|
Kekszes krémes |
|
Kekszes
krémes Hozzávalók: 1 cs. kocka alakú háztartási keksz 1,5 cs. vaniliás pudingpor 2 db tojás 7 evőkanál cukor 1
evőkanál liszt 12.5 dkg margarine fél csomag zselatin Tepsi alját ( 30*22cm ) kirakjuk a keksszel és a következő
krémet tesszük rá: Krém: A pudingport, a zselatint, a tojások sárgáját, a cukrot, a
lisztet egy kevés tejjel csomómentesre kikeverjük. Beleöntjük a tejbe és
sűrűre főzzük. Amíg forr, belekeverjük a tojások felvert habját és
beledaraboljuk a margarint. Óvatosan a kekszre merjük (nem öntjük!) és kirakjuk a tetejét is
keksszel. Másnapra megpuhul és gyönyörűen lehet szeletelni.
|
|
Almatorta - sütés nélkül |
|
Sütés
nélküli almatorta Egy kapcsos tortaformát kirakunk jó szorosan babapiskótával. A lereszelt almát puhára pároljuk Mikor kihűlt felverünk kb 1,5 - Pár órát pihentetjük, miután kivettük a tortaformából szépen
lehet szeletelni. Nagyon egyszerű elkészíteni, mutatós és nagyon finom süti!
|
|
Citromos álom |
|
CITROMOS ÁLOM / Illeskrisz
recepje, NLC 25 dkg cukrozott tetejű babapiskóta ( mert ez jobban puhul ), A tejfölt habosra keverjük a kétféle
cukorral, belekeverjük a citromok reszelt héját és levét. A tejszínt kemény
habbá verjük, majd óvatosan beleforgatjuk a citromos krémbe. Egy jénai tál
alját kirakunk babapiskótával, rákenjük a fele krémet, majd ismét egy sor
piskóta jön és a tetejére simítjuk a maradék citromos krémet.
Citromgerezdekkel és levélkével díszítjük. Egy éjszakára hűtőbe tesszük.Nagyon
finom, könnyen elkészíthető sütés nélküli sütemény.
|
Dinnye süti /floryka
Piros
részhez: 12,5 dkg margarin, 20 dkg
darált keksz, 10 dkg porcukor, 1 piros ételfesték, 1 rumaroma, 2-3 cl.
sárgadinnye vodka vagy víz
Zöld részhez: 12,5 dkg margarin, 30 dkg darált keksz, 1 zöld
ételszínezék, 10 dkg porcukor2-3 cl sárgadinnye vodka vagy víz
A magokhoz kevés tortabevonó
Elkészítés:A piros
masszából készítünk 6 db. Egyforma golyót, és a zöld masszát is elosztjuk 6
felé, és ezzel beburkoljuk a piros golyókat. 1 éjszakára hűtőbe tesszük, utána
elővesszük és mindegyik dinnyét jó éles késsel 8 felé vágjuk. Érdemes úgy
szeletelni, hogy először félbe vágni, utána vágott felével lefelé fordítva
darabolni tovább. Ha nem így járunk el, akkor morzsálódik a zöld széle. Én csak
a második adagnál jöttem rá, hogy így lesz szép.Miután ügyesen felszeltük,
olvasztott csokiból kis magokat pötyögtetünk mindegyik szelet mindkét oldalára
egy fogvájó segítségével vagy mint a képen látható csokidarával is
megszórhatjuk.
A piros
részhez a recept eredetileg sárgadinnye aromát ír de mivel szinte sehol nem
lehet kapni így szerintem megteszi a rumaroma is. 
Egyszerű
banános süti
Vegyél kicsi
kör alakú piskótatallért. Két piskótatallér közé tegyél egy kb. fél cm-es
banánkarikát. Középen tűzd össze fogvájóval. Készíts egy sűrű vanília
pudingot. Mártsd bele az elkészített, összetűzött banános piskótákat a meleg
pudingba és helyezd őket sütőpapírra.
Másnap a
legfinomabb, amikor megpuhul a piskóta és összeérik a banánnal. Bármilyen
pudingba, vagy olvasztott csokiba is mártható.

Gesztenyeszív
2 cs. gesztenyemassza, 10 dkg margarin, 8 db darált
babapiskóta, 1 cs.vaniliáscukor, ízlés szerint kristálycukor kevés vízben
felolvasztva, kevés rum.
Ezt a masszát téglalap alakúra nyújtottam és 18
egyforma darabra felvágtam. Egy formát a markomba tettem és a másik kezem
hüvelykujjával a közepét megnyomtam. Így alakult ki ez a forma. (remélem
érthetően írtam le). Utána 3/4 részét olvasztott csokiba mártottam.

Gesztenyés tekercs
A tésztához : 25 dkg
darált keksz, 18 dkg margarin, 10 dkg porcukor,
A krémhez : 25 dkg
gesztenyemassza, 12 dkg margarin, 10 dkg porcukor, 1-2 kiskanál rum, kb. 10 dkg
csokoládé a bevonáshoz.
Elkészítés: A kekszet a
margarinnal, a cukorral, a rummal, a kókuszreszelékkel és a kakaóval
összedolgozzuk. Akkor jó mikor a cukor elolvadt benne, szinte össze kell
gyúrni. A felengedett gesztenyemasszát villával összetörjük és a margarinnal, a
cukorral, a rummal addig kevergetem amíg a cukor el nem olvad. ( én egy pár
másodpercre betettem a mikróba, meglangyosítottam mert így könnyebben elolvadt
a cukor és könnyebben össze lehet dolgozni is ) Egy tiszta konyharuhát
megvizezünk, kiterítjük, és a kekszmassza felét 20 * 25-ös téglalappá
formáljuk, nyomkodjuk. A töltelék felét rásimítjuk, majd a konyharuha
segítségével felgöngyöljük. A másik tekercset ugyanígy készítjük el, majd
legalább 1 órára hűtőbe helyezzük. Végül a tetejét olvasztott csokoládéval
vékonyan bevonjuk. Ecsettel a legkönnyebb vékonyan csokizni.
Konyharuha helyett sokkal egyszerűbb sütőpapírt használni! Arra kinyújtani és azzal feltekerni!
Aki nem szereti a túl édes dolgokat, az ne
tegye bele az írt cukormennyiséget mert szerintem túlzottan édes!

Keksz
sünik / Rama Sütigyár receptje
Hozzávalók:
10 dkg
margarin; 3 evőkanál cukrozatlan kakaópor; kb.
Elkészítése:
A kekszet a kétféle
cukorral, a puha (szobahőmérsékletű) margarinnal, a kakaóporral meg a tejjel
összegyúrjuk. Akkor jó, ha összeállt, és a cukor is elolvadt benne. ( Én
porcukrorral készítettem. ). A masszából nedves kézzel kb. 32 db, diónyi
nagyságú gömböt formálunk, melyeket azután kicsit hosszúkásra, amolyan süni
alakúra formálunk. A mandulával úgy tűzdeljük meg, mintha ezek lennének a süni
tüskéi. Be lehet vonni olvasztott csokoládéval de anélkül is nagyon mutatós,
egyszerű süti.
Elkészíthető úgy is, hogy a süniket meghempergetjük
kókuszreszelékben és azután helyezzük el a tüskéket és a szemet. A szemeket
felvert tojásfehérjéből, francia drazséból, olvasztott fehér csokoládéból is
készíthetjük.

Kekszes-tejfölös süti
1 nagy pohár tejfölt elkeverek 6- 8 ek. cukorral
és egy vaníliás cukorral. Egy tepsibe sorba rakok háztartási kekszet, rá a
cukros tejfölt, majd még egy réteg kekszet.
Megjegyzés: keverhetsz a cukros tejfölhöz áttört túrót, úgy is nagyon
finom! Bármilyen gyümölccsel készíthető, könnyű, finom nyári édesség.

Gesztenyés méhkas süti
Hozzávalók: 50 dkg gesztenye massza, 10 dk darált babapiskóta, 1 cs. vaníliás
cukor, egy kevés porcukor (ízlés szerint), kb. 2.5 cl rum, kakaópor
Elkészítés: A hozzávalókat a kakaópor kivételével összegyúrom. Egy nagyon
kevés részt kiveszek belőle és azt kakaóporral színezem. Először a sötét részt
betöltöm a darázs formába, majd a világos részt a kaptár formába. Eltávolítom a
formát és végül kör alakú keksz alapra helyezem. Én most zselés piskótatallérra
tettem őket.

Ilyen formával készítettem :
Kókuszdió
Hozzávalók:
A külsejéhez: 2 evőkanál rum; 5 dkg keserű kakaópor; 30 dkg darált dió;
20 dkg barna cukor
A belsejéhez: 10 dkg margarin; 10 dkg kókuszreszelék; 10 dkg
porcukor
A forgatáshoz: 6-8 dkg kókuszreszelék
A díszítéshez: 15 szem fél dióbél
Elkészítése: Először a belsejéhez valókat gyúrjuk össze, és 15 egyforma
kis golyót formálunk belőle. 15-20 percre a mélyhűtőbe tesszük, hogy a formáját
megtartsa. A külsejéhez valókat addig gyúrjuk, míg a cukor el nem olvad benne,
majd nedves kézzel 15 egyforma gombócot formálunk belőle. Két tenyerünk között
egyenként kissé ellapítjuk, a közepére egy kókuszos gombócot teszünk, majd újra
összegömbölygetjük ugyanúgy, mint amikor szilvásgombócot készítünk.
Kókuszreszelékben megforgatjuk, végül hűtőszekrényben vagy mélyhűtőben dermedni
hagyjuk, Tálaláskor forró vízbe mártott késsel félbevágjuk, és egy-egy negyed
dióval díszítjük.
Megjegyzés: a külső részt egy kis tejjel dolgoztam össze. Ha esetleg
lágy lenne a massza, nyugodtan lehet tenni hozzá darált kekszet. Se a külső, se
a belső részhez nem tettem hozzá a receptben írt cukor mennyiségét, így nem lett
tömény és túl édes.

MORGÓS CSÚCS
Hozzávalók: 10 dkg darált háztartási keksz, 20dkg darált dió, 30dkg
porcukor,4 dkg kakaópor, 8 dkg margarin, esetleg egy kevés tej.A forgatáshoz
kristálycukor.
A gesztenyés töltelékhez: 25 dkg
fagyasztott gesztenyemassza,5 deka porcukor,15deka darált háztartási keksz,10
dkg vaj, egy kevés rum
egyéb: kézi citromfacsaró, befőtt meggy, vagy cseresznye
A kekszet a dióval, porcukorral, kakaóval,
tojásokkal, ha kell, egy kevés tejjel összegyúrjuk. nedves kézzel, kb. 25 db
kis gombócot formálunk belőle, amiket kristálycukorban meghempergetünk. A
felengedett gesztenyemasszát, a porcukorral, a keksszel, a puha vajjal és egy
kevés rummal összedolgozzuk. A kekszes diógombócokat egyenként egy felfordított
citromfacsaró üregébe töltjük, pontosabban inkább csak körben a falához
nyomkodjuk hasonlóan ahhoz mikor egy tortaformát bélelünk
tésztával. A közepébe teszünk egy magozott meggyet. a gesztenyés
töltelékkel pedig teljesen betöltjük az üreget. Ezután (mivel cukorba
mártottuk) könnyedén kiütjük a formából. Így kapjuk a kis csúcsokat, ami kívül
diós, belül gesztenyés.
Megjegyzés: én nem tettem bele tojást, és meglepően könnyen
kijött a tészta a citromfacsaróból a cukrozás miatt! Pedig én is féltem, hogy
bele fog ragadni. Aki nem szeretné túl édesre készíteni az ne tegye bele
mind a 30 dkg porcukrot! Mivel a külsejét is muszáj cukrozni, ezáltal ezt
nagyon soknak találtam.

Kókuszgolyó
Hozzávalók: 50 dkg darált keksz, 10 dkg vaj, 2 ek. kakaó,
20 dkg porcukor, 1 mokkáskanálnyi rumaroma, 1 csomag kókuszreszelék,
meggybefőtt leve
Elkészítése: A kekszet ledaráljuk, elkeverjük a cukorral, a
kakaóval és a szobahőmérsékletű vajjal. A meggybefőtt rumaromával ízesített
levéből annyit teszünk hozzá, hogy formálható legyen. Nedves kézzel golyókat
készítünk belőle és egyenként megforgatjuk őket a kókuszreszelékben. Fóliával
letakarva hűtőszekrénybe tesszük, míg megkeményedik. Egy kevés kávéval még
ízesíthető.
Érdemes megvárni, míg jól lehűl és az ízek összeérnek benne!
Puncsos keksz-szelet / yvettsz
Hozzávalók: Háztartási keksz 1cs.
rumpuncs pudingpor 1cs. csokoládés
pudingpor
25dkg
margarine Cukor Tej
A pudingokat 4-
Túrógolyó
Hozzávalók:
-50 dkg túró -30 dkg porcukor -ízlés szerint vaníliás cukor
-30 dkg kókuszreszelék -mogyoró,mandula
vagy mazsola
A túrót a porcukorral és a van. cukorral
összekeverjük,majd 10 percig állni hagyjuk!Ezután hozzáadjuk a kókuszreszeléket
és összekeverjük.A masszából kis golyókat formázunk,megforgatjuk
kókuszreszelékben.A golyók közepébe lehet tenni mogyorót,mandulát,vagy az
egészbe mazsolát.Könnyű,nyári édesség,hűtve fogyasztjuk!
Megjegyzés: nem tettem bele a 30 dkg porcukrot mert sokalltam. A
kókuszreszelékből is egy kicsivel kevesebbet tettem bele, helyette kevés darált
háztartási keksszel készítettem formázhatóvá.

Sport szelet
Hozzávalók : 50 dkg
darált keksz, 4 evőkanál kakaópor, 25 dkg margarin, 20
dkg kristálycukor,
A darált kekszet a kakaóporral összekeverjük. Ezután egy edényben
a margarint, a cukorral és a tejjel összemelegítjük annyira, hogy a vaj és a
cukor elolvadjon. Ezt ráöntjük a kakaóporral összekevert kekszre és hozzáadjuk
a rumot vagy a rumaromát. Jól összekeverjük a masszát és egy tepsibe vagy
jénaiba nyomkodjuk. Én egy 23*24 cm-es formát alakítottam ki belőle. Nem kell
sem sütőpapír, se más alája, simán kijön. Betenni a hűtőbe, míg a csokimáz
elkészül. Gőz felett 2 tábla tortabevonót 2 ek. étolajjal felolvasztani,
rákenni, hűtőbe rakni és forró vízbe mártott késsel szeletelni.
Megjegyzés: Én csak 1
tábla csokoládét használtam hozzá, mert nem akartam, hogy vastag legyen rajta a
csokimáz. Nekem egy kissé leragadt pedig teflonos tepsiben készítettem. Késsel
alávágtam, így azért szépen feljött. Aki fél a leragadástól annak azt ajánlom,
hogy folpack fóliára nyomkodja rá a masszát.
Nagyon finom és egyszerű recept!








Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése