2021. december 13., hétfő

Tepsis raffaello

 

Tepsis raffaello

2011.04.05

Hozzávalók a tésztához:

-6 tojásfehérje
-20 dkg cukor
-10 dkg finomliszt
-10 dkg kókuszreszelék

A krémhez:

-6 tojássárgája
-1 csomag vaníliás pudingpor
-4 dl tej
-20 dkg cukor
-25 dkg margarin (12,5 dkg)

A tetejére:

-5 dkg kókuszreszelék
-kb. 32 szem mogyoró/ mandula (lehet hántolt is)

Elkészítés: A tésztához a tojásfehérjét kemény habbá verjük, a végefelé apránként a cukrot is hozzáadjuk. A lisztet a kókuszreszelékkel összekeverjük, óvatos mozdulatokkal – hogy ne törjük – a habba forgatjuk. Kivajazott, kilisztezett tepsibe simítjuk. Előmelegített sütőben, 160°-170°-on kb. 20 percig sütjük.

A krémhez a tojássárgáját a pudingporral, 1 dl tejjel és a fele cukorral simára keverjük. A többi forrásban lévő tejhez öntjük, kevergetve pár perc alatt sűrűre főzzük. A margarint a többi cukorral habosra keverjük. A kihűlt pudingot beledolgozzuk, majd a már ugyancsak hideg tésztára kenjük.

A tetejét kókuszreszelékkel meghintjük és mogyoróval/mandulával díszítjük úgy, hogy a szemek a szeletek közepére kerüljenek majd (a szeletek kb. 3,5 x 3,5 cm-esek), amikor a süteményt felvágjuk. Hűtőszekrényben kicsit dermedni hagyjuk.

Én pirított hántolt mandulával készítettem és mondhatom még finomabb volt!

Répatorta

2011.04.05

Hozzávalók a tortához: 45 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 tk só, 1 tk fahéj, 30 dkg cukor, kb. 1,5-2 dl olaj, 45 dkg reszelt sárgarépa, fél konzerv ananász (kihagyható!), 15 dkg darált dió

A krémhez: 12 dkg margarin, 25 dkg natúr krémsajt (mascarpone), 2 csomag vaníliás cukor, ízlés szerint porcukor

Elkészítés: A torta összetevőit alaposan kikeverjük, sütőpapírral bélelt csatos tortaformában sütjük 1 órát.

A krémet is egyszerűen csak kikeverjük. A fontos, hogy puha margarinnal dolgozzunk, hogy könnyebben egynemű krémet kapjunk.

Ha a torta kihűlt félbevágjuk és megtöltjük a krémmel.

Én krém nélkül szoktam készíteni, mert így is elég tömény, de krémmel is isteni!

Rácsos almás

2011.04.05

Hozzávalók a tésztához: 50 dkg liszt, 1 késhegynyi szódabikarbóna, 1 kis késhegynyi só, 10 dkg cukor, 30 dkg vaj (margarin), 2 tojássárgája, 2 evőkanál tejföl (készíthetjük 25 dkg vajjal és 5 dkg zsírral is, úgy omlósabb lesz a tészta!), darált dió vagy zsemlemorzsa (a töltelék alá!)

A töltelékhez: 5 db alma, ízlés szerint cukor, fahéj, szekfűszeg, mazsola, vaníliás cukor, reszelt citromhéj

Elkészítés: A tészta összetevőiből omlós tésztát gyúrunk. 2 cipóra osztjuk, fél órára hűtőbe tesszük.

Közben elkészítjük a tölteléket. Almát hámozunk, lereszeljük, megszórjuk cukorral és állni hagyjuk. Ha már levet eresztett kinyomkodjuk. Utána megszórjuk vaníliás cukorral, mazsolával, fahéjjal, szegfűszeggel, reszelt citromhéjjal, elkeverjük.

A tésztát kinyújtjuk, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, meghintjük zsemlemorzsával, vagy darált dióval és rákanalazzuk a tölteléket. A másik cipót is kinyújtjuk, ujjnyi vastagra felcsíkozzuk és ezeket rácsként a töltelék tetejére helyezzük. Felvert tojással lekenjük a tésztát és 35-40 perc alatt készre sütjük.

Nutellás-kakaós kalács

2011.04.05

Hozzávalók: 30 dkg liszt, 3 tojássárgája, 6 dkg vaj, 2 dkg élesztő, 1 kanál cukor, 1,5 dl tej, egy késhegynyi só, Nutella, kakaópor, cukor

Elkészítés: Az élesztőt langyos tejben feloldjuk, pici cukrot is beleteszünk, felfuttatjuk. Az olvasztott vajat kikeverjük a tojások sárgájával, hozzáadjuk a lisztet és a többi hozzávalót. Az egész masszát alaposan összegyúrjuk. Letakarjuk és 30-40 percet kelesztjük. Ha megkelt óvatosan kinyújtjuk, megkenjük Nutellával, megszórjuk kakaóporral és cukorral, majd feltekerjük. Ezután sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és letakarva még fél órát kelesztjük. Majd felvert tojással megkenjük és aranybarnára sütjük.

Málnás pillecukor

2011.04.05

Hozzávalók: 150 g cukor, 50 ml víz, 1 evőkanál méz, 8 g zselatin+3 evőkanál víz, csipet só,

ízesítőnek-  málnaszörp, porcukor (a hempergetéshez), pici olaj

Elkészítés: A zselatint 3 evőkanál vízzel elkeverjük és állni hagyjuk. Közben a cukrot, mézet és vizet felforraljuk. Ha felforrt hozzáadjuk a zselatinhoz, picit megsózzuk majd mehet bele a szörp is. Kézi habverővel fehéredésig mixeljük. Majd mikor már elég ragacsos, nyúlós a massza abbahagyjuk.

Majd veszünk egy műanyag edényt (legjobb ilyen célra egy téglalap alakú jégkrémes doboz) kikenjük olajjal, az aljára sütőpapírt helyezünk, beleöntjük a pillecukor masszát, és a tetejére is olajos sütőpapírt helyezünk. Mindez azért kell, hogy könnyebben kivehessük majd a ragadós cukrot az edényből ha megszilárdult. 2-3 órát hűtőben állni hagyjuk, utána óvatosan lehúzzuk róla a sütőpapírt és vastag pengéjű olajos késsel felszeleteljük, porcukorba meghempergetjük és kész is.

A párom nagy kedvence a pillecukor, de mióta én magam is el tudom készíteni, leszoktunk a boltiról! Ízesíthetjük még kókusszal, rummal más szörpökkel, likőrökkel is, kinek mi jön be!

Diós-lekváros csiga

2011.04.05

Hozzávalók: 1 csomag leveles tészta, őrölt dió, baracklekvár, pici vaj, tojás(a kenéshez)

Elkészítés: A Diós leveleshez hasonló módon készítjük, csak sütés előtt ujjnyi vastag szeletekre vágjuk, és mint egy kakaós csigát sütőpapírra helyezzük. Megkenjük tojással a tetejét, és megsütjük. Vigyázni kell vele, mert a lekvár kifolyhat és akkor hamar megég a csiga alja. A lényeg, hogy jól el legyen keverve a dió a lekvárral!

Citromos varázslat

2011.04.05

Hozzávalók: fél l tejföl, 2 csomag tejszínpótló por, 3 dl tej, 2 citrom, 2 evőkanál porcukor, piskóta/babapiskóta, 1 csomag habfixáló, 1 csomag vaníliás cukor

Elkészítés: A tejfölt összekeverjük a porcukorral, a citromok reszelt héjával és másfél citrom levével. A tejszínport kemény habbá verjük a tejjel, majd óvatosan a tejfölhöz keverjük. 2 literes tálba rétegezve lerakjuk a krémet és a babapiskótát úgy, hogy a tetejére végül krém kerüljön. Vékony karikára szeletelt citrommal díszítjük és jól lehűtve tálaljuk.

Nagyon jó nyári desszert! Olyan, mint a Tiramisu, csak nyári köntösben!

 Brownie (USA-beli)

2011.04.05

Hozzávalók: 15 dkg étcsoki, 75 g vaj, 10 dkg cukor, 3 tojás, 3 evőkanál liszt, pici só, vanília kivonat

Elkészítés: A csokit összetörjük, hozzáadjuk a vajat és vízgőz fölött felolvasztjuk. Közben a tojásokat, a cukrot és vanília kivonatot habosra keverjük. Kimérjük a lisztet sót és hozzáadjuk a tojásos masszához. Ha a csoki is felolvadt picit hűtjük és ezt is a többihez keverjük.

Sütőpapírral bélelt tepsiben sütjük meg 20 perc alatt. Akkor jó, ha a közepe ragadós és a széle ropogós!

Amerikai almás pite

2011.04.05

Hozzávalók: liszt, vaj, zsír, cukor, vaníliás cukor, só, alma, citrom héja+leve, fahéj, szegfűszeg, tojás(a kenéshez)

Elkészítés: Először is vegyünk egy 2,5dl-es mérőpoharat, ezt vesszük majd egy egységnek.

Gyúrjunk össze 1,5-2 egységnyi lisztet, 12 dkg vajat, 1 evőkanál zsírt, 2 kávéskanál cukrot, pici sót, 2 evőkanál hideg vizet, egy citrom reszelt héját. Ha mindez kész, tegyük a tésztát egy órára a hűtőbe pihenni.

Közben meghámozunk 5 db almát, majd lereszeljük. Hozzáadunk 3/4 egységnyi cukrot, 1 evőkanál vajat, 2 evőkanál lisztet, 2 csomag vaníliás cukrot, fél citrom levét és pici fahéjat, őrölt szegfűszeget.

A tészta 2/3-át kinyújtjuk, és kivajazott, kilisztezett tepsibe(ez lehet piteforma vagy tortaforma is) helyezzük úgy, hogy a tepsi oldalán is legyen tészta. Ha kész, rákanalazzuk az almás tölteléket, végül a kinyújtjuk a maradék tésztát is és a torta tetejére helyezzük. Megszúrkáljuk a tetejét, lekenjük felvert tojással és 45 perc alatt megsütjük.

Sonkás-túrós papucs

2011.04.05

Hozzávalók: 1 csomag leveles tészta, 25 dkg túró, néhány szelet bacon, pici kapor, só, bors, 2 tojás

Elkészítés: A leveles tésztát kiolvasztjuk, kinyújtjuk. Elkészítjük a tölteléket. Olajon megpirítjuk a felkockázott bacont. Ha kész, hozzáadjuk a villával összetört túrót, fűszerezzük sóval, borssal, kaporral, hozzáadunk egy tojást és alaposan kikeverjük a masszát.

A leveles tésztát felkockázzuk és minden egyes kockát képzeletben megfelezzük és beletöltjük a tölteléket. Majd a kocka másik felét ráhajtjuk a töltelékes oldalra, így egy háromszöget kapunk. Hogy a széle ne nyíljon szét sütéskor, körbekenhetjük egy kis vízzel, vagy tojással.  A tetejét felvert tojással megkenjük és szezámmaggal megszórjuk. 20 perc alatt megsül.

Bounty torta

2011.04.17

Hozzávalók a tortalaphoz (22-24 cm tortaformához):20 dkg liszt, 20 dkg vaj, 10 dkg porcukor, 3 tojássárgája, 2 evőkanál kakaópor, 1 kávéskanál sütőpor

A töltelékhez:3 tojásfehérje, 20 dkg kókuszreszelék, 10 dkg porcukor, 3 evőkanál olvasztott vaj

A krémhez:4 dl habtejszín, 2-3 evőkanál porcukor, 1 cs Aranka főzés nélküli vanília pudingpor, valamilyen szörp (málna/narancs)

+ díszítésnek: kakaópor, Bounty csoki

Elkészítés: A tortalap összetevőit alaposan összegyúrjuk. Ha kicsit lágy lenne a tészta, adunk még hozzá lisztet. A tésztát 2 részre osztjuk.

A kókusztölteléket a következő módon készítjük: tojásfehérjét és cukrot kemény habbá verjük, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket és az olvasztott vajat.

Közben a tortaforma alját kibéleljük sütőpapírral, az oldalát vajazzuk+lisztezzük. A forma aljába belenyomkodjuk a tészta egyik részét, majd erre megy a kókusztöltelék, arra pedig a tészta másik fele .

Előmelegített sütőben 25-30 perc alatt megsül. Utána kihűtjük a tortát.

Közben a habtejszínt és cukrot habbá verjük. Mikor már kezd keményedni, beleszórjuk a pudingport, tovább verjük. Ha már elég kemény, megy bele néhány löttyintés szörp. (A krém színe ezáltal nem lesz más, csak egy kis gyümölcsös utóízt ad neki.)

A krémet a kihűlt torta tetejére simítjuk, az oldalát is bekenhetjük vele. Majd kakaóport szitálunk a tetejére, felszeletelt Bounty csokit rakunk rá és kész is!

Tipp: Akár összeturmixolt gyümölccsel (eper/málna/szeder) is ízesíthetjük a krémet az intenzívebb hatás kedvéért!

Szülinapi fekete-erdő torta

Hozzávalók a tortalaphoz: 6 tojás, 1 csipet só, 10 dkg cukor, 10 dkg liszt, 3 teáskanál kakaó

A töltelékhez: 1 üveg meggybefőtt /esetleg pici rum hozzá, 3 cl cseresznyepálinka (ezt kihagyhatod, helyette megy a rum), 2 csomag vaníliás cukor, 4 dl tejszín, 1 csomag habfixáló + 1 üveg meggy lekvár vagy szamóca lekvár

A díszítéshez: 5 dkg keserűcsokoládé-máz vagy csokireszelék, kakaópor

Elkészítés: Válasszuk szét a tojásokat, verjük keményre a tojásfehérjét a sóval. Keverjük habosra a tojássárgáját a cukorral. Vegyítsük össze a lisztet és a kakaót. Óvatosan keverjük össze a tojásfehérjét a tojássárgájával és a liszttel. Kenjük a tésztát egyenletesen egy sütőpapírral kibélelt tortaformába, és előmelegített sütőben süssük (fogvájóval megnézhetjük átsült-e a tortalap- szúrópróba!). /Kb. 20-25 perc alatt megsül, de ez sütő-függő!/ Hagyjuk kihűlni!

Keverjük össze a lecsöpögtetett meggyet a vaníliás cukorral, és tehetünk hozzá kevés rumot is. Verjük fel keményre a tejszínt a habfixálóval, majd adjuk hozzá a cseresznyepálinkát. Vágjuk félbe vagy harmadba a tortalapot, és mindegyik részt kenjük meg alaposan lekvárral(de arra ügyeljünk, hogy már kihűlt lapokkal dolgozzunk, mert amúgy beissza a lekvárt a süti!), majd mehet rá a felvert tejszín kb. 1/3-a, rá a meggy(néhány szebb egész meggyet félre rakunk, hogy a végén ezzel díszítsük a tortát!).

Vízgőz felett olvasszuk fel a csokimázt, öntsük egy kizsírozott tálcára, kenjük el vékonyra, és hagyjuk megdermedni. Görgessük fel a mázat úgy, hogy kis csoki tekercseket kapjunk. (Ha ezzel nem akarunk időt húzni lerövidíthetjük, ha sima csoki reszeléket használunk, úgy gyorsabb!) Szórjuk meg vele a tortát.

Tejszínhabból még formázhatunk a tortára pici tornyocskákat, és ha van otthon friss gyümölcs, szeder, málna, szamóca, azzal is díszíthetjük a torta tetejét! Csak kreatívan! 

Tegyük egy órára a hűtőbe! Jó étvágyat hozzá!

Rétesek

2011.04.05

 Hozzávalók: 1 csomag réteslap, ízlés szerint tölteléknek – alma, káposzta, darált dió, darált mák, túró…stb

pici vaj, tojás (a kenéshez)

Elkészítés: A réteslapokat széthajtogatjuk, olvasztott vajjal megkenjük és megtöltjük.

Almás töltelék esetén az előre lereszelt almát meghintjük fahéjjal, kis szegfűszeggel, vaníliás cukorral, cukorral. Hogy a tészta ne ázzon el, érdemes a lereszelt almát picit kinyomkodni, és a réteslapot zsemlemorzsával vagy dióval meghinteni, ezek ugyanis felszívják az esetleges nedvességet.

A káposztás töltelék esetén a káposztát lereszeljük, olajon megpároljuk, sózzuk, borsozzuk, cukrozzuk.

A diós tölteléket érdemes baracklekvárral kikeverni, mielőtt a rétesbe töltjük.

A mákos töltelék úgy készül, hogy a mákot tejben felforralom, ízesítem cukorral, pici sóval, kevés mazsolával. Ha már elitta a tejet, akkor lesz kész a töltelék alapja.

A túrós töltelékhez egyszerűen a túrót elkeverjük cukorral, vaníliás cukorral, reszelt citromhéjjal, mazsolával, tojással.

Minden töltelékbe mehet egy pici só, hisz’ az édes ízt ez majd jobban kiemeli!

A réteseket megtöltjük, feltekerjük, és felvert tojással alaposan megkenjük. Hogy a rétes ne nyíljon szét sütés közben, „ragasztóként” alkalmazzuk a tojást a széleken is!

Máglyarakás

2011.04.05

Hozzávalók: 8-10 db száraz kifli, 3-4 tojás, 5 dl tej, 20 dkg cukor, 10 dkg mazsola, 5 dkg darált dió, 2-3 evőkanál baracklekvár a tojáshabhoz, ½ kg alma, pici fahéj, 1 citrom reszelt héja, 2 evőkanál rum

Elkészítés: A kifliket vékony karikákra vágjuk. Tejben elkeverjük a tojások sárgáját, 4 evőkanál cukrot, a reszelt citromhéjat és a rumot. A kifliket tálba tesszük és ráöntjük a tejes masszát, majd 15-20 percig áztatjuk. Közben egy tűzálló tálat kivajazunk és zsemlemorzsával megszórunk. A kiflis masszához hozzáadjuk a mazsolát és diót és az egészet a tűzálló tálba simítjuk. Majd lereszeljük az almát, fahéjas cukorral elkeverjük és eloszlatjuk a tésztán. Középforró sütőben kb. 40 percig sütjük. Ezalatt a tojásfehérjét kemény habbá verjük, 2-3 kanál cukorral és a hozzáadott baracklekvárral jól elkeverjük és a már megsült tésztára kenjük. Kanállal szép hullámokat formázunk a habból. Mérsékelt lángon sütjük tovább míg a hab szép aranybarna nem lesz.

Gesztenyés-puncsos szelet

2011.04.05

Hozzávalók:

A tésztához:
• 6 tojás
• 6 evőkanál porcukor
• 14 dkg darált dió
• 6 evőkanál liszt
• fél csomag sütőpor

A krémhez:
• 25 dkg margarin
• 15 dkg porcukor
• ½ dl rum
• 25 dkg gesztenyemassza
• 1 puncspudingpor (főzős)
3 dl tej

A mázhoz:
• 10 dkg tortabevonó csoki
• 5 dkg vaj

Elkészítés: A tojások sárgáját a porcukorral keverjük habosra, közben adjunk hozzá 6 kanál vizet. A darált diót, a lisztet és a sütőport elvegyítjük. A tojásfehérjékből kemény habot verünk, és a lisztes keverékkel felváltva óvatosan beleforgatjuk a tojásos masszába.
A masszát elfelezzük, sütőpapírral bélelt tepsiben, előmelegített sütőben, kb. 190 °C-on 2 lapot sütünk belőle.
A margarint a porcukorral és a rummal jól kikeverjük, majd kétfelé vesszük. Az egyik felébe beledolgozzuk a gesztenyemasszát, ezt kenjük az alsó lapra.
A pudingot 3 dl tejben sűrűre főzünk. Ha kihűlt, a margarinos krém másik feléhez adjuk. Rákenjük a gesztenyés krémre, és lefedjük a másik lappal.
A mázhoz a csokit gőz felett felolvasztjuk, és belekeverünk 5 dkg vajat. A sütemény tetejére kenjük, amelyet a máz szilárdulása után szeletre vágva tálalunk.

Én egyetlen lapot sütöttem az egyszerűség kedvéért, úgy is tökéletes vol

Majonézes krumpli, sajtos hús, kaszinó tojás

2011.04.05

Hozzávalók a majonézes krumplihoz: 1 kg krumpli, 2 fej hagyma, 1 nagy tejföl, 2 kanál majonéz, 1 kávéskanál mustár, só, bors, 1 kanál cukor

A sajtos húshoz: ½ kg sertéskaraj, só, bors, ételízesítő, 30 dkg trappista sajt, liszt, tojás, tej, pici vaj

A kaszinó tojáshoz: tojás, mustár, vaj, só, bors, Piros Arany (csípős), petrezselyemzöld

Elkészítés: A majonézes krumplihoz először meghámozzuk a krumplit, félbevágjuk, felkarikázzuk és sós vízben megfőzzük. Ha kész, megvárjuk míg kihűl. Közben elkészítjük a szószt. Egy nagy tejfölhöz hozzáadunk majonézt, mustárt, borsot, cukrot ( a mennyiséget ízlés szerint kell adagolni, ki édesebben, ki savanyúan szereti!) Alaposan elkeverjük, hozzáadjuk a félbevágott, felkarikázott hagymát, majd mehet bele a megfőtt burgonya is. Az egészet jól elkeverjük és néhány órára hűtőbe tesszük, hogy jól összeérjenek az ízek!

A húshoz csontozott karajt vásárolunk. Kiklopfoljuk a húsokat, fűszerezzük ételízesítővel és borssal. Közben egy palacsintatésztát készítünk, amit egy kis reszelt sajttal is megspékelünk. Egy hőálló tálat alaposan kivajazunk, a husikat egyesével belemártjuk a palacsinta masszába és egymás mellé helyezzük őket a tálban. Ha még marad husi, az mehet a többi tetejére és a maradék masszát végül ráöntjük. Alaposan megszórjuk a maradék reszelt sajttal és forró sütőben aranybarnára sütjük. 

A kaszinó tojás egyszerű módon elkészíthető. Annyi tojást főzünk meg, amennyi mennyiséget szeretnénk. 1 tojásból 2 kaszinó tojás lesz, hiszen félbevágjuk.

A tojásokat tehát hideg sós vízben tesszük fel főni. A só azért kell, hogy a tojás héja könnyebben lejöjjön majd. Körülbelül 10-15 percig főzzük a tojásokat. Ha kész, hideg vízzel leöntjük, megvárjuk míg kihűl. Utána megtisztítjuk a héjától és hosszába kettévágjuk őket. A sárgáját mindegyikből óvatosan kikanalazzuk egy tálba. /Egyszerűbb módszer, ha csak 2 ujjal megnyomjuk a fehérje oldalait, így könnyedén kipottyan a sárga rész./

Ha megvagyunk, villával összetörjük a sárgáját, adunk hozzá annyi vajat, hogy kenhető masszát kapjunk. Majd mehet bele egy kis mustár, só, bors is. Ezzel kész a tojásba való töltelék. Fogunk egy egyszerű zacskót, levágjuk az egyik sarkát, és belekanalazzuk a masszát. Ennek a „nyomózsáknak” a segítségével minden tojásfehérjét megtöltünk. Egy kis Piros Aranyat nyomunk mindre, és egy kis petrezselyemzölddel díszítjük.

Nálunk rendszerint ez a szilveszteri menü, de a kaszinó tojást húsvétkor is rendszeresen elkészítem!

Hamis vadas

2011.04.05

Hozzávalók: 1 kg hús (pulyka/marha/sertés- bármilyen megteszi), 3 hagyma, 1/2 l tejföl, mustár (kb. 2 evőkanál),  babérlevél, só, ételízesítő, bors, étkezési keményítő/ liszt, olaj    

Elkészítés: A felaprított hagymát pici olajon megpároljuk, majd hozzáadjuk a felkockázott húst és kicsit megpirítjuk. Ha megvagyunk, felöntjük annyi vízzel amennyi a húst ellepi, beledobáljuk a babérleveleket, megfűszerezzük (só, bors, ételízesítő), és fedő alatt annyi ideig főzzük, amíg a hús megpuhul. Mikor ez a pillanat elkövetkezett, elkeverjük a tejfölben a mustárt és ráborítjuk a fazékban rotyogó húsra. Ha egy kicsit híg lenne, étkezési keményítővel vagy liszttel besűrítjük.

Nagyon könnyen elkészíthető és szerintem finom is. Készítettem már gnocchival, rizzsel és tésztával is. Mindenhogy ízletes
!

Hal- és zöldségchips

2011.04.05

Hozzávalók:
• 2 db pontyfilé
• 3 db tojás
• olaj
• liszt
• só
• 1 db cukkini
• 1-1 db színes kaliforniai paprika
• 5 szál újhagyma
• szál sárgarépa

Elkészítés: A pontyfilét irdaljuk be, sózzuk meg, majd vágjuk ujjnyi csíkokra. Üssük a tojásokat egy nagy tálba, sózzuk meg. Vízzel és liszttel keverjünk belőle sűrű palacsintatésztát. A halszeleteket hempergessük meg lisztben, majd mártsuk bele a tésztába. Süssük ki forró olajban ropogósra.
A zöldségeket is vágjuk fel ceruza vékonyságúra, és kb 12-15 cm hosszúra. Ezeket is lisztezzük be, majd mártsuk a tésztába. Forró olajban süssük ropogósra.
Tálaljuk papírtölcsérekbe a halat a zöldséggel együtt, amit csőpohárba állíthatunk.

Könnyű nyári ebéd vagy uzsonna lehet belőle!

Tipp: Én különböző mártogatókat is készítek hozzá, azzal még jobban szeretjük. (pl. kapros-majonézes dressing)

 

 

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése