Tepsis raffaello
2011.04.05
Hozzávalók
a tésztához:
-6 tojásfehérje
-20 dkg cukor
-10 dkg finomliszt
-10 dkg kókuszreszelék
A krémhez:
-6 tojássárgája
-1 csomag vaníliás pudingpor
-
-20 dkg cukor
-25 dkg margarin (12,5 dkg)
A tetejére:
-5 dkg kókuszreszelék
-kb. 32 szem mogyoró/ mandula (lehet hántolt is)
Elkészítés: A tésztához a tojásfehérjét kemény habbá verjük, a végefelé
apránként a cukrot is hozzáadjuk. A lisztet a kókuszreszelékkel összekeverjük,
óvatos mozdulatokkal – hogy ne törjük – a habba forgatjuk. Kivajazott,
kilisztezett tepsibe simítjuk. Előmelegített sütőben, 160°-170°-on kb. 20
percig sütjük.
A krémhez a tojássárgáját a pudingporral,
A tetejét kókuszreszelékkel meghintjük és mogyoróval/mandulával díszítjük úgy,
hogy a szemek a szeletek közepére kerüljenek majd (a szeletek kb. 3,5 x 3,5
cm-esek), amikor a süteményt felvágjuk. Hűtőszekrényben kicsit dermedni
hagyjuk.
Én
pirított hántolt mandulával készítettem és mondhatom még finomabb volt!
Répatorta
2011.04.05
Hozzávalók
a tortához: 45 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1
tk só, 1 tk fahéj, 30 dkg cukor, kb. 1,5-
A
krémhez: 12 dkg margarin, 25 dkg natúr krémsajt (mascarpone), 2 csomag
vaníliás cukor, ízlés szerint porcukor
Elkészítés:
A torta összetevőit alaposan kikeverjük, sütőpapírral bélelt csatos
tortaformában sütjük 1 órát.
A
krémet is egyszerűen csak kikeverjük. A fontos, hogy puha margarinnal dolgozzunk,
hogy könnyebben egynemű krémet kapjunk.
Ha
a torta kihűlt félbevágjuk és megtöltjük a krémmel.
Én
krém nélkül szoktam készíteni, mert így is elég tömény, de krémmel is isteni!
Rácsos almás
2011.04.05
Hozzávalók
a tésztához: 50 dkg liszt, 1 késhegynyi szódabikarbóna, 1 kis késhegynyi
só, 10 dkg cukor, 30 dkg vaj (margarin), 2 tojássárgája, 2 evőkanál tejföl
(készíthetjük 25 dkg vajjal és 5 dkg zsírral is, úgy omlósabb lesz a tészta!),
darált dió vagy zsemlemorzsa (a töltelék alá!)
A
töltelékhez: 5 db alma, ízlés szerint cukor, fahéj, szekfűszeg, mazsola,
vaníliás cukor, reszelt citromhéj
Elkészítés:
A tészta összetevőiből omlós tésztát gyúrunk. 2 cipóra osztjuk, fél órára
hűtőbe tesszük.
Közben
elkészítjük a tölteléket. Almát hámozunk, lereszeljük, megszórjuk cukorral és
állni hagyjuk. Ha már levet eresztett kinyomkodjuk. Utána megszórjuk vaníliás
cukorral, mazsolával, fahéjjal, szegfűszeggel, reszelt citromhéjjal,
elkeverjük.
A
tésztát kinyújtjuk, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, meghintjük zsemlemorzsával,
vagy darált dióval és rákanalazzuk a tölteléket. A másik cipót is kinyújtjuk,
ujjnyi vastagra felcsíkozzuk és ezeket rácsként a töltelék tetejére helyezzük.
Felvert tojással lekenjük a tésztát és 35-40 perc alatt készre sütjük.
Nutellás-kakaós kalács
2011.04.05
Hozzávalók:
30 dkg liszt, 3 tojássárgája, 6 dkg vaj, 2 dkg élesztő, 1 kanál cukor,
Elkészítés:
Az élesztőt langyos tejben feloldjuk, pici cukrot is beleteszünk, felfuttatjuk.
Az olvasztott vajat kikeverjük a tojások sárgájával, hozzáadjuk a lisztet és a
többi hozzávalót. Az egész masszát alaposan összegyúrjuk. Letakarjuk és 30-40
percet kelesztjük. Ha megkelt óvatosan kinyújtjuk, megkenjük Nutellával,
megszórjuk kakaóporral és cukorral, majd feltekerjük. Ezután sütőpapírral
bélelt tepsibe tesszük és letakarva még fél órát kelesztjük. Majd felvert
tojással megkenjük és aranybarnára sütjük.
Málnás pillecukor
2011.04.05
Hozzávalók:
ízesítőnek-
málnaszörp, porcukor (a hempergetéshez), pici olaj
Elkészítés:
A zselatint 3 evőkanál vízzel elkeverjük és állni hagyjuk. Közben a cukrot,
mézet és vizet felforraljuk. Ha felforrt hozzáadjuk a zselatinhoz, picit megsózzuk
majd mehet bele a szörp is. Kézi habverővel fehéredésig mixeljük. Majd mikor
már elég ragacsos, nyúlós a massza abbahagyjuk.
Majd
veszünk egy műanyag edényt (legjobb ilyen célra egy téglalap alakú jégkrémes
doboz) kikenjük olajjal, az aljára sütőpapírt helyezünk, beleöntjük a
pillecukor masszát, és a tetejére is olajos sütőpapírt helyezünk. Mindez azért
kell, hogy könnyebben kivehessük majd a ragadós cukrot az edényből ha
megszilárdult. 2-3 órát hűtőben állni hagyjuk, utána óvatosan lehúzzuk róla a sütőpapírt
és vastag pengéjű olajos késsel felszeleteljük, porcukorba meghempergetjük és
kész is.
A
párom nagy kedvence a pillecukor, de mióta én magam is el tudom készíteni,
leszoktunk a boltiról! Ízesíthetjük még kókusszal, rummal más szörpökkel,
likőrökkel is, kinek mi jön be!
Diós-lekváros csiga
2011.04.05
Hozzávalók: 1 csomag leveles tészta, őrölt dió,
baracklekvár, pici vaj, tojás(a kenéshez)
Elkészítés: A Diós leveleshez hasonló módon
készítjük, csak sütés előtt ujjnyi vastag szeletekre vágjuk, és mint egy kakaós
csigát sütőpapírra helyezzük. Megkenjük tojással a tetejét, és megsütjük.
Vigyázni kell vele, mert a lekvár kifolyhat és akkor hamar megég a csiga alja.
A lényeg, hogy jól el legyen keverve a dió a lekvárral!
Citromos varázslat
2011.04.05
Hozzávalók: fél l tejföl, 2 csomag tejszínpótló por,
Elkészítés: A tejfölt összekeverjük a porcukorral, a
citromok reszelt héjával és másfél citrom levével. A tejszínport kemény habbá
verjük a tejjel, majd óvatosan a tejfölhöz keverjük. 2 literes tálba rétegezve
lerakjuk a krémet és a babapiskótát úgy, hogy a tetejére végül krém kerüljön.
Vékony karikára szeletelt citrommal díszítjük és jól lehűtve tálaljuk.
Nagyon jó nyári desszert! Olyan, mint a Tiramisu, csak nyári köntösben! ![]()
Brownie (USA-beli)
2011.04.05
Hozzávalók:
15 dkg étcsoki,
Elkészítés:
A csokit összetörjük, hozzáadjuk a vajat és vízgőz fölött felolvasztjuk. Közben
a tojásokat, a cukrot és vanília kivonatot habosra keverjük. Kimérjük a lisztet
sót és hozzáadjuk a tojásos masszához. Ha a csoki is felolvadt picit hűtjük és
ezt is a többihez keverjük.
Sütőpapírral
bélelt tepsiben sütjük meg 20 perc alatt. Akkor jó, ha a közepe ragadós és a
széle ropogós!
Amerikai almás pite
2011.04.05
Hozzávalók: liszt, vaj, zsír, cukor, vaníliás cukor, só,
alma, citrom héja+leve, fahéj, szegfűszeg, tojás(a kenéshez)
Elkészítés: Először is vegyünk egy 2,5dl-es mérőpoharat,
ezt vesszük majd egy egységnek.
Gyúrjunk össze 1,5-2 egységnyi lisztet, 12 dkg vajat, 1 evőkanál zsírt, 2
kávéskanál cukrot, pici sót, 2 evőkanál hideg vizet, egy citrom reszelt héját.
Ha mindez kész, tegyük a tésztát egy órára a hűtőbe pihenni.
Közben meghámozunk 5 db almát, majd lereszeljük. Hozzáadunk 3/4 egységnyi
cukrot, 1 evőkanál vajat, 2 evőkanál lisztet, 2 csomag vaníliás cukrot, fél
citrom levét és pici fahéjat, őrölt szegfűszeget.
A tészta 2/3-át kinyújtjuk, és kivajazott, kilisztezett tepsibe(ez lehet
piteforma vagy tortaforma is) helyezzük úgy, hogy a tepsi oldalán is legyen tészta.
Ha kész, rákanalazzuk az almás tölteléket, végül a kinyújtjuk a maradék tésztát
is és a torta tetejére helyezzük. Megszúrkáljuk a tetejét, lekenjük felvert
tojással és 45 perc alatt megsütjük.
Sonkás-túrós papucs
2011.04.05
Hozzávalók:
1 csomag leveles tészta, 25 dkg túró, néhány szelet bacon, pici kapor, só,
bors, 2 tojás
Elkészítés:
A leveles tésztát kiolvasztjuk, kinyújtjuk. Elkészítjük a tölteléket. Olajon
megpirítjuk a felkockázott bacont. Ha kész, hozzáadjuk a villával összetört
túrót, fűszerezzük sóval, borssal, kaporral, hozzáadunk egy tojást és alaposan
kikeverjük a masszát.
A
leveles tésztát felkockázzuk és minden egyes kockát képzeletben megfelezzük és
beletöltjük a tölteléket. Majd a kocka másik felét ráhajtjuk a töltelékes
oldalra, így egy háromszöget kapunk. Hogy a széle ne nyíljon szét sütéskor,
körbekenhetjük egy kis vízzel, vagy tojással. A tetejét felvert tojással
megkenjük és szezámmaggal megszórjuk. 20 perc alatt megsül.
Bounty torta
2011.04.17
Hozzávalók a tortalaphoz (22-
A töltelékhez:3 tojásfehérje, 20 dkg kókuszreszelék, 10 dkg
porcukor, 3 evőkanál olvasztott vaj
A krémhez:4 dl habtejszín, 2-3 evőkanál porcukor, 1 cs
Aranka főzés nélküli vanília pudingpor, valamilyen szörp (málna/narancs)
+ díszítésnek: kakaópor, Bounty csoki
Elkészítés: A tortalap összetevőit alaposan összegyúrjuk.
Ha kicsit lágy lenne a tészta, adunk még hozzá lisztet. A tésztát 2 részre
osztjuk.
A kókusztölteléket a következő módon készítjük: tojásfehérjét és cukrot
kemény habbá verjük, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket és az olvasztott vajat.
Közben a tortaforma alját kibéleljük sütőpapírral, az oldalát
vajazzuk+lisztezzük. A forma aljába belenyomkodjuk a tészta egyik részét, majd
erre megy a kókusztöltelék, arra pedig a tészta másik fele .
Előmelegített sütőben 25-30 perc alatt megsül. Utána kihűtjük a tortát.
Közben a habtejszínt és cukrot habbá verjük. Mikor már kezd keményedni,
beleszórjuk a pudingport, tovább verjük. Ha már elég kemény, megy bele néhány
löttyintés szörp. (A krém színe ezáltal nem lesz más, csak egy kis gyümölcsös
utóízt ad neki.)
A krémet a kihűlt torta tetejére simítjuk, az oldalát is bekenhetjük vele.
Majd kakaóport szitálunk a tetejére, felszeletelt Bounty csokit rakunk rá és
kész is!
Tipp: Akár összeturmixolt gyümölccsel (eper/málna/szeder) is ízesíthetjük a
krémet az intenzívebb hatás kedvéért!
Szülinapi fekete-erdő torta
Hozzávalók
a tortalaphoz: 6 tojás, 1 csipet só, 10 dkg cukor, 10 dkg
liszt, 3 teáskanál kakaó
A töltelékhez: 1 üveg meggybefőtt /esetleg pici rum hozzá, 3
cl cseresznyepálinka (ezt kihagyhatod, helyette megy a rum), 2 csomag vaníliás
cukor,
A
díszítéshez: 5 dkg keserűcsokoládé-máz vagy csokireszelék, kakaópor
Elkészítés:
Válasszuk szét a tojásokat, verjük keményre a tojásfehérjét a sóval. Keverjük
habosra a tojássárgáját a cukorral. Vegyítsük össze a lisztet és a kakaót.
Óvatosan keverjük össze a tojásfehérjét a tojássárgájával és a liszttel. Kenjük
a tésztát egyenletesen egy sütőpapírral kibélelt tortaformába, és előmelegített
sütőben süssük (fogvájóval megnézhetjük átsült-e a tortalap- szúrópróba!). /Kb.
20-25 perc alatt megsül, de ez sütő-függő!/ Hagyjuk kihűlni!
Keverjük
össze a lecsöpögtetett meggyet a vaníliás cukorral, és tehetünk hozzá kevés
rumot is. Verjük fel keményre a tejszínt a habfixálóval, majd adjuk hozzá a
cseresznyepálinkát. Vágjuk félbe vagy harmadba a tortalapot, és mindegyik részt
kenjük meg alaposan lekvárral(de arra ügyeljünk, hogy már kihűlt lapokkal
dolgozzunk, mert amúgy beissza a lekvárt a süti!), majd mehet rá a felvert
tejszín kb. 1/3-a, rá a meggy(néhány szebb egész meggyet félre rakunk, hogy a
végén ezzel díszítsük a tortát!).
Vízgőz
felett olvasszuk fel a csokimázt, öntsük egy kizsírozott tálcára, kenjük el
vékonyra, és hagyjuk megdermedni. Görgessük fel a mázat úgy, hogy kis csoki
tekercseket kapjunk. (Ha ezzel nem akarunk időt húzni lerövidíthetjük, ha sima
csoki reszeléket használunk, úgy gyorsabb!) Szórjuk meg vele a tortát.
Tejszínhabból
még formázhatunk a tortára pici tornyocskákat, és ha van otthon friss gyümölcs,
szeder, málna, szamóca, azzal is díszíthetjük a torta tetejét! Csak
kreatívan! ![]()
Tegyük
egy órára a hűtőbe! Jó étvágyat hozzá!![]()
Rétesek
2011.04.05
Hozzávalók:
1 csomag réteslap, ízlés szerint tölteléknek – alma, káposzta, darált dió,
darált mák, túró…stb
pici
vaj, tojás (a kenéshez)
Elkészítés:
A réteslapokat széthajtogatjuk, olvasztott vajjal megkenjük és megtöltjük.
Almás
töltelék esetén az előre lereszelt almát meghintjük fahéjjal, kis
szegfűszeggel, vaníliás cukorral, cukorral. Hogy a tészta ne ázzon el, érdemes
a lereszelt almát picit kinyomkodni, és a réteslapot zsemlemorzsával vagy
dióval meghinteni, ezek ugyanis felszívják az esetleges nedvességet.
A
káposztás töltelék esetén a káposztát lereszeljük, olajon megpároljuk,
sózzuk, borsozzuk, cukrozzuk.
A
diós tölteléket érdemes baracklekvárral kikeverni, mielőtt a rétesbe
töltjük.
A
mákos töltelék úgy készül, hogy a mákot tejben felforralom, ízesítem
cukorral, pici sóval, kevés mazsolával. Ha már elitta a tejet, akkor lesz kész
a töltelék alapja.
A
túrós töltelékhez egyszerűen a túrót elkeverjük cukorral, vaníliás
cukorral, reszelt citromhéjjal, mazsolával, tojással.
Minden
töltelékbe mehet egy pici só, hisz’ az édes ízt ez majd jobban kiemeli!
A
réteseket megtöltjük, feltekerjük, és felvert tojással alaposan megkenjük. Hogy
a rétes ne nyíljon szét sütés közben, „ragasztóként” alkalmazzuk a tojást a
széleken is!
Máglyarakás
2011.04.05
Hozzávalók:
8-10 db száraz kifli, 3-4 tojás,
Elkészítés:
A kifliket vékony karikákra vágjuk. Tejben elkeverjük a tojások sárgáját, 4
evőkanál cukrot, a reszelt citromhéjat és a rumot. A kifliket tálba tesszük és
ráöntjük a tejes masszát, majd 15-20 percig áztatjuk. Közben egy tűzálló tálat
kivajazunk és zsemlemorzsával megszórunk. A kiflis masszához hozzáadjuk a
mazsolát és diót és az egészet a tűzálló tálba simítjuk. Majd lereszeljük az
almát, fahéjas cukorral elkeverjük és eloszlatjuk a tésztán. Középforró sütőben
kb. 40 percig sütjük. Ezalatt a tojásfehérjét kemény habbá verjük, 2-3 kanál
cukorral és a hozzáadott baracklekvárral jól elkeverjük és a már megsült
tésztára kenjük. Kanállal szép hullámokat formázunk a habból. Mérsékelt lángon
sütjük tovább míg a hab szép aranybarna nem lesz.
Gesztenyés-puncsos szelet
2011.04.05
Hozzávalók:
A tésztához:
• 6 tojás
• 6 evőkanál porcukor
• 14 dkg darált dió
• 6 evőkanál liszt
• fél csomag sütőpor
A krémhez:
• 25 dkg margarin
• 15 dkg porcukor
• ½ dl rum
• 25 dkg gesztenyemassza
• 1 puncspudingpor (főzős)
•
A mázhoz:
• 10 dkg tortabevonó csoki
• 5 dkg vaj
Elkészítés:
A tojások sárgáját a porcukorral keverjük habosra, közben adjunk hozzá 6 kanál
vizet. A darált diót, a lisztet és a sütőport elvegyítjük. A tojásfehérjékből
kemény habot verünk, és a lisztes keverékkel felváltva óvatosan beleforgatjuk a
tojásos masszába.
A masszát elfelezzük, sütőpapírral bélelt tepsiben, előmelegített sütőben, kb.
190 °C-on 2 lapot sütünk belőle.
A margarint a porcukorral és a rummal jól kikeverjük, majd kétfelé vesszük. Az
egyik felébe beledolgozzuk a gesztenyemasszát, ezt kenjük az alsó lapra.
A pudingot
A mázhoz a csokit gőz felett felolvasztjuk, és belekeverünk 5 dkg vajat. A
sütemény tetejére kenjük, amelyet a máz szilárdulása után szeletre vágva
tálalunk.
Én
egyetlen lapot sütöttem az egyszerűség kedvéért, úgy is tökéletes vol
Majonézes krumpli, sajtos hús, kaszinó tojás
2011.04.05
Hozzávalók
a majonézes krumplihoz:
A
sajtos húshoz: ½ kg sertéskaraj, só, bors, ételízesítő, 30 dkg trappista sajt,
liszt, tojás, tej, pici vaj
A
kaszinó tojáshoz: tojás, mustár, vaj, só, bors, Piros Arany (csípős),
petrezselyemzöld
Elkészítés:
A majonézes krumplihoz először meghámozzuk a krumplit, félbevágjuk,
felkarikázzuk és sós vízben megfőzzük. Ha kész, megvárjuk míg kihűl. Közben
elkészítjük a szószt. Egy nagy tejfölhöz hozzáadunk majonézt, mustárt, borsot,
cukrot ( a mennyiséget ízlés szerint kell adagolni, ki édesebben, ki savanyúan
szereti!) Alaposan elkeverjük, hozzáadjuk a félbevágott, felkarikázott hagymát,
majd mehet bele a megfőtt burgonya is. Az egészet jól elkeverjük és néhány
órára hűtőbe tesszük, hogy jól összeérjenek az ízek!
A
húshoz csontozott karajt vásárolunk. Kiklopfoljuk a húsokat, fűszerezzük
ételízesítővel és borssal. Közben egy palacsintatésztát készítünk, amit egy kis
reszelt sajttal is megspékelünk. Egy hőálló tálat alaposan kivajazunk, a
husikat egyesével belemártjuk a palacsinta masszába és egymás mellé helyezzük
őket a tálban. Ha még marad husi, az mehet a többi tetejére és a maradék masszát
végül ráöntjük. Alaposan megszórjuk a maradék reszelt sajttal és forró sütőben
aranybarnára sütjük.
A
kaszinó tojás egyszerű módon elkészíthető. Annyi tojást főzünk meg, amennyi
mennyiséget szeretnénk. 1 tojásból 2 kaszinó tojás lesz, hiszen félbevágjuk.
A
tojásokat tehát hideg sós vízben tesszük fel főni. A só azért kell, hogy a
tojás héja könnyebben lejöjjön majd. Körülbelül 10-15 percig főzzük a
tojásokat. Ha kész, hideg vízzel leöntjük, megvárjuk míg kihűl. Utána
megtisztítjuk a héjától és hosszába kettévágjuk őket. A sárgáját mindegyikből
óvatosan kikanalazzuk egy tálba. /Egyszerűbb módszer, ha csak 2 ujjal
megnyomjuk a fehérje oldalait, így könnyedén kipottyan a sárga rész./
Ha
megvagyunk, villával összetörjük a sárgáját, adunk hozzá annyi vajat, hogy
kenhető masszát kapjunk. Majd mehet bele egy kis mustár, só, bors is. Ezzel
kész a tojásba való töltelék. Fogunk egy egyszerű zacskót, levágjuk az egyik
sarkát, és belekanalazzuk a masszát. Ennek a „nyomózsáknak” a segítségével
minden tojásfehérjét megtöltünk. Egy kis Piros Aranyat nyomunk mindre, és egy
kis petrezselyemzölddel díszítjük.
Nálunk
rendszerint ez a szilveszteri menü, de a kaszinó tojást húsvétkor is
rendszeresen elkészítem!
Hamis vadas
2011.04.05
Hozzávalók:
Elkészítés: A felaprított hagymát pici olajon
megpároljuk, majd hozzáadjuk a felkockázott húst és kicsit megpirítjuk. Ha
megvagyunk, felöntjük annyi vízzel amennyi a húst ellepi, beledobáljuk a
babérleveleket, megfűszerezzük (só, bors, ételízesítő), és fedő alatt annyi
ideig főzzük, amíg a hús megpuhul. Mikor ez a pillanat elkövetkezett,
elkeverjük a tejfölben a mustárt és ráborítjuk a fazékban rotyogó húsra. Ha egy
kicsit híg lenne, étkezési keményítővel vagy liszttel besűrítjük.
Nagyon könnyen elkészíthető és szerintem finom is. Készítettem már gnocchival,
rizzsel és tésztával is. Mindenhogy ízletes!
Hal- és zöldségchips
2011.04.05
Hozzávalók:
• 2 db pontyfilé
• 3 db tojás
• olaj
• liszt
• só
• 1 db cukkini
• 1-1 db színes kaliforniai paprika
• 5 szál újhagyma
• szál sárgarépa
Elkészítés: A pontyfilét irdaljuk be, sózzuk meg, majd vágjuk
ujjnyi csíkokra. Üssük a tojásokat egy nagy tálba, sózzuk meg. Vízzel és
liszttel keverjünk belőle sűrű palacsintatésztát. A halszeleteket hempergessük
meg lisztben, majd mártsuk bele a tésztába. Süssük ki forró olajban ropogósra.
A zöldségeket is vágjuk fel ceruza vékonyságúra, és kb 12-
Tálaljuk papírtölcsérekbe a halat a zöldséggel együtt, amit csőpohárba
állíthatunk.
Könnyű nyári ebéd vagy uzsonna lehet belőle!
Tipp: Én különböző mártogatókat is készítek hozzá, azzal még jobban
szeretjük. (pl. kapros-majonézes dressing)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése