2021. december 13., hétfő

Szlovák krémes

 

Szlovák krémes

 „Én előző nap teljesen elkészítem, és csak másnap szeletelem. Így van ideje megpuhulni és az ízeknek összeérni. Pár napig (már ha marad) eltartható. ”

Hozzávalók:
a barna tésztához:
30 dkg liszt
10 dkg porcukor
1 tojássárgája
10 dkg margarin
1 evőkanálkakaó
4-5 evőkanál tej
1 teáskanál sütőpor

a sárga tésztához:
3 db tojás
3 evőkanál porcukor
3 evőkanál liszt
1 teáskanál sütőpor


a krémhez:
6 evőkanál liszt
3,5 dl tej
2 csomag vaníliás cukor
25 dkg margarin
25 dkg porcukor
                                        Elkészítés:
A margarint a liszttel elmorzsoljuk, majd hozzáadjuk a sütőport, a cukrot, a kakaót, a tojássárgáját és kanalanként a tejet. (Lehet, hogy nem kell bele ennyi tej.) Gyors mozdulatokkal összegyúrjuk, (ne legyen se túl lágy, se túl kemény a tészta), majd kettéosztjuk a tésztát és két lapot sütünk belőle.

Egész vékonyra kell kinyújtani, majd egy tepsi hátulján, melyet előtte zsírral meg kell kenni és liszttel meg kell szórni, külön sütjük meg a két lapot. Előmelegített sütőben, közepes lángon (légkeverésnél 150 fok) pár perc alatt elkészül. (Nem szabad túlsütni, mert különben kemény marad a tészta).

A lapokat teljesen kihűteni töltés előtt!

A sárga tésztához a tojások sárgáját habosra keverjük a porcukorral. A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, majd a habosra kevert tojássárgájára rákanalazzuk, rászitáljuk a sütőporos lisztet, majd óvatosan összekeverjük.
Akkora lapot sütünk belőle, mint a barna lapok. (Érdemes ugyanazt a tepsit kizsírozni, kilisztezni és abba önteni a masszát.) Ez a tészta is pár perc alatt megsül.

A krémhez a lisztet egy kevés tejjel simára keverjük. A maradék tejet a vaníliás cukorral felforraljuk, majd állandó keverés mellett hozzáöntjük a lisztes keveréket. Jó sűrűre főzzük, majd teljesen kihűtjük.
A porcukrot a margarinnal jól kikeverjük, majd hozzáadjuk a kihűlt krémet és simára keverjük.

Összeállítás: az alsó lapnak barna tésztát teszünk, rákenjük a krém felét, majd sárga piskóta jön, erre a maradék krém, végül a barna lap.
Egy tábla tortabevonó csokoládét felolvasztunk, majd bevonjuk vele a süteményt. Pár óráig pihentetjük, hogy a lapok kellően megpuhuljanak, és a csokoládé megdermedjen a tetején. (Legjobb előző nap megsütni.)
Tálalás előtt ízlés szerint felszeleteljük.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése