Meggyes-diós kalács

Hozzávalók
4 személyre
1,5 kg magozott meggy
60 dkg liszt (átszitálva)
3 tojássárgája
15 dkg kristálycukor
1 élesztő
3,5 dl langyos tej
vagy amennyit a tészta felvesz
darált dió, kb.
6-7 evőkanál
zsemlemorzsa
6-7 dkg olvasztott
vaj vagy margarin
olaj vagy
olvasztott zsír a kenéshez
Előkészítés
Először
is elkészítjük a tésztát. Felfuttatjuk az élesztőt egy kevés langyos tejben egy
kis cukorral. Majd a liszthez adjuk, így teszünk a 3 tojássárgájával, és a
cukorral is, majd elkezdjük összedolgozni.
Közben
hozzáadjuk az olvasztott vajat, és adagoljuk a tejet, amennyit felvesz. Amikor
összeállt a tésztánk, hagyjuk kelni, hogy legalább a duplájára növekedjen.
Eközben
van időnk kimagozni a meggyet, ledarálni a diót. Esetleg előkészíteni még egy
kis cukrot, illetve a zsemlemorzsát. Ha megkelt a tészta, 3 gombócot csinálunk
belőle, majd elkezdjük egyenként kinyújtani, lisztezett gyúródeszkán, kb. olyan
30*20 cm-es nagyságúra.
Ha
az elsőt kinyújtottuk, megszórjuk zsemlemorzsával, úgy kb. 2-3 evőkanálnyival,
hogy mindenhová jusson, majd így teszünk a darált dióval is, és egy kis
cukorral.
Utána
jöhet rá a meggy bőséggel, majd ezt is megcukrozzuk. Ha megvan, feltekerjük,
mint a bejglit szokás, összenyomkodjuk a végeit, és egy kiolajozott vagy
kizsírozott tepsibe rakjuk.
Ezt
követően megismételjük a másik két gombóccal is. Ha készen vannak, megkenjük a
tetejüket oldalukat olajjal vagy olvasztott zsírral, majd egy villával kicsit
megböködjük a tetejét, és még kb. 15 percet hagyjuk kelni a tésztát.
Ezután
170-175 fokos sütőben, 40-45 percig sütjük, lehet akár 50 perc is sütőtől
függően.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése