2021. december 13., hétfő

Tyúkláb

 

Tyúkláb

Ez egy nagyon jó kis fánkszerű tészta. A recept családi,Anyukámtól tanultam.

Hozzávalók:

4 egész tojás

1 kispohár tejföl

1 ek.porcukor

csipet só

1 dkg élesztő

50 dkg liszt

A tojásokat kézi habverővel elkeverem a cukorral,majd hozzáadom a tejfölt.Az élesztőt elmorzsolom a liszttel, nincs nagy szerepe,csak a sütésnél emeli kicsit meg a tésztát.Beleszórom a sót,majd apránként kezdem keverni a tojásos masszával. Puha,könnyű tésztát gyúrok. 30 percre elteszem pihenni. Ezután hosszú kígyóra formázom,és 6 kis cipóra osztom. Egyenként ezt is hosszúra sodrom,majd kb.8 cm-es kisdarabokra vágom.

 

Hozzávalók ~45-50 db-hoz:
45 dkg sima liszt
1,5 dl tejföl (20 %-os)
1 dl tej (2,8 %-os)
4 dkg olvasztott vaj
2 tojás
1,5 dkg friss élesztő
2 tk. porcukor
2 tk. rumaroma
csipet só

Porcukor és kedvenc dzsem a tálaláshoz.

Tyúkláb fánk

  1. Langyos tejben egy kanál liszttel és a cukorral felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet tálba mérjük, hozzáadjuk a tojásokat, a vajat, csipet sót, tejfölt, rumaromát, végül a felfutott élesztővel együtt jó kis ruganyos tésztát gyúrunk. Lehet, hogy pici liszt még kell hozzá -óvatosan adagoljuk, nehogy kemény legyen a tészta-, nekem a fenti mennyiség pont elég volt.
  2. Az összeállított tésztát ~30 percig pihentetjük, majd lisztezett deszkán hüvelykujjnyi vastag rudakat sodrunk belőle. A rudakat ~7 cm-es darabokra vágjuk, majd megformázzuk a fánkokat. A kis tésztarudakat mindkét végükről bevágjuk a közepükig úgy, hogy közben egy negyedet fordítunk a tésztán, majd a négy "ujjat" kicsit megigazítjuk. A megformázott fánkokat ~15 percig pihentetjük. Eközben felmelegítjük az olajat.
  3. A pihent fánkokat bő olajban aranybarnára sütjük. A felső részük kerül először az olajba úgy, mint a szalagos fánknál. Először fedő alatt sütjük, majd fordítás után fedő nélkül sütjük készre.
  4. A kisült fánkokat papírtörlőre szedjük, majd tálra tesszük; porcukorral meghintve, dzsemmel tálaljuk.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése