Tyúkláb
Ez egy nagyon jó kis fánkszerű tészta. A recept
családi,Anyukámtól tanultam.
Hozzávalók:
4 egész tojás
1 kispohár tejföl
1 ek.porcukor
csipet só
1 dkg élesztő
50 dkg liszt
A tojásokat kézi habverővel elkeverem a cukorral,majd
hozzáadom a tejfölt.Az élesztőt elmorzsolom a liszttel, nincs nagy szerepe,csak
a sütésnél emeli kicsit meg a tésztát.Beleszórom a sót,majd apránként kezdem
keverni a tojásos masszával. Puha,könnyű tésztát gyúrok. 30 percre elteszem
pihenni. Ezután hosszú kígyóra formázom,és 6 kis cipóra osztom. Egyenként ezt
is hosszúra sodrom,majd kb.8 cm-es kisdarabokra vágom.
Hozzávalók ~45-50 db-hoz:
45 dkg sima liszt
1,5 dl tejföl (20 %-os)
1 dl tej (2,8 %-os)
4 dkg olvasztott vaj
2 tojás
1,5 dkg friss élesztő
2 tk. porcukor
2 tk. rumaroma
csipet só
Porcukor és kedvenc dzsem a
tálaláshoz.
Tyúkláb fánk
- Langyos tejben egy kanál liszttel és a cukorral
felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet tálba mérjük, hozzáadjuk a tojásokat,
a vajat, csipet sót, tejfölt, rumaromát, végül a felfutott élesztővel
együtt jó kis ruganyos tésztát gyúrunk. Lehet, hogy pici liszt még kell
hozzá -óvatosan adagoljuk, nehogy kemény legyen a tészta-, nekem a fenti
mennyiség pont elég volt.
- Az összeállított tésztát ~30 percig pihentetjük,
majd lisztezett deszkán hüvelykujjnyi vastag rudakat sodrunk belőle. A
rudakat ~7 cm-es darabokra vágjuk, majd megformázzuk a fánkokat. A kis
tésztarudakat mindkét végükről bevágjuk a közepükig úgy, hogy közben egy
negyedet fordítunk a tésztán, majd a négy "ujjat" kicsit
megigazítjuk. A megformázott fánkokat ~15 percig pihentetjük. Eközben felmelegítjük
az olajat.
- A pihent fánkokat bő olajban aranybarnára sütjük. A
felső részük kerül először az olajba úgy, mint a szalagos fánknál. Először
fedő alatt sütjük, majd fordítás után fedő nélkül sütjük készre.
- A kisült fánkokat papírtörlőre szedjük, majd tálra
tesszük; porcukorral meghintve, dzsemmel tálaljuk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése