2021. december 13., hétfő

kinder szelet

 

 

 

Kinder-szelet recept 

Kinder-szelet recept

 előkészület: 20 perc              sütés: 20 perc

hozzávalók 4 főre 

Tésztához:

  • 15 dkg porcukor
  • 5 dkg vaj
  • 2 ek kakaópor
  • 2 tojás
  • 2 ek méz
  • 35 dkg sima liszt
  • 1 kk szódabikarbóna

Krémhez:

  • 2 cs vaníliás pudingpor
  • 3 dl tejföl
  • 3 ek liszt
  • 4 dl tej
  • 20 dkg porcukor
  • 20 dkg puha vaj
  • 1 tábla tej tortabevonó csoki

elkészítés 

  1. A porcukrot, vajat, kakaót, tojásokat és a mézet gőz felett összedolgozzuk.
  2. Ha összeolvadt, levesszük a gőzről, és hozzákeverjük a lisztet, amibe belekeverjük a szódabikarbónát.
  3. Vigyázva összedolgozzuk, mert kicsit meleg.
  4. 2 cipót készítünk és egy tepsi hátán két egyforma lapot sütünk belőle.
  5. Amíg a lapok hűlnek, elkészítjük a krémet:
  6. A tejfölben elkeverjük a lisztet és a pudingport.
  7. Hozzákeverjük a tejet és sűrűre főzzük. (Állandóan kevergessük, mert könnyen összecsomósodik.)
  8. Hideg helyre tesszük, hogy kihűljön.
  9. A vajat habosra keverjük a porcukorral és ha a massza kihűlt, összekeverjük.
  10. A két lap közé kenjük a krémet (az összeset).
  11. Tetejére öntjük a megolvasztott tortabevonó csokit.
  12. Kicsit állni hagyjuk. Legjobb, ha egy éjjel pihen, és felszeleteljük.

recept adato

mignon

2009-08-24 20:08

Kedves Mária!
Megtetszett a recept, de egy kis pontosítást és segítséget kérnék a tészta sütése kapcsán.
A cipókat kinyújtod (mekkorára?) és úgy teszed a tepsi hátára vagy azon nyújtod eleve? Alatta megvajazod? A két lapot egymás után sütöd? Hány fokon és mennyi ideig?
Előre is nagyon köszönöm!
Üdv:   mignon

 

Kedves Mignon!
A cipókat egyenként nyújtom ki jól meglisztezett deszkán, és utána teszem rá a tepsire. Felcsavarom a nyújtófára, és úgy rakom rá. Akkorára nyújtom amakkora a tepsi.Amin én sütni szoktam az 35x20 cm. A tepsi hátát jól meg kell vajazni, mert mézes tészta és kicsit ragad.
Minden lapnál meg kell vajazni.A sütőm nekem régi, így én nagy lángon szoktam sütni, kicsit előmelegítem a sütőt.
Nagyon gyorsan sül, nem kell sokáig sütni. Ha jön az illat, tapintsd meg, és ha világos mézesszíne van akkor jó. Nagyon könnyen meg ég, mert méz van a tésztájában.
Örülök hogy megtetszett, bátran próbáld ki.
A tésztáját kicsit nehéz kinyújtani, de a végeredmény ezt feledteti.
Üdv Marika

  • válasz       mignon     2009-08-28 20:36

Kedves Marika!
Nagyon köszönöm a részletes leírást, így már neki merek vágni és hétvégén (ha időm úgy engedi) feltétlenül elkészítem!!
Természtesen beszámolok majd a végeredményről! Köszönettel:  mignon

Kedves Olvasótársaim!
Én is megsütöttem ezt a sütit, és csak jót tudok mondani. Nagyon könnyen elkészíthető, nagyon guszta, nagyon finom, nagyon köszönöm ezt a tuti receptet. Megosztanám veletek a nyújtási technikámat, amit csak ajánlani tudok mindenkinek.
Legyen a konyhádban egy kétszer akkora méretű erős fólia darab, mint a tepsid. A nyújtani való tésztát kissé megformázva közzé kell tenni ennek a összehajtott fóliának és egy szikra liszt nélkül gyönyörűen el lehet nyújtani a tésztát, a szélét egyenesre formázni. Mikor kész szépen le lehet választani róla a felső réteg fóliát, rásimítani a tepsi méretére vágott szilikonos sütőpapírt, aminek a segítségével meg lehet az egészet fordítani és a másik rész fóliát lehúzni róla, aztán mehet a tepsire, majd az előmelegített sütőbe. Nincs szükség tepsi vajazásra, zsírozásra, mikor kész simán lejön a papírról, ami többször is felhasználható. Ajánlom legyen mindenkinek a konyhájában szilikonos sütőpapír, mert ha megismeri nem tud leszokni róla. No meg a tésztanyújtáshoz erős fólia, amit szintén többször fel lehet használni, csak szépen meg kell tisztítani, törölgetni. Ha van kérdés szívesen segítek, ha valami nem egyértelmű.

  • válasz   Hédi     2009-10-12 16:48

Szia!
Megsütöttem a sütit,finom lett,de a tészta kicsit száraz lett és nem is lett olyan szép magas.Szerinted mi lehetett a hiba?Köszi a receptet.Hédi

  • válasz    Sárvári Mária    2009-10-16 16:40

Szia Hédi!
Nem tudom milyen lisztet használtál, én a Gutai finom lisztből szoktam sütni.
Ha nagyobb tepsin sütötted, akkor vékonyabb lehetett a tészta. Az enyém nem szokott száraz lenni, de másik sütiknél, pl a Zserbónál szoktam észrevenni, hogy ha más a liszt, vagy kicsit nagyobb a tojás akkor más lesz a végeredmény.
Remélem azért ízlett, próbáld újra, és akkor biztos jobban sikerül. Marika

  • válasz m     Yvette     2009-12-19 21:13

Szia!
Nagyon tetszik a recept, akkor a közepes méretű tepsimet használjam, igaz? A tejfölt tényleg fel kell főzni? Nem fog összecsomósodni? Köszönöm!

manka

2009-12-22 20:01

Közepes tepsiben nyugodtan sütheted. A Krémet úgy készítsd ahogy le van írva.
Kevergesd és akkor nem lesz csomós.
Én drótos habverővel szoktam.
Nyugodtan állj neki nem olyan bonyolult mint aminek látszik, és garantáltan ízleni fog!
Boldog Karácsonyt!

bumi

2010-01-12 15:25

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen típusú pudingból csináljam, Dr Oetker főzős? de akkor azt főzni kell nem?

maria_0725

2010-01-13 16:42

Nyugodtan készítheted Dr Oetker főzős vanília pudinggal. Keverd el a pudingport a tejföllel és a tejjel és főzd fel, mint amikor pudingot készítesz.Kevergesd, hogy ne csomósodjon meg. Ha kihűlt akkor keverd a krémhez hozzá és azzal töltsd meg a lapokat Sok sikert hozzá!.

Kedves Bebe1015!

Nagyon jó és hasznos tanácsokat írtál le. Szeretnélek megkérdezni, hogy pontosan hol lehet venni szilikonos sütőpapírt és ilyen erősebb fóliát, ami a sütéshez kell? Többszőr hallottam már róla, de ez idáig még nem találkoztam velük sehol. Köszi a választ előre is!

szucsi

2010-02-07 07:44

Nagyon finom olcsó és a gyerekekkel együtt lehet csinálni.Már sokszor csináltam.Kösz a receptet

Kingacska

2010-02-15 10:16

Sziasztok, nagyon jól néz ki a süti, és mivel mindenki csak dicséri ezért ma el is készitem! Kérdésem az volna, hogy én a mézet kiakarom hagyni. Lesz attól valami baja a tésztának?:D És a képem látható sütit 35*20 cm tepsibe sütted? Márcsak azért mert szeretném, ha annyira felnőne mint a képen:D

Marika-0725

2010-02-15 14:43

Nem tudom miért akarod kihagyni a mézet,az kell bele, mert különben nem ilyen lesz a tésztád.
meg lehet próbálni nélküle, de a végeredmény bizonytalan.A tepsi méret valóban35x20 cm

Kingacska

2010-02-17 12:59

Sziasztok. Nah én is elkészitettem...De sajnos egy kicsit későn vettem észre, hogy meg kell olvasztani a tojásokat,a vajat..stb gőz felett..Hát igen..pedig ezerszer elolvastam a receptet és annyira akartam h hamara legyen kész, hogy a tészta hozzávalót mind egybe raktam és kezdtem gyúrni..Hát ne mondjam h nagyon nagyon kemény masszát kaptam :)))))) A tésztája pedig....hát keksz lett..De persze tegnap este sütöttem és akartam hagyni egy éjszakát állni, de tegnap már a 3/4-e el is fogyott (persze úgyis hiába lett volna..mivel mára se puhult meg a kekszecském:D).
Innen látszik, hogy nagyon finom még akkor is ha bakival készül el.De hamarosan újra készitek majd.Szép napot mindenkinek!

maria_0725

2010-02-17 14:35

Kingácska ne keseredj el másodszor már biztos sikerül. Az ember a hibáiból tanul a legjobban,és ha keményen is elfogyott akkor nem volt olyan rossz, csak kicsit keményebb mint kellett volna.Szép napot és jó próbálkozást! Marika

kata1986

2010-02-18 12:19

Sziasztok!
A hétvégén én is el fogom készíteni a sütit, mert gyönyörűen néz ki, és látom írtátok azt is hogy finom.
Bebe1015 én is köszönöm a tippjeidet, nekem van szilikonos sütőlapom, de még nem mertem kipróbálni, de ezek után ki fogom.
Mesebaba21 erős fólia szerintem jobb minőségű szemeteszsák is lehet, én a szilikonos sütőlapokat pedig a www.konyhatizezercikk.hu oldalon rendeltem. Szilikonos ecsetet is vettem, az nagyon szupi, mert nem jön ki belőle szál mint a régi kenőtollakból és könnyű elmosni.
Köszi a receptet Mária!
Üdv.:Kata

kata1986

2010-03-01 12:23

Kedves Marika!

Elkészítettem a sütit, de több problémám is volt. Egyrészt az, hogy nekem sokkal több liszt kellett, hogy egyáltalán nyújtani tudjam. Nehéz volt kinyújtani, és nem emelkedett meg eléggé a süti. Először kemény volt a tészta, de másnapra megpuhult.
A krém nekem nem fehér hanem sárga lett, és nehezen sűrűsödött, még mindig folyós kicsit, pedig kétszer is besűrítettem. Ez azért is érdekes, mert amikor a tűzhelyen kevergettem akkor meg alig bírtam megmozdítani a habverőt benne...
Végül nem lett olyan rossz, de a krém aggaszt a legjobban mert még mindig folyós...

maria_0725

2010-03-01 17:39

Nem tudom miért nem sikerült, több buktatója is lehet a dolognak.
Nagyobb kanállal tetted a mézet, vagy nagyobbak voltak a tojások, de a liszttől is függhet a dolog.
Ha több lisztet használsz akkor keményebb lesz a tészta és nem sül olyan szépen.Kinyújtani kicsit amúgy is nehéz, de kaptunk hozzá tippeket. Szilikonos sütőpapír között nekem is sokkal jobban sikrült kinyjtani mint hagyományosan.
A krémet sem értem igazából, lehet hogy nem vártad meg míg teljesen kihűl a pép.
Ne keseredj el legközelebb biztos hogy jobban fog sikerülni.Marika

további ajánlataink

  • Túró Rudi torta

Túró Rudi torta

  • Ellenállhatatlan choco-coco (Choco-coco süti 2.)

Ellenállhatatlan choco-coco (Choco-coco süti 2.)

  • Bounty-szelet

Bounty-szelet

  • Pöttyöske

Pöttyöske

  • Tiramisu kockák

Tiramisu kockák

  • Túrópöttyös bocimobil

 

 

 

Formabontó túró rudi recept

Formabontó túró rudi recept

 előkészület: 35 perc

hozzávalók 4 főre 

  • 250 g zsíros tehéntúró
  • 1 tojássárgája
  • 2 ek porcukor
  • 1/2 citrom leve és héja
  • 1 ek habtejszín

csokimázhoz

  story 

Már régóta foglalkoztatott a gondolat, hogy megpróbáljam reprodukálni itthon a "piros pöttyöst". Végre a tettek mezejére léptem: "apró", formabeli eltéréssel ugyan, de megszülettek a konyhámban az első saját készítésű túró rudik.

elkészítés 

  1. A túrót finom lyukú szitán, egy kanál hátuljának segítségével áttörjük.
  2. Egy tálban a tojássárgáját a porcukorral kikeverjük. Hozzáadjuk a túrót, a citromlevet és a citromhéjat. Habtejszínnel lazítjuk.
  3. Nyolc kis golyót gömbölygetünk a túrós masszából. Tányérra tesszük és 15 percre a mélyhűtőbe dugjuk.
  4. Közben elkészítjük a csokimázat: a darabokra tört étcsokit gőz felett felolvasztjuk, belekeverjük a vajat, a cukrot, a kakaót, és végül a tejet.
  5. Mikor langyos a csokimáz, óvatosan beleforgatjuk a mélyhűtőből kivett, megdermedt túrógombócokat. Tiszta tányérra helyezzük, és jól lehűtve kínáljuk.

 

 

 

Mákos közepű recept

Mákos közepű recept

 előkészület: 30 perc              sütés: 20 perc

hozzávalók 8 főre  2 darab 4 tojásból készült piskótalap

Mákos tésztához:

·         2 egész tojás

Citromos krémhez:

·         1 db vanília ízű pudingpor

  • 2 dl tej
  • 15 dkg porcukor
  • 15 dkg margarin
  • 1 citrom leve
  • kevés citromhéj:citrom

Tetejére:       porcukor                      story  Anyukám egyik kedvenc receptje

.elkészítés 

1.      Megsütjük a 2 darab 4 tojásból készült piskótalapot.

  1. A mákos tésztához a 2 egész tojást a cukorral, a vaníliás cukorral kikeverjük. Utána hozzákeverjük az olvasztott margarint, a tejfölt, a darált mákot, a reszelt citromhéjat, a lisztet és a kevés sütőport.
  2. Ezeket összekeverjük, majd megsütjük.
  3. A krémhez a vanília ízű pudingot 2 dl tejben csomómentesen elkeverjük, és felfőzzük. Hagyjuk kihűlni.
  4. Ha kihűlt, akkor a porcukorral kikeverjük a margarint.
  5. Majd a pudingot és a margarinos krémet összekeverjük. Egy citrom levével és kevés citromhéjjal ízesítjük.
  6. A tésztát megtöltjük a krémmel.
  7. A tetejét porcukorral meghintjük.

 

 

Kevert mákos sütemény recept

Kevert mákos sütemény recept

 előkészület: 15 perc              sütés: 30 perc

hozzávalók 6 főre 

  • 10 dkg dió
  • 10 dkg mazsola
  • 15 dkg darált mák
  • 15 dkg finomliszt
  • 7 dkg margarin
  • 3 tojás
  • 30 dkg kristálycukor
  • 1 kk sütőpor
  • 1 cs vaníliás cukor
  • 1 citrom reszelt héja
  • 2 dl tejföl

story 

Már ezer éve nem sütöttem ezt a süteményt. Nem igazán szoktam mákosat készíteni, mert a fiaimat nagyon felpörgeti, pedig az alap fordulatszámuktól is rendesen elfáradok.

elkészítés 

  1. A diót nagyon apróra összevágjuk. A mazsolát langyos vízbe beáztatjuk. A sütőt előmelegítjük 160 fokra. A tepsit kivajazzuk és kilisztezzük.
  2. A tojást a cukorral habosra keverjük.
  3. Hozzáadjuk a tejfölt, a reszelt citromhéjat és az olvasztott margarint. Jól elkeverjük.
  4. Beletesszük a sütőporral elkevert lisztet.
  5. Beleöntjük a darált mákot, a nagyon apróra vágott diót  és a mazsolát. Alaposan összekeverjük.
  6. Előmelegített sütőben megsütjük. (Tűpróbával ellenőrizhetjük.)

 

 

 

Máktorta 3. recept

Máktorta 3. recept

  • előkészület: 20 perc               sütés: 60 perc

hozzávalók 8 főre 

  • 4 tojás
  • 120 g puha vaj
  • 1 citrom reszelt héja
  • 80 g porcukor
  • 2 ek holland kakaópor
  • 40 g kristálycukor
  • 170 g darált mák

story 

Ezt a liszt nélküli máktortát vendégeknek készítettem. Recept innen.

elkészítés 

  1. A tojássárgákat a vajjal és az átszitált porcukorral, gépi habverővel, kikeverjük. A végén hozzáadjuk a reszelt citromhéjat és a kakaóport.
  2. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük, a végén hozzáadjuk a cukrot, és addig verjük, míg szép fényes nem lesz.
  3. A mákot és a kemény habot felváltva, óvatosan a vajas-tojásos-kakaós egyveleghez forgatjuk.
  4. Egy 25 vagy 26 cm átmérőjű, kivajazott kapcsos tortaformába simítjuk a tésztát.
  5. Légkeverésen, 170 fokra előmelegített sütőbe tesszük és kb. 1 óra alatt készre sütjük.
  6. A máktortát a formában hagyjuk kihűlni, majd a tetejét vékonyan meghintjük porcukorral.

 

 

 

Vajdasági sós recept

Vajdasági sós recept

  • előkészület: 35 perc               sütés: 30 perc

hozzávalók 4 főre 

Tésztához:

        80 dkg liszt
          1 dl olaj
          1 ek cukor
         0,5 l langyos tej
           5 dkg élesztő
          tojás nem kell a tésztába 
Töltelékhez:

  • 1 kocka lágy margarin
  • 3 tojássárga
  • 1 ek só  
  • ezeket nagyon habosra kavarni

Tetejére:1 tojás         reszelt sajt                  köménymag

  story              Mindig dupla adagot kell sütni, mert nagyon kapós!

elkészítés 

  1. Kevés langyos tejben megfuttatjuk az élesztőt.
  2. Összedagasztjuk a tésztához valókat. Keleszteni nem kell!
  3. Dagasztás után négyfelé vesszük a tésztát.
  4. Közben a töltelékhez habosra kikavarjuk a margarint a tojásságát és a sót.
  5. Kinyújtjuk, és megkenjük a töltelékkel.
  6. Feltekerjük mint a bejglit, és 2 centis szeletekre vágjuk.
  7. Tojással megkenjük. Köménymaggal és sajttal megszórjuk. 
  8. Forró sütőben sütjük.

sütési hőfok: 200 °C  sütési mód: alul-felül sütés

 

 

Sajtos tekercs recept

Sajtos tekercs recept

 előkészület: 15 perc   sütés: 25 perc

hozzávalók 6 főre 

Tésztához

  • 50 dkg finomliszt
  • 25 dkg margarin
  • 1 pohár tejföl (20%)
  • 2 tojás sárgája
  • 1 kk só
  • fél sütőpor
  • köménymag

Töltelékhez

  • 20 dkg vaj
  • 25 dkg reszelt sajt

  story             A recept az unokatestvérem nagynénjének a receptje. Ha van olyan családi rendezvény, amin Ő is részt vesz, akkor ez a sós biztosan nem hiányzik az asztalról. Nagyon finom.

elkészítés 

  1. A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, hozzáadjuk a tejfölt, a tojás sárgát, a sütőport és a sót. Az alapanyagokat jól összegyúrjuk.
  2. A töltelékhez a vajat felolvasztjuk, és belekeverjük a reszelt sajtot és a csipet sót.
  3. A tésztát négybe vágjuk, és a negyedeket kilisztezett deszkán egyenként 2 mm vastag téglalapformára nyújtjuk.
  4. A téglalapformára nyújtott tésztát megkenjük kenőtoll és villa segítségével a vajas sajtos masszával, és utána a tésztát feltekercseljük. A tekercseket fóliába teszzük, és egy éjszakára a hűtőbe helyezzük.
  5. Másnap a tésztát felcikkezzük, és sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk, köménymaggal megszórjuk a tetejét. Előmelegített sütőben (légkeverésen) 180 fokon 20-25 percig sütjük, míg szép piros nem lesz a teteje.

 

Sajtos roló recept

Sajtos roló recept

 előkészület: 20 perc   főzés: 10 perc             sütés: 15 perc

hozzávalók 6 főre 

  • 1 csomag konyhakész leveles tészta

töltelékhez:

  • 3 tojás sárgája
  • 3 csapott ek liszt
  • 1/3-ad Olympia krémsajt (4-5 dkg natúr krémsajt)
  • 25 dkg reszelt sajt
  • 15 dkg vaj
  • 3 dl tej

kenéshez:

  • 1 tojás sárgája

  story   A családunkban mindenki nagyon szereti.
Ünnepi alkalomnak számít, ha csinálok. Ilyenkor más sütemény nem is kell, amíg ez el nem fogy, de nagyon hamar kiürül a tányér.

elkészítés 

  1. A leveles tésztát, ha nem kinyújtottat veszünk, kinyújtjuk, 10 cm-es csíkokra szeleteljük, amiket azután 3cm-es ferde csíkokra vágunk.
  2. A csíkokat roló sütőkre feltekerjük.
  3. Tojással megkenjük, 200 fokos, előmelegített sütőben megsütjük, kb. 10-15 perc alatt. Figyeljük, nehogy megégjenek.
  4. A tojássárgákat a liszttel, a krémsajttal, 10 dkg reszelt sajttal és a tejjel simára keverjük, lassú tűzön besűrítjük. Hagyjuk kihűlni.
  5. A vajat 10 dkg reszelt sajttal habosra keverjük és a kihűlt krémet belekeverjük.
  6. A megsült rolókat habzsák segítségével megtöltjük a sajtkrémmel és a végüket reszelt sajtba mártjuk.

 

Sajtos kiflik recept

Sajtos kiflik recept

 előkészület: 60 perc   sütés: 30 perc

hozzávalók 6 főre 

  • 50 dkg liszt
  • 25 dkg margarin
  • 2 dl tejföl (20 %-os)
  • 2 tojássárgája
  • 2,5 tk só
  • 20 dkg reszelt sajt

Kenéshez       1 tojás

Szóráshoz      5 dkg reszelt sajt

elkészítés 

  1. A lisztet összekeverjük a sóval, elmorzsoljuk a margarinnal.
  2. Hozzáadjuk a reszelt sajtot, a tejfölt és a tojássárgákat.
  3. Jól összegyúrjuk a tésztát és 8 cipót készítünk belőle.
  4. A cipókat egyenként kb. 22 cm átmérőjű kör alakúra nyújtjuk, amit 8 cikkre vágunk.
  5. A cikkeket kívülrő befelé felsodorjuk és kiflit formálunk belőlük. A tetejüket az enyhén felvert tojással megkenjük és reszelt sajttal megszórjuk.
  6. A kifliket sütőpapírral bélelt tepsibe rakosgatjuk és 200 fokon kb. 30 perc alatt szép pirosra sütjük.
  7. Ebből a mennyiségből 64 darab kis kifli lesz.

 

 

 

 

Csáky-féle töltött borda recept

Csáky-féle töltött borda recept

 előkészület: 20 perc              főzés: 40 perc

hozzávalók 4 főre 

  • 4 szelet kicsontozott vastag sertésborda , vékonyra kiklopfolva
  • liszt
  • zsiradék

Töltelékhez:

Tálaláshoz:

story  Az eredeti recept a Csáky-féle rostélyos, én most sertésből készítettem. Így is nagyon finom.

elkészítés 

  1. A kockára vágott füstölt szalonnával jóízű lecsót készítünk. Húzzuk le a tűzhelyről, és adjuk hozzá a jól elkevert tojásokat. A tűzhelyen addig kevergessük a lecsót, amíg egy közép kemény tölteléket nem kapunk.
  2. A vékonyra kiklopfolt hús közepére rakjunk egy gombóc tölteléket, a vékonyabb széleit jobbról, balról hajtsuk be, és tekerjük fel a húst a töltelék körül.
  3. Spárgával rögzítsük a henger alakot, sózzuk-borsozzuk, és szórjuk meg liszttel. Zsiradékban minden oldalát pirítsuk barnára. Vegyük ki a zsiradékból, távolítsuk el a spárgákat. Készítsünk egy hígabb paprikamártást, és ebben a paprikamártásban pároljuk puhára a tekercseket.
  4. Mire besűrűsödik a mártás, a hús is megpuhul.

 

 

Tojásos töltött karaj 2. recept

Tojásos töltött karaj 2. recept

 előkészület: 20 perc              főzés: 20 perc

hozzávalók 8 főre 

  • 8 szelet karaj
  • 5 tojás
  • vöröshagyma
  • petrezselyem
  • pár szem gomba (pl. csiperke)
  • füstölt hús (sonka vagy tarja)
  • kaliforniai paprika

Panírozáshoz:

  • liszt
  • tojás
  • zsemlemorzsa
  • só/ ételízesítő

elkészítés 

  1. A hússzeleteket megmossuk, megtöröljük, jó vékonyra klopfoljuk, majd mind a két felét sózzuk.
  2. A hozzávalókat apró darabokra vágjuk.
  3. A hagymát olajon dinszteljük, majd mellérakjuk a füstölt húst.
  4. Utána mehet bele a paprika, majd végezetül a gomba és a petrezselyem.
  5. Mikor a hozzávalók kellőképpen megpuhultak (nem kell szétfőzni), ráütjük az 5 tojást, és rántotta állagú pépet csinálunk.
  6. Hagyjuk kihűlni, majd a húsokra rakunk egy-egy adagot (a hús méretétől függ az adag).
  7. Ezután felgöngyöljük, majd hústűvel összetűzzük, hogy ne essen szét.
  8. Jöhet a panírozás (én van, hogy vegetát szoktam rakni a tojásba), végezetül olajban kisütjük.

 

 

Lecsós rakott krumpli recept

Lecsós rakott krumpli recept

 előkészület: 20 perc              sütés: 60 perc

hozzávalók 4 főre 

  • 1,5 kg burgonya
  • 8 db tojás
  • 1 szál házi kolbász
  • 1 nagy pohár tejföl
  • 3-4 db nagy zöldpaprika
  • 3-4 db paradicsom
  • 3 db hagyma
  • bors
  • olaj

  story  Nyáron szoktam ezt a lecsós rakott krumplit készíteni, mikor bőviben vagyunk a paprikának .
Különleges ízélményt ad, nem az a megszokott dolog. Érdemes kipróbálni. Nagyon finom, laktató egytálétel.

elkészítés 

  1. A burgonyát megtisztítjuk, és nyersen karikákra vágjuk.
  2. A tojásokat megfőzzük, megtisztítjuk, és szintén karikára vágjuk.
  3. A paprikát felcsíkozzuk, a paradicsomot felszeleteljük.
  4. A vörörhagymát vékny karikára vágjuk, és jól szétszedjük.
  5. A kolbászt szintén felkarikázzuk.
  6. Tűzálló tálat vékonyan kiolajozunk, és lerétegezzük a hozzávalókat.
  7. Alulra egy sor burgonya, amit megsózunk, meghintjük a hagymakarikával.
  8. Erre tesszük a tojást, megsózzuk, majd a réteg kolbászt, paprikát , paradicsomot.
  9. Meglocsoljuk a tejföllel, amit sóval, borssal kikeverve ízesítettünk.
  10. Majd burgonya következik, és a többi hozzávaló, amíg el nem fogy. Tetejére burgonya kerüljön, amit olajjal meglocsolunk.
  11. Rálocsoljuk a maradék tejfölt.
  12. Alufóliával letakarjuk és mehet a sütőbe.
  13. 180 fokon 45 percig sütjük, majd levesszük a fóliát.
  14. Ha a krumli puha, fólia nélkül addig sütjük míg megpirul a teteje.

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése