejére     15 dkg étcsokoládé (vagy tortabevonó)

elkészítés

  1. A 10 tojásfehérjét elkezdjük verni, még keményedés előtt beletesszük a cukrot és habosra verjük.
  2. Hozzákeverjük a kókuszt és kizsírozott, lisztezett tepsibe öntjük (25X35), elsimítjuk.
  3. A 7 tojásból piskótát készítünk, de csak 5 kanál lisztel és 1 kanál kakaóporral.
  4. Ezt ráöntjük a kókuszos habra, elsimítjuk és mint a rendes piskótát, megsütjük (kb. 35 perc).
  5. Közben elkészítjük a krémet, 10 tojássárgájából a tejjel és 4 ek liszttel jó kemény krémet főzünk.
  6. Hideg vízbe állítjuk és ha kicsit kihűlt, hozzákeverjük a főzés nélküli pudingot és a margarint, amit a cukorral habosra kevertünk.
  7. Rákenjük a piskótára és a tetejére csokimázat öntünk. Ha megdermedt, azonnal fogyasztható, nagyon finom.
  • sütési hőfok: 180°C
  • sütési mód: alul-felül sütés
  • tepsi mérete: 25x35 cm

mi van a hűtődben?

Bounty szelet Fahéjtól recept

 

Bounty szelet Fahéjtól

hirdetés

story

Névnapomra készítettem ezt a sütit a munkatársaimnak. Életemben először sütöttem, nagy lutri volt tehát. De minden jól sült el szerencsére, mert ízre is, állagra is, kinézetre is jó lett. Kollégáim legalábbis dicsérték, és a családomnak hagyott néhány szelet is rekord idő alatt elfogyott. Már csak azért is szeretni fogom ezután, mert nem hagyott cserben. Két könyvben találtam két hasonló. receptet, azokat variáltam össze saját tapasztalataim és ízlésem szerint. Persze nem írtam le, hogyan is változtattam az arányokon. Gyorsan fel is teszem a Nosaltyra, nehogy elfelejtsem, miből mennyi volt az annyi.:)..

A tésztához

A kókuszos réteghez

A krémhez

A tetejére

elkészítés

  1. A lisztet összekeverjük a sütőporral, a cukorral, a kakaóporral. Ezt a margarinnal elmorzsoljuk, hozzáadjuk a tojást, és kevés tejföllel jól nyújtható tésztát gyúrunk. Két részre osztjuk. Az egyiket kinyújtjuk, és egy kikent, kilisztezett tepsibe tesszük.
  2. A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verjük, majd finoman belekeverjük a kókuszreszeléket. Ezt a masszát egyenletesen a tepsiben lévő tésztára kenjük. A barna tészta másik felét is kinyújtjuk, és a kókuszos masszára helyezzük.
  3. Előmelegített sütőben 180 °C-on 20 perc alatt megsütjük. Hagyjuk kihűlni.
  4. A tojássárgákat homogénre keverjük a liszttel és a cukor felével, a tejet fokozatosan adva hozzá. Állandóan kevergetve felfőzzük, és jól besűrítjük. Néha megkevergetve kihűtjük.
  5. A porcukor másik felét habosra keverjük a vajjal és a vaníliás cukorral, és a kihűlt főzött krémmel összekeverjük, hogy szép, csomómentes és könnyű legyen. Ezt a krémet rákenjük a kihűlt tésztára.
  6. Rövid időre hidegre tesszük.
  7. A tortabevonót gőz fölött felolvasztjuk, elkeverjük az étolajjal, és gyorsan, könnyed mozdulatokkal egy lapos késsel a sárga krém tetejére simítjuk. Gazdagon megszórjuk kókuszreszelékkel.
  8. Másnap, sőt harmadnap a legfinomabb. Éles, vékony pengéjű késsel szeleteljük, közben a kés pengéjét minden vágás után forró vizes szivaccsal áttöröljük.
  • sütési hőfok: 180°C
  • sütési mód: alul-felül sütés
  • tepsi mérete: 34x34 cm

Kávés-kókuszos süti recept

Kávés-kókuszos süti

hozzávalók / 12 adag

A tésztához:

  • 7 db tojásfehérje
  • 200 g porcukor
  • 250 g kókuszreszelék
  • 4 ek sima liszt
  • 1⁄2 cs sütőpor

Krémhez:

  • 7 db tojássárgája
  • 120 g porcukor
  • 200 ml főzött kávé
  • 3 ek sima liszt
  • 250 g margarin

Mázhoz:

  • 200 g porcukor
  • 2 ek holland kakaópor
  • 100 g margarin
  • 3 ek forró víz

elkészítés

  1. A kókuszos tészta készítése: a tojásfehérjékből és a porcukorból kemény habot verünk.
  2. Hozzákeverjük a kókuszreszeléket, lisztet és a sütőport.
  3. Alaposan átkeverjük, majd sütőpapírral bélelt tepsiben, előmelegített sütőben, kb. 15-20 perc alatt rózsaszínűre sütjük.
  4. A krém készítése: krémet főzünk a tojássárgákból, porcukorból, a hideg, leszűrt feketekávéból, és a lisztből.
  5. Ha már langyos a krém, hozzákeverjük a margarint, és a kókuszos tésztára kenjük.
  6. A csokimáz készítése: forró vízfürdőben egy fazékban összekeverjük a porcukrot, kakaóport, margarint, és a 3 ek forró vizet.
  7. Felolvasztjuk, és a krém tetejére kenjük. A süteményt hideg helyre rakjuk, és hagyjuk megkeményedni a csokimázat.
  8. Meleg vízbe mártott késsel szeleteljük.
  • sütési hőfok: 180°C
  • sütési mód: hőlégkeveréses
  • tepsi mérete: 30×40 cm

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése