Marcipános sütemény
Tészta:
10 dkg margarin, 4 tojás sárgája, 10 dkg porcukor, 3
dkg kakaó, 10 dkg liszt, fél doboz tejföl (kis doboz),1 kávéskanál
sütőpor. Kikeverjük, majd a 4 tojás
fehérjét habbá verjük és hozzáadjuk.
Zsírozott, lisztezett tepsiben kisütjük.
Marcipán
Előző nap, vagy legalább pár
órával a sütés előtt készítjük és többször összedolgozzuk!
25 dkg vaj , 25 dkg
búzadara,25 dkg porcukor felmelegítve, majd mandula vagy vérnarancs aromával
szinezve.
Ha kihült a tészta rákenjük a
marcipánt és bevonjuk csokimázzal.
Én a tésztából dupla adagot
készítek, ez a gáztepsi méret. A marcipán is dupla adag, egyik a zöld,
(mandula) a másik a rózsaszin (vérnarancs)

Jó étvágyat kívánok!
töltött marcipán tekercs
Hozzávalók 20darabhoz
20deka marcipán massza
5deka torta bevonó
10darab babapiskóta( vagy sütemény végek én azt szoktam használni)
2kanál darált dió
rum izlés szerint
5deka vaj
2kanál kakaó
10deka porcukor
2kanál lekvár
A piskótát összemorzsoljuk és hozzáadjuk a marcipán és étcsoki kivételével az
összes hozzávalót és összedolgozzuk és 5-6centis rudakat készítek belőle.A marcipánt
zöldre színezem porcukorral kinyújtom,és 6centeis darabokra vágom .A
rudacskákat beletekerem a marcipánba.A torta bevonót a szokásos módon gőz
felett felolvasztom ,és a rudak végeit belemártom és színes cukorba forgatom.

Hozzávalók
·
fél fiola mandulaaroma
2 evőkanál kakaópor
9 evőkanál forró tej
50 dkg darált háztartási keksz
30 dkg porcukor
25 dkg Rama
fél fiola rumaroma
Marcipános tekercs
Elkészítés
A Ramát, a porcukrot, és a tejet összemorzsoljuk a keksszel. A tésztát
kétfelé vesszük, az egyik felébe beletesszük a rumaromát és a kakaóport, a
másik felébe a mandulaaromát. Műanyag zacskó között egyenként kisodorjuk, a barna
tésztára ráhelyezzük a zöldet, jól lenyomkodjuk, hogy összetapadjanak, majd
feltekerjük. Kevés kókusszal megszórjuk és belehempergetjük. Hűtőbe tesszük kb.
2 órára, majd felszeleteljük.

Hamis marcipán
Ez a recept anyukámtól származik, még a nyolcvanas évek
elejéről. Akkoriban - számítógép nem volt, telefon is alig - a kolléganők
előszeretettel cserélgették a recepteket az irodában. Rengeteg ilyen értékes
kis fecnink van abból az időből, ez az egyik legkedvesebb. Nincs olyan ünnep,
amikor ne készítenénk. Nem kell megijedni a sok cukor láttán, mert ez nem
hagyományos süti, inkább csak bonbonszerű falatka, amiből 1-2 darab is
elég.
Hozzávalók:
70 dkg kristálycukor
1,5 dl tej
38-39 dkg liszt (fele rétesliszt, fele finomliszt)
25 dkg margarin
1 púpozott evőkanál kakaó
kevés zöld mandulaaroma
A tejben felfőzzük a cukrot egészen addig, amíg a
cukorszemcsék teljesen fel nem oldódnak. Állandó keverés mellett belefőzzük a
lisztet, addig főzzük, amíg hólyagos nem lesz. Ezután levesszük a tűzről
és még melegen belekeverjük a margarint. Alaposan elkeverjük benne, míg
teljesen fel nem olvad. Kettéosztjuk a masszát. A felébe belekeverjük a
kakaót, a másik felét a mandulaaromával világoszöldre színezzük.
Tálcára alufóliát terítünk, majd a kakaós masszát vizes
késsel rásimítjuk, a tetejét a késsel szép simára eldolgozzuk. Erre rásimítjuk
a mandulás masszát. Ezt is szép simára elkenjük. Gyorsan kell dolgoznunk, mert a
massza hamar megköt.

MARCIPÁNOS SAKK SZELET
Hozzávalók:
A tészta
sütéséhez egy kb. 25 x 20 cm-es tepsi.
A sötét
tésztához: 4 tojás, 4 evőkanál rétesliszt, 4 evőkanál kristálycukor, egy
evőkanál cukrozatlan kakaópor.
A világos
tésztához: 4 tojás, 4 evőkanál rétesliszt, 3 evőkanál kristálycukor, 1
evőkanál vaníliás cukor.
Az
öntethez:
20 dkg
marcipán, kb.

Elkészítés:
A világos tésztához a tojásokat szétválasztjuk.
A fehérjékből - fokozatosan hozzáadva a cukrot és a vaníliás cukrot - kemény
habot verünk. Ezután, tovább verve a habot, egyenként beledolgozzuk a
tojássárgákat is.
A lisztet laza mozdulatokkal beleforgatjuk a tojáshabba. A tésztát egy 25 x 20
cm-es tepsibe öntjük, és 180 fokon megsütjük. (Pár perc alatt megsül.) A
megsült piskótát kihűtjük.
A sötét
tésztát majdnem ugyanúgy készítjük, mint a világosat. A tésztához a tojásokat
szétválasztjuk. A fehérjékből - fokozatosan hozzáadva a cukrot - kemény
habot verünk. Ezután, tovább verve a habot, egyenként beledolgozzuk a
tojássárgákat is.
A lisztet összeszitáljuk a kakaóporral és laza mozdulatokkal beleforgatjuk a
tojáshabba. A tésztát egy 25 x 20 cm-es tepsibe öntjük, és 180 fokon megsütjük.
(Pár perc alatt megsül.) A megsült piskótát kihűtjük.
Az öntethez a
hozzávalókat a likőr kivételével fölforraljuk. A keveréket öt percig főzzük,
aztán levesszük a tűzről, hozzáöntjük a likőrt és félretesszük.
A kétféle
tésztát
A
tésztacsíkokat váltakozó színekben baracklekvárral egymáshoz ragasztjuk. Ezután
a süteményt kanállal apránként meglocsolgatjuk a likőrös öntettel úgy, hogy az
öntet jól beszívódjon a tésztába, és mindenhová jusson belőle. (A legkönnyebben
úgy tudjuk ezt elérni, ha a süteményt egy magas falú,
A süteményt
ezután 1-2 órát hideg helyen (pl. hűtőgépben) állni hagyjuk.
A marcipánból
porcukrozott gyúródeszkán egy a süteményt körbeérő nagyságú téglalapot
nyújtunk.
A süteményt
kívülről is bekenjük vékonyan baracklekvárral. Bevonjuk a marcipánnal. Ízlés
szerint díszítjük.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése