2021. december 13., hétfő

Meggyes-diós kalács

 

Meggyes-diós kalács

 
 


Hozzávalók                                        

4 személyre

1,5 kg magozott meggy

60 dkg liszt (átszitálva)

3 tojássárgája

15 dkg kristálycukor

1 élesztő

3,5 dl langyos tej vagy amennyit a tészta felvesz

darált dió, kb. 6-7 evőkanál

zsemlemorzsa

6-7 dkg olvasztott vaj vagy margarin

olaj vagy olvasztott zsír a kenéshez

 

Előkészítés

 

Először is elkészítjük a tésztát. Felfuttatjuk az élesztőt egy kevés langyos tejben egy kis cukorral. Majd a liszthez adjuk, így teszünk a 3 tojássárgájával, és a cukorral is, majd elkezdjük összedolgozni.

Közben hozzáadjuk az olvasztott vajat, és adagoljuk a tejet, amennyit felvesz. Amikor összeállt a tésztánk, hagyjuk kelni, hogy legalább a duplájára növekedjen.

Eközben van időnk kimagozni a meggyet, ledarálni a diót. Esetleg előkészíteni még egy kis cukrot, illetve a zsemlemorzsát. Ha megkelt a tészta, 3 gombócot csinálunk belőle, majd elkezdjük egyenként kinyújtani, lisztezett gyúródeszkán, kb. olyan 30*20 cm-es nagyságúra.

Ha az elsőt kinyújtottuk, megszórjuk zsemlemorzsával, úgy kb. 2-3 evőkanálnyival, hogy mindenhová jusson, majd így teszünk a darált dióval is, és egy kis cukorral.

Utána jöhet rá a meggy bőséggel, majd ezt is megcukrozzuk. Ha megvan, feltekerjük, mint a bejglit szokás, összenyomkodjuk a végeit, és egy kiolajozott vagy kizsírozott tepsibe rakjuk.

Ezt követően megismételjük a másik két gombóccal is. Ha készen vannak, megkenjük a tetejüket oldalukat olajjal vagy olvasztott zsírral, majd egy villával kicsit megböködjük a tetejét, és még kb. 15 percet hagyjuk kelni a tésztát.

Ezután 170-175 fokos sütőben, 40-45 percig sütjük, lehet akár 50 perc is sütőtől függően.

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése